Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

Намерете рецепта за авокадо- казва се Гаспачо. Дори на тези, които не им харесва вкуса може би ще го възприемат. (Не е за бебета, обаче).
Цитирай

Букурещ

Цитат на: Теодора
Намерете рецепта за авокадо- казва се Гаспачо. Дори на тези, които не им харесва вкуса може би ще го възприемат. (Не е за бебета, обаче).

абе нямаше ли отделен форум:"Готварски рецепти"?
а на този не му ли беше името "Кърмене и захранване на бебетата"?? Rolling Eyes  Rolling Eyes
Цитирай
Цитат на: Liorena

а на този не му ли беше името "Кърмене и захранване на бебетата"?? Rolling Eyes  Rolling Eyes

Ми ти си във Готварският форум бе Лио Very Happy
Цитирай

Бу-у-урга-а-ас

Абе Теди, на гаспачото не му ли се слагат домати, лук, чесън, лимонов сок и магданоз. Сигурна ли си за авокадото?
Цитирай

Пловдив

А на мен ми се прияде гуакамоле, като само за авокадо приказвате.
Цитирай

Гаспачо

ПРОДУКТИ:
6 средни домати, 1 1/2 ч.ч домаен сок, 1 склидка чесън, 2 с.л. лимонов сок, 1 ч.л. захар, 2 с.л. зехтин (олио), 1 с.л. оцет, 6 стръка зелен лук - нарязан на ситно, 1/2 краставицабез семената - нарязана на ситно, 1-2 люти чушки (по желание), 1/2 ч.л. ситно нарязан джоджен, 1 авокадо нарязанона ситно, 1 чушка (зелена или червена) нарязана на ситно,резенчета лимон и сметана за гарниране - по желание
За хлебните кубчета: 4 филийки хляб, 2 с.л. зехтин, 3 склидки счукан чесън, 1/4 ч.л. червен пипер

ПРИГОТВЯНЕ:
Обелете доматите(без един), нарежете на парчета, добавете доматения сок и чесъна и ги разбийте с миксер до получаване на хомогенна смес. Прецедете за да отстраните семките. С бъкане добавете към доматите лимоновия сок, зехтина, оцета, захарта, солта и джоджена. Останалия домат нарежете на ситно и добавете към сместа заедно с лука, каставицата, лютите чушки и добре разбъркайте. Оставете в хладилника за около 12 часа.
Пригответе хлебните хапки, като остраните кората и нарежите на кубчета. В сгорещената мазнина добавете чесъна и червения пипеер и запържете хапките, докато сепокрият равномерно с мазнина. След това ги запечете в тавичка докато се зачервет. Охладете ги.
Супата се сервира гарнирана с хапките, лимонови резенчета и сметана на вкус.
Цитирай

Букурещ

Цитат на: Anonymous
Цитат на: Liorena

Ми ти си във Готварският форум бе Лио Very Happy

мдааа, благодарение на мен Темата беше преместена тук.
Това беше пуснато другаде.

Да ви е сладко.
Гаспачо-то е супер! Smile
Цитирай

в Tara

аз не го знам с авокадо,но мъжа ми го прави много вкусно .всичко на око - лесно и бързо. слага в робота домати,краставици,зелена чушка,лук,чесън,магданоз...и трохи от хляб/сухар/,зехтин,оцет,сол.

авокадо нарязва в обикновена салата от домати и краставици и става разкош Smile
а аз правя от него гуакамоля,която чудесно "върви" с ракия Laughing  Laughing
Цитирай

при ОП

Цитат на: jara
гуакамоля

Що е то?
Цитирай

Да, гаспачото е с чесън и такива щуротии, но отговора ми бе към една мама която каза, че не можела да го яде. Много е готино. Става и с авокадо, което се продава в България. Не е задължително да е африканско или с френски привкус. Аз съм опитвала "английско"- внос от някъде. И то става.
Цитирай

Лас Вегас

Цитат на: AFRODDITA
гуакамоля

Що е то?

Aвокадо с чесън(смачкано,на пюре),слагат го на хамбургерите тук.
Карате ме да огладнявам Twisted Evil
Цитирай

Букурещ

Да, гаспачото е с чесън и такива щуротии, но отговора ми бе към една мама която каза, че не можела да го яде. Много е готино. Става и с авокадо, което се продава в България. Не е задължително да е африканско или с френски привкус. Аз съм опитвала "английско"- внос от някъде. И то става.

внос от Френска Гвияна.
Цитирай

при ОП

Цитат на: ina
гуакамоля

Що е то?

Aвокадо с чесън(смачкано,на пюре),слагат го на хамбургерите тук.
Карате ме да огладнявам Twisted Evil

ОК, ще пробвам Laughing
Цитирай

Montreal

mda otdavna ne biax ve4eriala vav 1 h beer  eat
Цитирай

в Tara

гуакамоля

Що е то?
рецептата е от мексиканци.авокадо,лук намачкан и сока на 1 лимон.яде се с едни такива мексикански подобни на чипс ,не ги знам как се казваха.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора