Защо Ви е страх да пишете в „Проблемно забременяване”?

  • 2 524
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 324
Последните седмици се появиха няколко момичета с по-сериозни проблеми от обикновенно пишештите тук. Някои мацки пробват от повече от година, други имат за съжаление по няколко неуспешни бременности. Все лоши неща, които изискват по-специални изследвания и повече внимание.

Забелязвам че всичките тези момичета сте новички и за това ще ви разкажа малко от историята на форумите. Преди време имаше един подфорум (даже вече забравих как точно му беше името) в който пишеха всички момичета и тези които искат бебенце от 2-3 месеца и тези които искат бебнце от много по-дълго. Получи се така, че беше необходимо да има два различни подфорума, като единият е за момичетата които тепърва започват да се борят за бебче, а другият бъде за момичетата с някакви проблеми. Това се наложи поради няколко причини, първата от които е да не се натоварват момичетата които сега започват и/или плануват бебе с проблемите на другите. Защото е страсякащо да прочетеш за трудностите които някои са преживели, когато си в началото на пътя (малко философки го раздавам Wink ) Искам да кажа, че не е добре и е натоварващо момиче което опитва от 2 месеца да забременее, да прочете за дългите месеци на борба (примерно на мен) или няколкото неуспешни бременности (например на колежката).

Стана дългичко за това няма да продължавам с историята на форума, а ще ви попитам, защо не пишете в „Проблемно забременяване”? Може би Ви стряска термина „стерилитет” или пък самото име на форума? Няма страшно там не хапем Wink

С този си въпрос не искам да кажа, че трябва да спрете да четете и пишете в „Искам бебе”, просто искам да зная от какво Ви е страх.
Лично аз много харесвам този форум и се радвам да прочета, че някое момиче е видяло двете чертички. Радвам се, че няма да се наложи да я срещна в „Проблемно” и ми е мъчно когато чета за проблемите на други.

Успех и късмет пожелавам на всички!

# 1
  • Мнения: 515
Верити здравей знаеш ли аз много се чудих преди да започна да пиша в този форум каде ми е мястото в смисъл такъв, че преживях два аборта и ми беше доста трудно да се съвзема от всичко това направих си иследванията които ме посъветваха и се оказа че всичко ми е наред.Много ми беше трудно да спра да мисля за абортите и да спра да се притеснявам за бъдещи такива затова откакто с мъжа ми решихме да опитаме пак и се престрашихме започнах да пиша тук защото има повече положителни емоции и ми помагат да не мисля за глупасти

# 2
  • Мнения: 456
Аз на няколко пъти влузах в Проблемно, но там се дискуритат теми които аз не разбирам (за лекарства и лечения, които не сам чувала) и за това заклучих че още не съм за там.  Confused

Чувала съм че някои момичета предпочитат този форум защото се чувстват по кумфортно тук, а и познават всички. Други може би не са предприемали сериозни мерки и за това не знаят че са за Проблемно. Но това ще го оставя да ни кажат те.

Аз за в бъдеще, силно се надявам всички от този и от Проблемно форуми скоро да се преместим в Бъдещи маики!!! И да се наложи да 'затворят' Проблемното.
 Praynig

# 3
  • Мнения: 267
Това, което Верити пише, често си го мисля и аз.
Започнах да влизам във "Искам бебе" преди година и полвина, когато започнахме сериозните опити.
От тогава мина много време - бебе няма.
Вярно е, че продължавам да "искам бебе", но проблемите са налице - почти година безуспешни опити, след това бременност, която се оказа извънматочна, скъсена 50% шийка на матката и т. н. Може би границата между "Искам бебе" и "Проблемно забременяване" не се определя само от проблемите. При мен тя е по-скоро психологическа. Наистина трябва да признаем, преди всичко пред себе си, че имаме проблеми, и да започнем да пишем в "Проблемното", за да не товарим излишно всички момичета, които тепърва започват с бебеправенето.
Е, аз със сигурност няма да зарежа "Искам бебе" защото това продължава да важи с пълна сила, а и там вече чувствам че имам приятели!
Късмет на всички!

# 4
  • Мнения: 4 324
От сърце на всички Ви пожелавам да не се налага да пишете в "Проблемно забременяване". Но преди да поискате съвет и потърсите помощ от момичетата тук, си задайте въпроса, дали няма да ги натоварите излишно.

За съжаление по форумите се среща много често явлението „разменяне на диагнози”. Не бива да го допускаме!

