Добър ортопед-хирург за стъпало в София

  • 9 648
  • 12
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Здравейте, моля да ми препоръчате добър ортопед-хирург за стъпало в София.

Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 213
за проблем със стъпалото /неоперативен/ останах много доволна от отношение и лечение в Токуда. д-р Евгени Влаев ме консултираше. Изчетох добри отзиви за отделението като цяло.

д-р Джеров /син/ от специализираната болница по ортопедия изобщо, ама изобщо на никого не бих го препоръчала, ужасно отношение и никаква адекватна диагноза.

Последна редакция: нд, 07 май 2017, 05:15 от Serenity__bg

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Благодаря ти Simple Smile Сега ще погледна Simple Smile

Проблемът е в едно "кокалче", но не отпред на пръстите, както масово се случва с времето, а отстрани, от външната страна. И до скоро беше основно козметичен дефект, какъвто мога да преглътна. Но в последно време  стана и много болезнено с каквито и да е обувки. А предполагам, че ако се травмира и възпалява, проблемът може да се задълбочава. Ясно е, че по-зле ще става с времето. Та ми се иска да се информирам как се процедира, предполагам, че може да се "изпили"... Едва ли само аз имам такъв проблем, но не попаднах на инфо в нета. Коментира се основно - халкус валгус.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 213
Почти цялата ми женска рода по майчина линия са така, при тях става проблематично след 40-те години, но съм виждала и доста млади хора с това нещо. Никоя обаче не се е оперирала и не знам как се процедира. При мен засега е ок. Може да направиш една-две консултации, сигурно има начин да се оправи проблема.

п.п Виждала съм из нета разни шини, които уж помагали, ама малко им нямам вяра Simple Smile

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
С халкус валгус ли са или отстрани, като при мен? При мен е изразено мястото, където е надписа за  тарзометатарзалната кост.



Ще отида на консултация, но събирам мнения за лекари, все още. Гледам, че по-обстойно е писал д-р Костадин Попов от МБАЛ Сердика. Край мен почти никой няма личен опит в тази сфера. Явно ще ходя на посоки Simple Smile Сега ще разгледам и в Горна баня Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 6 094
Д-р Попов оперира сина ми преди няколко години и мисля, че реши проблема. Диагнозата обаче беше друга.

# 6
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
О, благодаря Simple Smile Ще се допитам при него за второ мнение Simple Smile Сега записах час при д-р Чакалски в клиниката в Горна баня.

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Днес по друг повод бях на преглед при д-р Борис Попов от Софиямед и съм изключително, много доволна - от консултацията, вниманието, загрижеността, обясненията.

Препоръчвам го!

# 8
  • Мнения: 1
О, благодаря Simple Smile Ще се допитам при него за второ мнение Simple Smile Сега записах час при д-р Чакалски в клиниката в Горна баня.

Като бивш спортист имам известен опит с ортопедите.

Много късно се включвам, но преди 2 години Чакалски ми оперира стъпалото. Имах една киста и някакви калциеви натрупвания върху ставата,  която се пада точно над свода,  от страната на палеца.
Много мил и внимателен лекар. Мисля, че щеше да се пенсионира. Препоръчвам.

При Борис Попов от София Мед съм била само за консултация.  И аз го намирам за любезен и изчерпателен. За съжаление не направих избор на екип. Когато трябваше да ми вадят поредната киста,  имах честта да ме оперира шефът - Бисер Бончев - изключително неприятен тип.

Дано мнението ми да помогне на някого.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 8
О, благодаря Simple Smile Ще се допитам при него за второ мнение Simple Smile Сега записах час при д-р Чакалски в клиниката в Горна баня.
Имам подобен проблем, макар че един ортопед в Горна Баня каза, че няма нищо на снимката. Д-р Чакалски успя ли да ви да бъде полезен?

# 10
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Д-р Чакалски каза изобщо да не се занимавам, без да обяснява защо.

Д-р Попов ми обясни какво се е случило и как се процедира в този случай. Имам много еластични връзки (това и други терапевти са го отбелязвали) и те не държат костите плътно една до друга. Така се е получили това "шръкване" на кокалчето. Ако има стърчащо кокалче другаде - то може да се издялка, но в този случай не може - защото то външната му страна се захваща сухожилие, което продължава нагоре към прасеца.

Оперативният подход е следният - кокалчето се срязва по средата, средата се издълбава, издялква и се двете половини се съединяват. Постава се гипс и се чака да се хване, да се слепят двете половини, но има риск и да не се съединят. Според него е тежка и рискована операция, като най-голям проблем за пациента е обездвижването - 45 дни в гипс, после раздвижване и да кажем след 3 месеца другия крак. Общо 6 месеца, ако няма усложнения.

Неговата препоръка беше - ако мога да живея така - да не оперирам. Подбирам си обувките и все още си живея така Simple Smile

# 11
  • Мнения: 8
Благодаря!

# 12
  • Мнения: 1
https://www.youtube.com/watch?v=2kcSujicJZ4 д-р Стаматов засяга темата в това интервю

Общи условия

Активация на акаунт