Babycook - кой го е ползвал?

  • 5 727
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 465
Здравейте момичета,

питам, защото аз от вчера започнах да бъркам разни вкусотийки на Поло и се оказа, че е много практична машинка.
Вие ползвали ли сте го и какви неща приготвяхте с него - в смисъл месни нещица.
Аз за сега само зеленчукови комбинации правя и стават за 15 минути.
Интересува ме също какви зеленчукови или плодови комбинации сте правили вие?

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 18:42 от Pollia

# 1
  • Мнения: 1 465
Никой ли не го ползва? Shocked

# 2
  • Мнения: 533
Pollia, да си призная до сега не бях чувала и виждала babycook  Blush. Та пуснах търсачката да видя какво е това чудо и ми стана интересно. Наистина ли само слагаш съставките и хоп! - супита е готова?
Ще ми бъде интерсно да прочета отзиви и на други мами. Вижда ми се много полезен уред особено по време на почивка - хем бебо не може да яде от "общата" храна все още, хем няма да е само на готови пюрета.

# 3
  • Мнения: 1 465
Вчера нарязах 3 малки картофа на кубчета+половин морков на кубчета+1 кафена лъжичка зехтин/зехтинът прибавих преди да миксирам сместа/, налях вода в резервоарчето и всичко това беше сварено за 15 минути. После извадих съдържанието от кошничката и го миксирах в каничката. Получи се нещо гладко като крем и много вкусно.
Днес направих същата комбинация като добавих и малко лук нарязан на кубчета - хич не беше зле.
Към робота има книжка с таблица, в която е посочено кои продукти с каква доза вода се приготвят и съответно за какво време. 15 минути е максимумът.

# 4
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 528
Поля, аз го ползвах и за плодове, и за зеленчуци, и за супи, абе, всичко бърках в него. Лесно и вкусно, много съм доволна, да са живи и здрави колегите на мъжа ми, които ни го подариха.  Hug
Даже и правех в големи количества и после замразявах (в този случай избягвай картофите - стават гадни).
Довечера ще се включа за по-дълго да споделя комбинации, ако някой не ме превари  Grinning
Иначе - дай простор на фантазията си - почти всичко можеш да приготвиш вътре   chef

# 5
  • Мнения: 7 803
не иzлиzа ли много скъпо ?

# 6
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 528
лично аз, когато ми беше денят за правене на пюрета, сварявах "материала" в големия уред за варене на пара и после правех комбинациите от плодове и зеленчуци и ги миксирах. Но, вярно, същият ефект може да се постигне и с пасатор  Simple Smile и нямаш нужда да инвестираш в Babycook.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Дайте някоя снимка на туй чудо.Не съм го виждала, може пък и да се ограмотя малко Simple Smile

# 8
  • Мнения: 11 304
Pollia, би ли ми казала, дали може да се ползва със замразени зеленчуци?
А пробвала ли си вече с месо?
Намерих тук при нас в Ибай на цена 89,99 евро на предложение и като му видях препоръчителната цена щях да падна (149,99) ooooh!

# 9
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ей това намерих като снимка. аз не съм го ползвала.

# 10
  • Мнения: 1 465
Да кажа, че и ние го получихме като подарък Hug
Точно това от снимката е. Можело и да се топлят продукти на пара в него. Още не съм го ползвала за месо.
Зелена Клонка, благодаря, ще чакам да напишеш. Интересува ме домат, от каква възраст започнахте да давате на децата си? Аз мога ли да започна и него сега?

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 17:12 от Pollia

# 11
  • Мнения: X
Поля, аз домат дадох по-късничко - към годинката. На няколко места съм чела че е алерген, макар че тук във Франция си го дават с всички зеленчуци.

Аз този уред не съм го ползвала. Варих зеленчуците на пара с една специална решетка, която се слага в тенджера и после пасирах и замразявах.

Малко по-къснo ще ти напиша любими комбинации манжички, които правих за Бобо.

# 12
  • Мнения: 1 465
Мишенце благодаря ти предварително!! Hug
А и за това което си написала.
Зелена Клонка, а как го почиствахте от варовика? - тук водата ни е адски варовита.

