Нужда от адвокат..

  • 1 876
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, имам нужда от малко помощ свързана с покана за писмено обяснение.
Инкасаторка съм. В покана за обяснения е описано да дам писменни обяснения защо на един абонат на дружеството е съставена фактура за 138кб. м. вода. Описала съм, че самият абонат при отчитането каза, че очаква много голяма разлика защото има външна баня и тоалетна, които са били на самотек през цялата зима и той желае да бъдат фактурани всичките за едно плащане.
Въпросът ми е какво като наказания мога да очаквам и може ли в този случай да ме уволнят дисциплинарно.

# 1
  • Мнения: 18 305
Видяла ли си показанията с очите си ,има ли лъжа и немарливост в случая?Истината си казваш и това  е.Не  съм наясно  със закона,но и не разбирам какво те е страх,ако водата е реално употребена.Нататък да се оправят как ще плащат ,на части или друго.

# 2
  • Мнения: 13 024
Не съм адвокат , описала си , че го помниш този случай разговора, тази цифра предполагам си я видяла на водомера, за да я впишеш и да се издаде фактура.Ако не е това показанието на водомера, трябва да дадеш някакво обяснение как се е получило това разминаване
А писменото обяснение е голяма вероятността да ти се иска заради жалба от абоната.
А какво да очакваш няма как някой да ти каже тук

# 3
  • Мнения: 3
През зимния сезон, водомерите се зазимяват  и се подават данни на средна база, когато се отзими се подава реалния отчет.

# 4
  • Мнения: 18 305
В такъв случай аз си плащам и  после  наваксвам показанията,но са в границите на нормалното.При надписване се връщат парите и това  е.Посочи,че е на база предишно и толкова.Просто искат  да приложат документи и  изяснят случай.Не  вярвам да е повод за тревога,освен ако има друга причина....

# 5
  • Мнения: 3
Ще ви държа в течение. Още повече, че настоящият ми ръководител не ме харесва много. Останалите колежки също имат абонати с големи разлики.

# 6
  • Мнения: 3 725
За да се стигне до дисциплинарно уволнение е нужно да има 2 писмени предупреждения преди това.
Четете го тоя кодекс малко де..  Close

# 7
  • Мнения: 10
Няма нужда ако си права да се притесняваш.Аз също съм работила в тази система . След като показанията са правилно отчетени ,и абоната е уведомен ,няма за какво да се притесняваш.Той може да си пише жалба,където си иска ,може да си плаща за проверка на водомера ,това си е негов избор. Писала съм ги много пъти тези обяснения.Това са законови изисквания.Не се учудвай ,ако те викат и в полицията за такива работи,да пишеш и там същите обяснения.Хора разни. Успех ,и спокойствие.

# 8
  • Мнения: 797
Здравейте. Спешно се нуждая от адвокат който да ме защити на дело против прекия ми началник, а най-вече за написване на сносно писмено обяснение. Моля за телефон. Плащам. Ще ви кажа всичко, как началника на сектора откакто съм започнала работа се опитва да ме отстрани.

Общи условия

Активация на акаунт