Благодаря Ви за отговорите и нали си знаете КЪСМЕТ Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 074
Аз чета и в двата форума, в Проблемно пиша по-малко, защото не съм компетентна по дискутираните въпроси, но пък се опитвам да науча нови неща. Ние още не сме започнали с бебеправенето и се надявам да няма проблем при нас, но ако има, няма да ме спира страх или нещо такова да се включа към проблемното, както и към други форуми с подобна тематика.
  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 029
Аз пък осъзнах тази тънка граница.
Не ме е страх, защото аз съм пълноценен човек, който рано или късно, надявам се-ще има дете.
Напротив, аз се гордея със всичките тези момичета, които се борят всеки ден и само те знаят колко струва щастието.
Не, че пожелавам на някой да му се случи или уважавам само тях...но повярвайте ми, тези хора, които се борят със стерилитета са наистина специални хора, изпитващи болка и радост постоянно.
Да, бушуват в мен постоянни промени, терзания и мисли, но подкрепям Верити.
Няма нищо лошо за мен във този форум.
Когато не ми хареса нещо или някой...казвам си го или замълчавам.Всякакви хора по света.
Обичам всичките ми дружки тук, но там просто съм в свои води, защото проблемите ни са общи.И си помагаме много взаимно.
Там всеки ден се уча...как да намаля годините на борба.
Осъзнах, че имам проблеми и е време да премина в другият форум.
Извинете за излиянията...нещо ми стана.
Успех на всички и от двата подфорума и само хубави новинки ви желая!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Верити, поздрави...хубава тема!   

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 1 063
Не ме е страх да пиша в Проблемно. И знам, че той е моя форум. След 2 години неуспешни опити, една лапароскопия за махане на киста и едно неуспешно инсе - нама как да си мисля че намам проблем, нали? newsm78
Понякаога влизам в този форум /"Искам бебе"/, защото е зареден с повече оптимизъм, а имам нужда от време на време да се зареждам с малко положителна енергия.
Не ме разбирайте погрешно, харесвам Проблемно и повечето от нещата които знам съм ги научила благодарение на споделения опит на момичетат от Проблемно, за което съм им много благодарна Hug.
Това което   Thinking . . . , дори не бих казала че ме дразни, а по скоро ме огорчава и натоварва е тона и квалификациите , които се правят в последните теми / и най - вече тези свързани с умствения потенциал/. Идеята на форума е да си помагаме, и без това проблемите ни не са малко, нали?
Иначе, както казах моят форум е Проблемно забременяване и много уважавам и обичам момичетата там.
Дано не сме натоварили момичетата от Искам бебе, то по принцип всички искаме бебе Praynig
Дани май и аз прекалих със словоизлиянията.
Успех на момичетата и от давта подфорума Peace

# 8
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Верити, май миналата седмица Ним беше пуснала тема, в която обсъждахме това.

Аз лично вероятно спадам към твоята група -
Последните седмици се появиха няколко момичета с по-сериозни проблеми от обикновенно пишештите тук. Някои мацки пробват от повече от година, други имат за съжаление по няколко неуспешни бременности. Все лоши неща, които изискват по-специални изследвания и повече внимание.
защото имам една извънматочна и един спонтанен аборт зад гърба.
Затова на няколко пъти се канех да се включа в Проблемното...
Обаче знаеш ли какво ме спря? Повечето момичета там дискутират лекарства, инсеминации, инвитро, а аз не пия лекарства и я карам на естествено забременяване. Затова не знам какво да пиша там. Първо не разбирам нищо от техните проблеми (и дано никога не разбера) и второ, моите ми се струват смешни в сравнение с техните теми.
Освен това, въпреки досегашните злополуки, аз нямам проблем със забременяването. Просто все нямам късмет, така излиза от изследванията. Затова смятам, че мястото ми е в "Искам бебе".

Между другото, скоро при вас предложих да направите тема от рода "След извънматочна". защото потърпевшите някакси се размиват в пространството и никъде няма систематизирана тема на кого какво му се е случило след това. А за съжаление наблюдавам все повече такива случаи. В последните месеци обяснявах на няколко момичета моята история, но всички ми писаха на лични, явно защото не са намерили къде да си зададат въпросите.
Извинявам се за оф-а, но според мен това е още една от причините за малкото посещаемост в Проблемното. У хората остава впечатлението, че това е форум основно за инсеминации и инвитро, а не трябва да е така.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
У хората остава впечатлението, че това е форум основно за инсеминации и инвитро, а не трябва да е така.