Последна редакция: чт, 04 май 2006, 18:43 от Pollia

# 13
  • Мнения: X
Поля, аз като готвех импровизирах, според това какво сме купили от пазара .
Правех по-големи количества зеленчуци на пара, после при пасирането добавях зехтин или масло (след годинката)  и замразявах. Месото го варих отделно, пасирах и замразявах на кубчета във формички за лед. Така като размразявам поредната порция, слагам 1-2 кубчета различно месо всеки ден и така става по-голямо разнообразието.
При измислянето на комбинациите, задължително спазвах условието манджата да има основа нещо по-калорично (картофи, ориз или фиде). Ако при пасирането ми стане много рядко, пасирах отново заедно с няколко сухара...
Ето и някои примери комбинации, които правех:
ориз, моркови, праз (+пилешко или заешко)
ориз, моркови, зелени листни зеленчуци (спанак...), лук + (телешко или агншко)
ориз, моркови, млад грах, млад зелен боб (+телешко или пиле)
ориз, чушка, тиквичка (+ пиле , заек, свинско)

В тези комбинации като замениш ориза с картоф или фиде, вкуса става друг. Винаги слагах и пресни зелени подправки (магданоз или копър).
Общо взето, пофантазирай си, прави различни зеленчукови смеси, спорд твоя вкус и настроение.

Бобо има една любима комбинация, която и сега яде с голям кеф :
Картоф, морков, червено цвекло в равни количества. Като се пасира, добавям и фета на вкус. Става страхотно!

А, за малко да забравя...Плодови пюрета не съм правила никога. Въведохме плодовете на 7 месеца и директно пасирах много финно пресни плодове - правех всякакви комбинации. Ягоди, горски плодове и екзотични разни въведох след годинката.

# 14
  • Мнения: 1 465
Мишенце благодаря ти много!!!
 А чушката от сега ли да я почва?
Аз преди малко направих пюре от ябълка - стана като мус и много вкусно. Сока не го сложих, защото и без него сместа си е течна. А твоите рецепти звучат доста добре, аз за сега ще ги правя с картоф Wink, ще си ги разпечатам.

# 15
  • Мнения: X
Поля,
аз чушката я дадох доста рано - след картофа, моркова, тиквата (забравила съм я в комбинациите, в началото я пъхах навсякъде, че много я обичаше), праз, цвекло. След чушката дадох лук, спанак, зелен боб, грах, млада царевица....

Забравила съм рибата - след годинката и нея, че била алерген..

За да почерпиш идеи, позагледай се по етикетите на готовите бебешки храни - има интересни комбинации, които можеш да си правиш в къщи.

# 16
  • Мнения: X
Офф,
малия Пол е страшен чаровник!

# 17
  • Мнения: 2 959
... Интересува ме ....домат], от каква възраст започнахте да давате на децата си? ...
Поли, аз не съм ползвала този уред, но домат започнах да й давам на моята кукла след навършени 18мес, а рибата я започнах доста по- рано, дори преди годинка. Peace

# 18
  • Мнения: X
.
Зелена Клонка, а как го почиствахте от варовика? - тук водата ни е адски варовита.

И нашата е варовита...аз купувам за пиене и за готвене на бебо изворна вода. [Carrefour] имат една такава вода с тяхната марка...много е вкусна и пивка и не е варовита. Не можеш ли да готвиш за бебо с такава вода?

# 19
  • Мнения: 3 491
Аз не съм ползвала такова нещо, ама и вече няколко години нямам бебета, де. Обичах обаче да бъркам пюрета, та една от рецептите, която Борис добре хапваше, беше спанак+добре обезсолено българско сирене/тофу+жълтък+сварен ориз/макарони. Това в късна бебешка възраст, разбира се. И както мишенце каза, и аз гледах по опаковките на пюретата, наистина дават идеи.  Simple Smile

# 20
варовика се почиства с оцет. Тук водата е много варовита и всичките ми тенджери станаха на нищо докато една приятелка не ми каза да сваря оцет с вода в тях и те станаха като нови.
домат и риба започнах да давам още в деветия месец, въпреки, че започнах захранването в шестия месец много късно и нищо й нямаше. единствено проблеми съм имала с портокалите, които ги започнах много късно и въпреки това имах проблеми с тях. рецепти има в една много хубава книга от френска авторка.

# 21
  • Мнения: 1 465
Благодаря ви на всички, затрупахте ме с идейки Hug Heart Eyes
Доматът и рибата ще ги отсвирим за сега/както казва Еххо/ Flutter

# 22
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 528
Ето ме пак  Grinning
Мишенце много добри идеи ти е дала  Simple Smile. Аз също черпех вдъхновение от готовите пюрета и готвех според каквото купим от пазара Simple Smile
Клое много обичаше пюре от тиквички с копър (после почнах да добавям и по едно парченце la vache qui rit), червено цвекло и морков, тиква, спанак с картоф, броколи по-късно. От плодовите си спомням, че бяха страхотни бяла праскова, праскова и кайсия, круша с портокал (разбира се, сварени), ябълка и банан, само ябълка или круша с малко канела...
Домат (сварен) дадох едва около годинка, както и чушка, и карфиол.
Ето един сайт на френски с много рецепти, при това, разпределени по възраст и категория, дано да ви свърши работа  Grinning

http://perso.wanadoo.fr/recettebabycook/index.html

Иначе, за чистенето от варовика, за момента не ми се е налагало, тъй като имам от каните на Брита и съм слагала филтрирана вода, та минах метър, не се беше затлачил много  Grinning  newsm78




