Депресивно състояние

  • 4 940
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 211
Аз за семейство отдавна съм готова, не ме е страх, но нямам желание вече като виждам какво става около мен.  С бракове от по 2-3 години и си изневеряват вече....всичко е толкова опорочено. Дете също вече не искам, не искам да живее като мен, не искам да се мъчи.... общо взето някак си си мисля, че е най-добре да падне някой астероид на Земята и да ни изтреби до крак.... като цяло май не симпатизирам на човечеството Simple Smile в другия живот бих се родила пеперудка примерно  Laughing

# 16
  • Мнения: 4 939
Явно имаш проблем, отиди на лекар. Peace

# 17
  • Мнения: 1 488
Ооо, много черни мисли, чак пък да се затрие цялото човечество... Нещо мн си се отчаяла. Не си права, има си и свестни хора... Явно си заобиколена от опорочени, но не значи, че всички са такива.

# 18
  • Мнения: 4 939
Настина доста черни мисли, трябва някак да се избавиш от тях и да мислиш по позитивно. Животът понякога може да бъде тъжен и жесток, но има и своята обратна страна. Опитай се да я откриеш! Бъди благодарна за това, че си здрава и че имаш семейство. Няма по-важно от това!

# 19
  • Мнения: 11 234
Аз за семейство отдавна съм готова, не ме е страх, но нямам желание вече като виждам какво става около мен.  С бракове от по 2-3 години и си изневеряват вече....всичко е толкова опорочено. Дете също вече не искам, не искам да живее като мен, не искам да се мъчи.... общо взето някак си си мисля, че е най-добре да падне някой астероид на Земята и да ни изтреби до крак.... като цяло май не симпатизирам на човечеството Simple Smile в другия живот бих се родила пеперудка примерно  Laughing

А то щото те пък са много щастливи! Лети - лети - търси нектар - крий се от птиците и о. мамака му канимон на магистралата!

Върви на лекар и си предприеми лечението. Живота тече и изтърваш хубави години!

# 20
  • Мнения: 195
Най-добре консултация със специалист. Състоянието ти звучи притеснително. Но най-важното е да осъзнаеш откъде идва проблема и да се опиташ да постигнеш вътрешна хармония със себе си.

# 21
  • Мнения: 1 383
Не влизам често във форума и случайно съм тук, но не мога да прескоча темата ти, защото от опит знам, колко е трудно. Трудно ще намериш специалист, който да ти обърне внимание. Трябва сама да извървиш пътя си. Съветите ми са:
1. Изследвай си щитовидната жлеза - TSH, fT3, fT4. Дори при малки отклонения, може да имаш симптоми, които да се повлияят от лечение. Не гледай референтните стойности, а потърси информация в нета за оптималните. Ако има проблем, намери ендокринолог, който да лекува по клинична картина, а не по изследвания.
2. Изследвай вит. Д - депресията в този сезон е много вероятно да се дължи на недостиг.
3. Иди на гинеколог за оценка на хормоналното състояние по клинична картина, не само по изследвания. Но не вземай изписани от него хормони. Не казваш на каква възраст си, във всяка възраст хормоналният дисбаланс може да доведе до симптоматика, но това особено важи над 40 или дори в края на 30-те. Не става въпрос за менопауза, а за намаляваща способност на организма да компенсира функционалните отклонения, което води до симптоми. Лекарите се интересуват само от патология, а не от функционални отклонения, тях приписват на психиката.
4. Избери си  подходящи добавки - задължително Омега 3, вит. Д ако имаш недостиг или ако е в долната част на скалата, витамини Б-комплекс (например в ДМ има едни с добър състав), магнезий (препоръчвам Магне Б6) преди лягане, цинк. Ако излязат проблеми с щитовидната жлеза - селен. Ако си над 40 или имаш симптоми на прогестеронова недостътатъчност или естрогенова доминация - прогестеронов крем с биоидентичен прогестерон. Ако си над 40 - подходящ продукт за хормонален баланс (аз ползвам Moon balance на Аквасорс). Изгодно е да пазаруваш от iherb - има много такива теми.
5. Принципно избягвай добавки или медикаменти, които влияят на серотонина. Заема рецепторите и се стига до недостиг на други аминокиселини и хормони. За кратки периоди, около месец, можеш да използваш комбинация от две аминокиселини http://www.marvi.bg/happy-day-hepi-dej-vrashta-usmivkata-i-vatre … 30-tabl-4795.html колкото да преминеш през труден или натоварен период.
6. Запиши се на танци. Превъзхождат спорта по ефекта си върху психиката. Избери музика, която обичаш.  Там ще срещнеш нови хора и ще си разнообразиш живота.
7.  Ако имаш възможност - пътувай. Всеки уикенд сред природата, на слънце без слънцезащитен крем. Не стой през цялото време със слънчеви очила - мозъкът има нужда от поне половин час силна светлина на ден, не директна, разбира се. През зимата също, но тогава не образуваме витамин Д, трябва да си го набавяме допълнително.
8. Не чети дълбокомислени книги и не разсъждавай върху живота - остави това за времето, когато ще си психически стабилна.
9. Не се увличай по позитивно мислене, то не решава проблеми, а те прави още по-нещастна, защото внушава идеята, че щастието е норма.  Целта не е да си щастлива, а стабилна и спокойна. Това става чрез малки неща, чрез рутина, която ти дава сигурност, а не чрез кардинални промени и решения, още по-малко чрез поставяне на високи цели. Не се сравнявай с другите, не се оценявай през техните очи.
10. Храни се балансирано - както по отношение на продуктите, така и на желанията си. Не си забранявай нищо, а си дай време да заобичаш по-натуралните и по-пълноценни храни. Яж сушени плодове  - те са съкровищница на минерали. Яж малки и стойностни сладкиши - удоволствието е голямо, а вредата малка.
11. Избягвай социалните мрежи.
12. Дали ще потърсиш психолог, е най-вече въпрос на финанси. Не очаквай чудеса.
Ако имаш нужда от помощ - пиши на лични.

# 22
  • Мнения: 11 234
alana miles, много хубав и съдържателен пост.
Дано бъде последван  Peace

# 23
  • Мнения: 211
Много благодаря за съветите Simple Smile вече се захванах с витамините, скоро ще си изследвам и хормоните

# 24
  • Мнения: 2 467
Една приятелка беше изпаднала в подобно състояние. Помогна й китайската медицина - ходеше при една китайска лекарка, която й правеше акупунктура. След това се пият чайове някакви до живот.
Приятелката ми твърди, че е жива благодарение на тази китайка.
Стискам ти палци да се вземеш в ръце и да се оправиш. Hug

Общи условия

Активация на акаунт