Какво ще кажете за име на момче Вотан ?

  • 4 456
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте,съпругът ми държи бъдещото ни момченце  да се казва Вотан ( върховен скандинавски бог).Но аз приемам това име със смесени чувства.От една страна  искам да зачета мнението му,но от друга ми се струва изключително странно дете с такова име и как ще му викаме на галено ??
Много ви моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 35 961
вотьо?

измислете друго име

# 2
  • Мнения: 30 802
Зигфрид не ще ли?

# 3
  • Мнения: 1 413
А половинката скандинавец ли е? Само тогава бих разбрала това негово божествено просветление....

# 4
  • Мнения: 8 935
Не!
Ти носиш детето под сърцето си, името трябва да ти харесва.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 328
на колко годинки е мъжът ти?
и какво му е на Тангра?
сега сериозно. другите имена са на мъжа ти по дифолт. хайде за първото име да имаш претенции ти Wink

# 6
  • Мнения: 30 802
А половинката скандинавец ли е? Само тогава бих разбрала това негово божествено просветление....

Най-много да е металяга с елементи на български неонацист. Има голяма вероятност да има татуировки на Ботев и Левски по прасците...само не знам откъде дойде това Вотан, но едва ли чак толкова много обича Вагнер.

Вотан е като за татко-германец, ако беше скандинавец, щеше да е Один.

# 7
  • Мнения: 46 510
Не бих кръстила детето си така.

# 8
  • Мнения: 14 489
Ти му предложи Золтан Laughing

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Каквото и име да изберете трябва и двамата да го одобрявате и харесвате. Все пак детето е колкото негово, толкова (да не кажа повече) и твое. Имаш право детето ти да носи име, което харесваш. Да не говорим, че чувствата на детето са по-важни от тези на таткото. А то ще се чувства доста странно (да не кажа нещо по-лошо) в детската градина и в училище с това странно име. Освен странно, не е и хубаво. Според мен де.

# 10
  • Мнения: 1 483
Или Сварог.  Laughing

Не ми харесва като звучене. Иначе на галено просто Во или Вово?!

# 11
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Ужас. Аз не бих.

# 12
  • Мнения: 46 510
Каквото и име да изберете трябва и двамата да го одобрявате и харесвате. Все пак детето е колкото негово, толкова (да не кажа повече) и твое. Имаш право детето ти да носи име, което харесваш. Да не говорим, че чувствата на детето са по-важни от тези на таткото. А то ще се чувства доста странно (да не кажа нещо по-лошо) в детската градина и в училище с това странно име. Освен странно, не е и хубаво. Според мен де.
Според моя мъж след като една жена 9 месеца износва това дете, и накрая минава през раждането, поне правото да му даде име би следвало да е нейно.
Още повече пък когато предлага някакви имена, които са абсолютно неадекватни.

# 13
  • Мнения: 7 154
Нали знаете приказката: "Зад всяко грозно име стои една щастлива баба!"

Това тук е подобно! Само че щастливият ще е бащата!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Къде е ударението? Въобще не ми харесва, айде за име на фирма, нещо...иди -дойди. Пък и с българска фамилия, на -ов ,предполагам... Sick

Общи условия

Активация на акаунт