Какво ще кажете за име на момче Вотан ?

  • 4 457
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
 Вотан - ужасно име  Laughing изобщо не звучи като име, а като някаква мерна единица - еди колко си вотана  Laughing

# 31
  • Мнения: 89
Хубаво е и на двамата да Ви харесва.

# 32
  • Мнения: 68 644
Аз харесвам Изидор...снобско ми звучи, а аз съм сноб. Кръстих си хамстера така ...сина не посмях  Mr. Green

# 33
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Не ми харесва. С такова шантаво име и детето ще е шантаво – виж Волен Сидеров. На наши приятели се казва Маламир. Български хан е, но ми е странно. И детето е странно. На други пък е Стамен. Те му викат Стами, детето е сладур, но на мен ми е вехто това име.

# 34
  • Мнения: 1 413
И Стамат е идейно  Shocked
Айде по-сериозно.
Малко настрани от темата ...Кръстих си кучето Зорница, ей така на пук на такива шантави хора и сега зад блока, на фона на всички Джеки и Мики (това са имена на деца), само моя пес е с човешко име, аман от изчеплещини  hahaha

# 35
  • Мнения: 4 941
Определено е странно за име на българско дете, а и изобщо. Измислете нещо друго с "В".
На галено сигурно ще му викат Вот. Mr. Green

# 36
  • Мнения: 5 325
Не ми харесва.Дори не звучи като име Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 436
Ужас. От къде ги измислят тези имена мъжете ви?

# 38
  • Мнения: 2 267
Звучи ми като Бутан... Направете компромис с друго по-звучно и красиво име.

# 39
  • София
  • Мнения: 310
Няма да изпадам в цинизми, въпреки, че ми идват много на ум. В групата на сина ми има дете на име Янус. Името е гръцко, бащата е грък и за Гърция това име сигурно е съвсем нормално, но познайте с какво го свързват нашенци... Вотан е ужасно! Не го причинявате на детето си, а и на вас си. Намерете компромисно име с по- нормално звучене. Имаме хубави български имена, които също са величествени- Вихрен, Владимир, Владислав, та дори и Волен. Със сигурност има и друг превод или по- нормално значение на името, стига да направи таткото компромис.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 263
Вотан... слагай вето на таткото по отношение на имената.Това е супер несериозно да го предлага!
Има наистина една организация "Вотан - нов живот за питбула", където на питбулчета с нелека съдба им се помага и т.н..По името мисля, на кучето на един от основателите на организацията.Та за куче - да, може всякак да го кръстиш, ама дете, което се носи това име в обществото и ще обира негативите от него...помисли си добре, това ли искате?
Освен това, както по-горе се отбеляза, детето носи освен собственото, също така и бащино и фамилно име, а те идват от името на бащата и семейството му.Е не е ли прекалено да има претенции и за собственото име на детето.Предложи му няколко варианта по твой вкус и нека си избере от тях.Пак ще има избор, но така и ти ще имаш думата.И най-вече ще е по-честно спрямо детето, което ще живее с това име цял живот / или докато го смени, ако като порасне му се вижда неприемливо/.

П.П.Волтрон е добро попадение  Laughing hahaha hahaha

# 41
  • Мнения: 68 644
и Волтарен.....оп, това е лекарство май. Mr. Green

# 42
  • Мнения: 1 174
И на мен, като мнозинството не ми допада, не ми звучи добре, но проблем е и че ти не го чувстваш, а моята логика е, щом не го чувстваш, значи не е за твоето дете. Мъжете са странни и идеите им са странни, братовчед ми се беше заял със жена си да кръстят детето Вангел, моя мъж искаше едната ни дъщеря да се казва Ерма ( не е лошо, но не беше името, което да ме грабне и да почувствам). Избери име, което смяташ, че ще подхожда на твоето дете, а не угаждай на мъжа ти, който прави странни асоциации. Съгласна съм още, че ти като майка имаш повече право да избереш името на бъдещето ви дете от това на бащата!

# 43
  • Мнения: 30 802
Освен че звучи лошо, името Вотан/Водан/Один има и доста тежко значение- лудост, бяс, творчески/шамански транс. Все едно да си кръстиш детето Бяс или Лудьо.

# 44
  • Мнения: 2 757
Не ми харесва нито като звучене, нито като значение.

Общи условия

Активация на акаунт