Схванат мускул при родилка

  • 1 220
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Здравейте, родих пред 9 дни - нормално, прекарах в болницата 8 дни и в началото имах болки в кръста и го отдавах на това че таза се прибира, но поради лошите болнични легла, лежането, стреса и т.н. Получих някакво схващане в лявата част на задните части. Немога да вървя нормално, усещам че е като мискулна треска, при масаж се усеща прескачане на болезненото място, а когато съм в банята и нагрея мога спокойно да стъпя  а крака. При лежане на страната не усещам болката. Мажа с АлгаСан и облекчава. Моля ви кажете ми какво може да е това и дали според вас съм схваната от твърдото леглото и как да се възстановя все пак имам новородено. : )

# 1
  • София
  • Мнения: 7 976
Може нерв да се е прещипал. По-добре не загрявай и не масажирай, преди да те е видял невролог или поне рехабилитатор.

# 2
  • Мнения: 513
Въпроса е там че усещем същата болка на същото място и от другата страна , но само при натиск.... което ме води до мисълта че е от лежането

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 275
И аз имах същия проблем след раждането. Търпях цял месец тази болка и накрая отидох на рехалибитатор в поликлиниката, направи масаж на болното място и след 15 мин болката намаля и до края на деня изчезна. Peace

# 4
  • Мнения: 513
А казаха ли ти на какво се дължи това !?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 275
От напъването при раждането е станало прищипване.

# 6
  • Мнения: 513
Бях на невролог, който след прегледа останови че имам чуствителност и в двата крака, нямам проблем с уринирането, но тъй като съм кърмачка отказа да направи рентген, скенер и т.н. Предписа ми фастум гел и стягащ колан, като каза ме това се дължи на раждането и прибирането на таза. Каза също когато отбия детето да отида отново. Но мен много ме притеснява не болката в кръста ами куцането, което при стъпване на куцащия крак ми измества целия ханш в дясно и се притеснявам да не ми остане навик, пробвах как ли не да вървя за да направя правилна походка но не успявам Sad

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Ако ти е възможно иди на рехабилитатор, да направи масаж. С този гел няма да се оправиш.

# 8
  • Мнения: 513
Преди малко се върнах от рехабилитатор... все още ефект не усещам - прави ми лек масаж в двете страни на кръста и слага вендузи, облъчва с някаква светлина. Сега ще чакам резултати,ако ли не ще ми назначи няколко процедури : ))

Общи условия

Активация на акаунт