Бактерии в урината, какво да правя?

  • 25 994
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94

Вече второ изследване на урината ми показва наличие на бактерии, но наблюдаващата ме докторка казва, че е нормално и не предприема нищо! А аз скоро ще раждам и съм много притеснена!

Моля посъветвайте ме какво трябва да направя(освен да си сменя лекарката, но няма за кога)?

Желая на всички хубав пролетен ден!

# 1
  • Мнения: 1 446
Аз също имаха бактерии в урината. Не се притеснявай точно в същото време се появиха и моите. Доктора ме накара да пия чай от мечо грозде в много лек разтвор , въпреки изричната забрана на пиенето на този чай от бременни и кърмачки. Та изпих 1 ч.ч. и си казахда става каквото ще. А друго се сетих! Отидох да раждам без изследване на вагинален секрет.

# 2
  • Мнения: 1 446
Пак забравих. Доктора го донесе в болницата чак след като родих.

# 3
  • Мнения: 120
И в двете изследвания на урината пишеше, че имам урати/мисля, че това са вид бактерии, но не съм сигурна/, обаче лекарката ми каза да не се притеснявам и да пия помече вода, за да се почистят. Между другото втората урина /резултаите/ я гледа и друга лекарка и каза, че всичко е наред. Дано.
Знам, че някои отклонения в показателите при небременни, се смятат за нормални при бременни.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 097
И аз бях така в края на бременността - и моят доктор каза, че няма проблеми, а Калина като се роди беше един ден с кислородна палатка, за да й се разгърнат дробчетата и я лекуваха с антибиотици, понеже имаше левкоцитоза /завишени левкоцити/. Педиатрите ме разпитваха подробно и накрая констатираха, че е от бактериите. После и една друга гинеколожка ми каза същото. За Калина последствия нямаше после, слава богу. Все пак не се шашкай, не е задължително и при теб да стане така!

# 5
  • Мнения: 110
И в двете изследвания на урината пишеше, че имам урати/мисля, че това са вид бактерии, но не съм сигурна/, обаче лекарката ми каза да не се притеснявам и да пия помече вода, за да се почистят. Между другото втората урина /резултаите/ я гледа и друга лекарка и каза, че всичко е наред. Дано.
Знам, че някои отклонения в показателите при небременни, се смятат за нормални при бременни.
Не се притесняваи .Това не са бактерии ,а песъчинки .За това те съветват да пиеш повече вода -за да ги испишкаш.Ако са по големи на размер ,могат някои път да предизвикат въспаление ,но никак не е задължително.

# 6
  • Мнения: 429
Когато има бактероии в урината в седимента се отбелязват като единични или масово бактерии. В твоя случай не ства дума за никакви бактерии, а уратни кристалчета или т. наречените песачинки. Пий течности, за да не се образуват на камъчета, но искам да ти кажа че ако урината е престояла или се е пресякла от студа пак дава Масово урати.ОК

# 7
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Щом си се консултирала  с   две  докторки,мисля,че  няма за  какво  да  се  притесняваш.

# 8
  • Мнения: 120

Вече второ изследване на урината ми показва наличие на бактерии, но наблюдаващата ме докторка казва, че е нормално и не предприема нищо! А аз скоро ще раждам и съм много притеснена!

Моля посъветвайте ме какво трябва да направя(освен да си сменя лекарката, но няма за кога)?

Желая на всички хубав пролетен ден!
Сега си погледнах резултатите от изследванията на урина. На едното листче пише бактерии, но веднага след това съм дала стерилна урина, където пише урати, а не бактерии. Можуш да дадеш и ти стерилна урина, мисля, че е по-прецизна. Не се притеснявай много и остави лечението за след раждането и след кърменето.

# 9
  • Мнения: 712
Уратите не са бактерии, а кристалчета или песъчинки. Нормално е като имаме предвид, че организмът по време на бременността е с намалени съпротивителни сили. Много бременни имат бактерии, урати или някаква друга гъбична инфекция. И аз имах малко преди да родя и то такава инхекция, че никакъв преглед не можеше да ми направи. Крещях от болка. Оправих се в крайна сметка.

# 10
  • Мнения: 1 409
 но искам да ти кажа че ако урината е престояла или се е пресякла от студа пак дава Масово урати.ОК
[/quote]
Не се притенявай,няма нищо страшно

# 11
  • Мнения: 236
zizi top при мен също бяха открити бактерии при първите изследвания на урина в 4 месец лекарката ми каза че всичко е нормално, сега си правих нови в 7 месец и пишеше масово бактерии, отново лекарката ми каза че всичко е нормално. Аз мисля да си платя и да си направя микробиологично изследване на урината. Моя съвет е да си направиш това изследване, нормално е да се направи това изследване след като се откриват бактерии в  урината.

# 12
  • Мнения: 94
Kakто се оказва всички имаме бактерии и всички доктори смятат, че е нормално:crazyeyes:


Inadar имаш ли представа по какво се различава микробиологичното изследване от стерилната урина и кое е по-добре да се направи?

Аз ще направя едно от двете и ще пиша за резултата тук.

Благодаря на всички за успокоението, което ми давате newsm51

# 13
  • София
  • Мнения: 5 718
Аз също имам бактерии в урината, но моята д-рка не мисли, че е нормално - просто не им е мястото там. Пусна ми сега изследване на стерилна урина, да видим то какво ще покаже. И ако и в нея има - следва лечение. Песъчинки също имам, но още отпреди.
Успех ти желая и леко раждане!   bouquet

# 14
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Когато има бактероии в урината в седимента се отбелязват като единични или масово бактерии. В твоя случай не ства дума за никакви бактерии, а уратни кристалчета или т. наречените песачинки. Пий течности, за да не се образуват на камъчета, но искам да ти кажа че ако урината е престояла или се е пресякла от студа пак дава Масово урати.ОК
newsm10

Общи условия

Активация на акаунт