# 23
  • Мнения: 1 465
Ей Зелена Клонка, страшна си Hug Благодаря ти много!!
Сайта си е точно за бейбикук, ще гледам и от там. А иначе освен и аз да използвам изворна вода, че с този варовик тук, ще замине на бързо за боклука. А и идеята със замръзяването на кубчета много ми допадна и ще я приложа.
Лека нощ от мен smile3507

# 24
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 528
моля, няма защо
 newsm53
радвам се, ако мога да бъда полезна  Grinning

мисля, че изворната вода би ти намалила проблемите с варовика, явно в голяма част от Франция водата е варовита

лека нощ

# 25
  • Мнения: 11 304
И аз благодаря на Зелена клонка за линка - беше ми много полезен, и отговори на въпроса ми към Поля за замразени зеленчуци и плодове.

# 26
  • Мнения: 1 909
Здравей, Поли!
И аз ползувах тази машинка за баткото ми преди - бяха ни я дали назаем и я намирах страхотна, жалко че не сме си купили тогава. Определено е много по-лесно отколкото всеки път с голямата тенджера да се мъчи човек за такива миниатюрни количества. Сега даже си мисля, че ще си струва инвестицията да я купя за малката. Спомням си, че правех какви ли не комбинации - всички зеленчуци за сезона. Ако зеленчуците са  пресни, няма страшно. За всеки случай, когато даваш нов зеленчук пробвай първо само с него (плюс картоф например) и изчакай да видиш дали няма някаква реакция.
А за варовитата вода ... и при нас е такава. Имаме омекотител в системата и пак не помага кой знае колко. Особено ужасно е като изварявам бибероните. Мия ги с малко оцет, но за машинката не съм много сигурна дали е полезно.

# 27
  • Мнения: 1 173
Вчера нарязах 3 малки картофа на кубчета+половин морков на кубчета+1 кафена лъжичка зехтин/зехтинът прибавих преди да миксирам сместа/, налях вода в резервоарчето и всичко това беше сварено за 15 минути.

Мая, аз знам, че студено пресовано олио както в случая зехтин, не се дава на малки бебета.
Четох, че се препоръчва рапс.
Ама пусни преди това една търсачка.
Гушки и цунки от нас. Hug

# 28
  • Мнения: 1 178
Вчера нарязах 3 малки картофа на кубчета+половин морков на кубчета+1 кафена лъжичка зехтин/зехтинът прибавих преди да миксирам сместа/, налях вода в резервоарчето и всичко това беше сварено за 15 минути.

Мая, аз знам, че студено пресовано олио както в случая зехтин, не се дава на малки бебета.

В мойта схема за захранване също не се препоръчват студено пресованите олиа, заради високото съдържание на оцветители.

А вие какви продукти(зеленчуци и меса) ползвате, аз все още ползвам пюрета, заради био продуктите вътре.
А варовика почиствам с оцет, ако е затворена система слагам оцет да мине през резеровара един или два пъти и после пускам още два пъти вода за да(дано стана ясно)

# 29
  • Мнения: 1 465
Ами педито ми каза да слагам зехтин, вярно че не уточни дали да го слагам в началото на готвенето или след, обаче нямам проблем от зехтина. Поло яде всичко за сега, та ушите му плющят Mr. Green Правих и пюре от ябълка +круша/сварени/, и те бяха ометени с успех. Иначе слагам и праз, и тиквички и скоро ще добавя и нов зеленчук.
За сега месо яде само от купешки пюрета - шунка+спанак и пиле+моркови - тези две комбинации направо ги обожава. Crazy И риба/съомга/+спанак купешко пюре му дадох, но не смея в големи количества.

Последна редакция: вт, 13 юни 2006, 21:03 от Pollia

# 30
  • Мнения: 1 465
Така, пак аз, пак с мойта тема, дано не ви омръзна. Обаче бяхме на консултация днес и попитах за зехтина кога да го слагам в пюрето. Педито каза след като всичко е сварено, тогава да добавям зехтина, и че не е вярно това, че не бил полезен. Напротив, нарочно суров трябвало да е, така бил много полезен за "сивото вещество", а и бебетата имали нужда от това. Peace

# 31
  • Мнения: 884
И аз с голям мерак си го купих този babycook и  даже захраних за първи път с него..,но  давах и храна от бурканчета за ранообразие и стана така ,че много бързо отказа моята продукция и предпочита бурканчетата  newsm45 newsm45 ,та вече го ползвам само за пасатор Cry ,

Общи условия

Активация на акаунт