правилно. проблемното забременяване не включва само проблемното зачеване, но и проблемното износване. по тая логика, момичетата с повече от един спонтанен аборт или извънматочна бременност също трябва да се позамислят.
да имаш проблем не значи да си прокълнат. както никой не смята, че е черна овца, само защото има язва или високо кръвно, така и хората с проблемно забременяване не бива да си мислят, че това им слага някакъв етикет или ги урочасва.
етикетите могат да са само в нашите глави.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Jam, права си и те уверявам, че всички се замисляме. Обаче я влез в проблемното и погледни първите десетина теми. Какво виждаш? Инвитро, инсе, хормони ... Навремето след извънматочната търсих информация и в Проблемното. Отговориха ми няколко момичета, но те бяха преживели това доста отдавна и нямаше как да обсъждам с тях моите терзания. След много търсене намерих помощ в един английски форум. И това е много тъжно да знаеш. Затова повече не пиша в Проблемното по тази тема.
А за спонтанните аборти - повечето търсят помощ в Родители, преживели загуба. Аз също направих така и останах доволна. По този въпрос определено не знам къде е по-редно да се пише  Thinking Наскоро едно момиче пита тук какво да прави след аборта и също беше пратена в Родители, преживели загуба.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 272
Аз започнах да пиша в Проблемното след 1 година неуспешни опити. Все още нямам поставена диагноза, но явно е, че имам проблем, защото се изнизаха вече 2 години и...нищо. От Проблемното научих много неща - диагнози, лекарства, но продължавам да пиша и тук, защото в седмичната темичка някак се разтоварвам. В седмичната тема на Проблемното повече се пише за това на кой какво му предстои от медицинска гледна точка - инсеминация, изследване...а не си говорим много за простичките неща от живота, за случките ни в ежедневието.
Мисля, че за това повечето момичета пишат тук. Разтоварват се повече в седмичната тема, а и ако някой зададе въпрос, никой няма да го упрекне, че е глупав въпроса или че не е
чел достатъчно. Ние, т.нар. "ветеранки" /дано не обидя някого, но и себе си включвам в това число/ вече толкова дълбоко сме навлезли в материята, толкова неща сме прочели покрай проблемите си, че наистина се дразним от въпросите на начинаещите. Имало е немалко остри реплики към нови момичета. И затова ги е страх. Така си мисля...

# 12
  • Мнения: 1 029
У хората остава впечатлението, че това е форум основно за инсеминации и инвитро, а не трябва да е така.
За това съм много съгласна със Светли.
Наистина се набляга на тези неща, Светли, но мисля, че това е така, защото повечето момичета имат проблеми със забременяването, а другите сме по-малко.

# 13
  • Мнения: 479
И аз съм за проблемното, но нито там, нито в Искам бебе намирам с кой да дискутирам за моя проблем - същия като на Светли.
/И аз искам да има тема - закована, за извънматочната и след нея/
Освен това в Проблемното стана някак много неприятно общуването. Разменят се доста грубости.
Аз само чета там, защото не мога да кажа нищо, тъй-като не правя инсеминации, ин-витро, нито пия лекарства и др.такива.
Не е лошо "по-старите" във форума, както и "по-начетените", или по-скоро по-запознатите с някои проблеми по забременяването, да не забравят, че и те някога са тръгнали от "А" и "Б" и не са се родили научени, и да бъдат по-толерантни и прояващи разбиране към новопоявяващите се.
Също не би било лошо да не се забравя, че това е форум за споделяне и обмяна на опит, а не за поставяне на диагнози или съревнование за това кой е по-запознат или начетен.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
И аз съм за проблемното, но нито там, нито в Искам бебе намирам с кой да дискутирам за моя проблем - същия като на Светли.
/И аз искам да има тема - закована, за извънматочната и след нея/
Освен това в Проблемното стана някак много неприятно общуването. Разменят се доста грубости.
Аз само чета там, защото не мога да кажа нищо, тъй-като не правя инсеминации, ин-витро, нито пия лекарства и др.такива.
Не е лошо "по-старите" във форума, както и "по-начетените", или по-скоро по-запознатите с някои проблеми по забременяването, да не забравят, че и те някога са тръгнали от "А" и "Б" и не са се родили научени, и да бъдат по-толерантни и прояващи разбиране към новопоявяващите се.
Също не би било лошо да не се забравя, че това е форум за споделяне и обмяна на опит, а не за поставяне на диагнози или съревнование за това кой е по-запознат или начетен.

Позволявам си да се намеся, защото този пост от Али звучи като призив, който би могъл поне временно да се лепне като призив в началото и на двата форума. Също така модераторите могат да съдействат и за закачане на тема "Извънматочна и какво се случва после", а ако в нея се отзоват твърде много момичета, може в бъдещ план да се помисли и за разделяне на два подфорума, а именно проблемно забременяване и проблемно задържане...

Извинявам се, ако мнението ми няма стойност или ви се струва глупаво, аз все още влизам само в Искам Бебе, защото сме съвсем в началото на опитите си. Тук срещнах много подкрепа, точно когато ми трябваше, когато ми идваше цикъла след положителен тест и за това съм на мнение, че така трябва да се отнасяме и към всички нови кандидат-мами: с разбиране и с търпение към елементарните (??) им въпроси. Защото и аз не знаех какво е Лутеална фаза и изпарителна линия, идея си нямам какво е лапароскопия, но когато мога попрочитам, а за останалото всички са достатъчно мили.

Благодаря за вниманието и извинете за дългото слово!

Общи условия

Активация на акаунт