Аугментин за 10 дни, а съхранение в хладилник само 7?

  • 2 981
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте, лекарката изписа на детето аугментин -да го пие 10 дни, което ми се видя длъжко, но тя каза, че е така, защото стрептокока бил масово като количество. Но на самата опаковка пише като се разтвори прахът да се съхранява в хладилник не повече от 7 дни. Сега колко дълго да го давам? Ако му се губят свойствата след 7-мия ден защо да тъпча детето а тези гадни съставки (вкл и аспартам)? Дайде съвет и благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 860
Сигурна ли си, че една опаковка ще ти стигне за тези 10 дни?

# 2
  • София
  • Мнения: 335
Точно за толкова стига, по 5 мл два пъти на ден, но с този срок на съхранение...

# 3
  • Мнения: 18 572
Не го разтваряй всичкото наведнъж. Когато е неразтворен, срокът на съхранение е по-дълъг. Използвай мерителната лъжичка/чашка, за да отмериш само дозата за деня.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 433
Не го разтваряй всичкото наведнъж. Когато е неразтворен, срокът на съхранение е по-дълъг. Използвай мерителната лъжичка/чашка, за да отмериш само дозата за деня.
а как ще дозира водата...
аугментинът се разтваря целият, до мерителната черта, така е измерено съотношението АБ - вода
няма никакъв проблем да стои 10дена в хладилника, това са длъжни да го пишат производителите.
за три дена няма да си загуби свойствата...
иначе за аспартама си права, и на мен умът ми не го побира как го добавят в уж лекарство #Crazy

# 5
  • Мнения: 8 860
Не го разтваряй всичкото наведнъж. Когато е неразтворен, срокът на съхранение е по-дълъг. Използвай мерителната лъжичка/чашка, за да отмериш само дозата за деня.
Не знам как си го представяш това чисто практически в домашни условия.

Деничка, или се обади на лекарката си, или попитай в аптеката, като задължително им покажеш пак рецептата. Не знам защо фармацевта не го е забелязал. Точно за АБ бих спазвала стриктно условията за съхранение.

# 6
  • Мнения: 18 572

а как ще дозира водата...
аугментинът се разтваря целият, до мерителната черта, така е измерено съотношението АБ - вода
няма никакъв проблем да стои 10дена в хладилника, това са длъжни да го пишат производителите.
за три дена няма да си загуби свойствата...
иначе за аспартама си права, и на мен умът ми не го побира как го добавят в уж лекарство #Crazy

Предположих, че има начин да се дозира, но не съм ползвала детски Аугментин. На този за възрастен са капсули, опаковани в пластмасова опаковка, която допълнително е отгоре с фолио и имаше предупреждение, че след махането на фолиото, независимо, че вътрешната опаковка е неотворена, срокът на съхранение намалява драстично. Сега прочетох за суспензията, пише, че се съхранява готовият разтвор до 10 дни, така че наистина няма проблем да се ползва:

"Съхранявайте приготвената суспензия в хладилник (2°С - 8°С). Да не се замразява.
След приготвяне, използвайте суспензията в рамките на 10 дни."

# 7
  • Мнения: 8 860
Кукумицинка, не си лекар, нито фармацевт, категорично не си никакъв здравен работник, не си майка и нямаш личен опит, но имаше съвет? Mr. Green

# 8
  • Мнения: 7 325
Аугментин се пие 10 дена за по-сигурно. Т.е. симптомите може и да са отшумели, но бактерията да не е премахната и за да се предотврати повторният прием на АБ след няколко дни, се препоръчва да се приема 10 дена. Имам една неразтворена опаковка и погледнах, срока е 7 дена. При нас обикновено дават Амоксициклин. Неговият срок е 14 дена. Аз лично не бих си правила експерименти с лекарства извън срока им на годност.
А аспартам и подобни подсладители има в почти всички АБ за деца. Според мен е заради диабетиците, но може и да греша. Преди време се наложи да купя едни прахчета за гастро вирус, уж скъпо, уж с пробиотици, уж за бебета, а с аспартам или ацесулфам К. Много неприятно.

# 9
  • Мнения: 18 572
Кукумицинка, не си лекар, нито фармацевт, категорично не си никакъв здравен работник, не си майка и нямаш личен опит, но имаше съвет? Mr. Green

Почти с всичко съм съгласна - да, прибързано се изказах, но ако бях майка или го бях ползвала лично точно в тази форма (защото в други съм го ползвала), щях да имам някакво знание свише за правилната му употреба ли, някакъв инстинкт за ползването му ли, или пак щях да се ръководя от указанията?

Щом са го изписали за 10 дни, трябва да може да се ползва толкова:

http://apteka.framar.bg/30006288/%D0%B0%D1%83%D0%B3%D0%BC%D0%B5% … 100-%D0%BC%D0%BB-

# 10
  • Варна
  • Мнения: 611
  Дори на листовката пише, че трябва да се използва в рамките на 10 дни, какъв всъщност е проблема?

# 11
  • София
  • Мнения: 335
Здравейте момичета, благодаря за отговорите. Nervous user, на опаковката на шишето пише, че е 7 дни съхранението в хладилник, не 10. Аугментин 250/62,5 мг е нашият вариант. Вече мисля, че няма да си изгуби свойствата за 3 дни, а с лекарката направо е невъзможна връзката. Просто на кого да вярваш, на лекаря или на фирмата производител...

Общи условия

Активация на акаунт