Малко време ни остава, майско щастие наближава - тема 5

  • 31 505
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 581
Люби, май всички сме по-активни във фейсбука. Нали те добавих там, че не се сещам  Grinning И аз в началото дохрнвах с АМ..после педиатърката ми се скаражи каза, че само го объркваме така детето и да си го храня на поискване и само кърма.

# 286
  • Мнения: 43
Люби, на кой ден си след раждане?
Ако си чувстваш гърдите подути, значи имаш. Аз пия Лактил просто така, но мисля, че имам повече откакто го започнах. Той съдържа и копър и анасон срещу коликите и по-скоро затова го почнах, опитай.

# 287
  • Мнения: 581
А по отношение на Лактила и аз го пия, но има ли някакво ограничение колко време може да се пие?

# 288
  • Мнения: 18
Люби и при нас е така положението. Изцеждам по около 30-40 мл общо. Малката е нервна след като съм я кърмила и колкото и да не исках почнах да й давам АМ. В чудо се видях с това кърмене. Разранени зърна, тя не си отваря достатъчно широко устата като суче и нервничи, направо незнам колко още ще издържа да я кърмя. Все пак колкото и малко да поема е важно.

# 289
  • Мнения: 581
Офф, с това кърмене и аз доста често съм на ръба, ама стискам зъби...а само като се сетя как на лекциите ни обясняваха колко приказен момент е това. Добре де, ама да бяхте казали и колко е трудно и колко боли  hahaha

# 290
  • Мнения: 227
И аз имам голям проблем с кърменето. По-скоро с кърмата. Пих чай на хип за кърмачки ефект нулев. Бях спряла да дохранвам (по съвет на педиатърката) Тя ми каза, че бебето е с бузки и не искаме да я правим дебела...   Shocked Взехме везна и се оказа, че за една седмица бебка отслабна със 100 гр., на хранене изяждаше по около 40 гр от двете гърди и то за по 40 и повече минути Sad
Вчера бяхме на друг педиатър. Каза ми да дохранвам, защото бебето губи тегло и не са добре нещата. Малко даже ме сплаши, че "щом досега не ми е тръгнала хубаво кърмята, няма и да тръгне". Аз обаче съм инат! Искам да кърмя и продължавам борбата. Взех Лактил онзи ден. Снощи за първи път успя да изяде 70 гр от гърдите и дори заспа доволно. Отделно си правя големи порции жито, слагам му орехи, захар, канела и бисквита. Проблем със зърната нямам засега, явно тя суче правилно, а и подготовката с Гармастана явно също е помогнала.
Успех на всички и не се отказвайте!  Simple Smile

# 291
  • Мнения: 172
Привет и от нас!
На 31май с помощта на система окситоцин се появи на бял свят Никола с мерки 53см, 4280гр
От два дни сме си вкъщи, кърмя го, но зърната ми се разраняват и чак стигат до кръв...той иска на гърда от събуждане до заспиване.не желае биберон, в чудо се виждам как да го успокоявам! нямам спомен кога започват да будуват бебетата...между храненията какво друго правят освен да спят? Не иска да му се говори, налапва ръцете и започва да реве за цица. Явно ще сме като скачени съдове...а снощи даже и цица не щеше, от 11 до 4 сутринта сме се хранили и дундуркали.успех на всички кърмещи, определено е изпитание на нервите.

# 292
  • Мнения: 50
Ами Теди не си ме добавила във фейсбуук не ми излиза нищо Sad
Аз също се мъча с разби чайове от коприва, лактогенен чай, ям орехи ,но за сега няма резултат ,държа я почти по 30 мон на гърда като я слагам и на двете на всяко кърмене и след това си дояжда с АМ
Днес правим 7 дни Simple Smile !!!

# 293
  • Мнения: 50
Супичка честито живи и здрави д.сте и ти и бебчо !

# 294
  • Мнения: 581
Момичета, понеже влизам през телефона си и може да съм пропуснала да добавя някоя от вас, която ми е писала във фейсбук групата. Пишете ми на лично съобщение, за да ви добавя. Като ви добавя има табличка, в която да попълните малко данни за вас и за бебчетата, а и е хубаво да се представите с 1-2 изречения. Simple Smile

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 20:50 от ted_in_ka

# 295
  • Мнения: 63
Здравейте, на 31.05 се появи и моята Рая. Нормално раждане, много по-бързо и леко от първото. С приятен екип и в чудесна приятелска обстановка:). Вече сме си вкъщи. Аз се чувствам чудесно, днес ми е 6-ти ден, а сутринта се гонихме с каката до яслата, после шетах из нас, изобщо много по-бързо възстановяване от първия път. Бебка е изцяло на кърма и за сега е много кротка, ПУ-ПУ:)

# 296
  • Мнения: 581
Честито! Дано все такава кротушка да си остане  bouquet

# 297
  • Мнения: 18
Теди на опаковката на Лактила пише продължителност 4 седмици

# 298
  • Мнения: 1
Здравейте нова съм в този сайт има ли някаква ФБ група за майски бебета? Ще се рфвам да ме добавите. Благодаря

# 299
  • Мнения: 17
Здравейте нова съм в този сайт има ли някаква ФБ група за майски бебета? Ще се рфвам да ме добавите. Благодаря

Добре дошла, добавиха ли те в групата вече?

Общи условия

Активация на акаунт