Любители на котки - Тема 114

  • 47 618
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 461
Детелинке, благодаря за коментара. bouquet Понякога и аз давам от суровото месо за готвене, но с голям страх да не се зарази с нещо. А как лакомо яде. Поне няма да се притеснявам, че дробчетата съм ги варила малко, щом ти ги даваш само след потапяне. Пък ако ги прояде, ще бъде чудесно за разнообразие.

# 61
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Дробчета варя до готовност, ако ще даваш сурово, най-добре да престои поне 20-тина дни във фризер.

# 62
  • София
  • Мнения: 13 127
Дробчета варя до готовност, ако ще даваш сурово, най-добре да престои поне 20-тина дни във фризер.

Ами то на българския пазар (особено супермаркетите, но и по-голямата част от месарниците) май няма незамразявано месо. Няма нужда да се прави повторно.  Wink Ако на етикета пише "охладено месо", спокойно може да се дава сурово.

Аз също давам сурово месо. Наско винаги е първи в кухнята когато се готви, защото "помага" в яденето на суровото месо.  Laughing Често купувам пилешки сърца, които давам сурови. Лошото е, че в такива случаи обичат да ритат парчетата, а в стаята, в която ядат не е желателно да се прави. Наско си брани кухненската територия с мръвката и не допуска Кирчо там. Sad

# 63
  • София
  • Мнения: 4 020
  Таня67, започнаха ли да се разбират Кирчо и Наско или още воюват?

# 64
  • София
  • Мнения: 13 127
  Таня67, започнаха ли да се разбират Кирчо и Наско или още воюват?

Чак да се разбират - не. Поне започнаха да се търпят и само понякога се бият. Най-големият ми проблем е, че Наско не допуска Кирчо да излиза към сервизните помещения. Налага се тоалетната и храненето да са в стаята и е "меко" казано неприятно.  Sad

# 65
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
Таня, Рижа при вас ли е?

# 66
  • София
  • Мнения: 13 127
Таня, Рижа при вас ли е?

Къде без нея?  Laughing Приятелка е и с Наско, и с Кирчо, но това не ѝ пречи да ги бие и двамата. Става страшно когато решат да ѝ отвърнат. Тази нощ имаше сериозна кавга между нея и брат ѝ. Чак събудиха Наско, който спеше кротко в краката ми. Simple Smile

Богданка е.  Wink Взехме я на Йорданов ден и между Йорданка и Богданка, семейният съвет реши, че Боги е по-добре.

# 67
  • Мнения: 736
 Здравейте момичета,
имам огромни притеснения, бих искала да попитам някой тук има ли коте и папагал под един покрив? И ако да, как ги "сприятелихте"?
 Наложи се да се преместим и Кукита беше в офиса , а март месец спасихме едно котенце и си го взехме за нас но се налага да се преместим с целия "цирк"  Mr. Green, Кукита е много агресивна към чужди хора и животни, най-много да и прасне един клюн на Сукази но бих искала да избегна "двубоите" и да постепенно да ги сприятеля, за това искрено се нуждая от съвет....  Crazy

# 68
  • София
  • Мнения: 2 092
Тоя котарак действа съвсем като депутат  Heart Eyes


Абе, като гепА една по-дебела гьостерица... Тоя е най-отчаяния пръч-любовчия, дето може да се намери на клетата ни територия! Зимата, на минус 20 гр.не пропусна и ден (и нощ също), да не би да остане някоя мацка незаплодена. Беше толкова простинал, че се видях в чудо как да го лекувам. На всичкото отгоре е огромен, як, силен като терминатор, и също толкова прост. Тая природна стихия не мога да я кастрирам, веднъж се опитах да го сложа в клетката, щеше да я избуши като чушка. Та не мога дори да го заведа при ветката, да му кръцне тия украшения, да се кротне малко! И незнайно защо, откакто тръгна по жени, абсолютно не желае да спи в къщи! Дойде, натъпче се като коледна пуйка, после легне на мекичкото котешко легълце, поспи час-два и изчезва. Къде спи останалото време, нямам представа.

Divineee, отсега ми е жал за котето... Няма да види минута покой, да поспи малко. Гледала ли си клипчета с котки и папагали? Ако аз съм котка, бих му прехапала вратлето на мига на папагала, а те милите търпят непрестанни издевателства. Дано при вас е по-различно положението, но се съмнявам... Котките имат нужда да спят по 16 часа в денонощието, иначе направо се разболяват. Как да спи една котка, ако папагала нонстоп й се навира да я кълве, щипе, и досажда?
Ако котката ти започне да ака или пишка извън тоалетната си, да знаеш, че е под стрес от папагала. Би било добре, да му осигуряваш място, недостъпно за папагала, за да може да спи , иначе ще се разболее. Надявам се, не мислиш, че съм крайна, просто погледай в Тубата клипчета, и ще разбереш какво имам предвид.

# 69
  • Мнения: 736
detelistna.4etirilinka, за сега сме решили Куки/папагала/  да стои в кухнята, а Сукази да се шири в другите помещения... но проблема ми е, че искам да ги сприятеля и да се разбират, гледала съм доста клипове но има и приятелчета между тях. Просто и двете много ги обичам и няма да се откажа нито от жакото, нито от котето защото и двете са ми приятелчета и ги обожавам...... Искам да намеря начин и между тях да има някакво разбирателство до колкото е възможно  #Crazy

# 70
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
Тоя котарак действа съвсем като депутат  Heart Eyes


Абе, като гепА една по-дебела гьостерица... Тоя е най-отчаяния пръч-любовчия, дето може да се намери на клетата ни територия! Зимата, на минус 20 гр.не пропусна и ден (и нощ също), да не би да остане някоя мацка незаплодена. Беше толкова простинал, че се видях в чудо как да го лекувам. На всичкото отгоре е огромен, як, силен като терминатор, и също толкова прост. Тая природна стихия не мога да я кастрирам, веднъж се опитах да го сложа в клетката, щеше да я избуши като чушка. Та не мога дори да го заведа при ветката, да му кръцне тия украшения, да се кротне малко! И незнайно защо, откакто тръгна по жени, абсолютно не желае да спи в къщи! Дойде, натъпче се като коледна пуйка, после легне на мекичкото котешко легълце, поспи час-два и изчезва. Къде спи останалото време, нямам представа.
Joy

Поддържам мнението на детелистна; отделете пилето от котето да не стане някой сакатлък. Успех  Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 2 092
detelistna.4etirilinka, за сега сме решили Куки/папагала/  да стои в кухнята, а Сукази да се шири в другите помещения... но проблема ми е, че искам да ги сприятеля и да се разбират, гледала съм доста клипове но има и приятелчета между тях. Просто и двете много ги обичам и няма да се откажа нито от жакото, нито от котето защото и двете са ми приятелчета и ги обожавам...... Искам да намеря начин и между тях да има някакво разбирателство до колкото е възможно  #Crazy

О, не, мила, нямам никакво намерение да ти предлагам да се откажеш от едното от двете. Единственото, което исках да постигна с поста си, беше да се опитам да ти покажа колко тормозещо може да бъде папагалчето за котето. Както виждам, ти осъзнаваш това. Значи, няма проблем. На твое място бих постъпила по същия начин, защото не бих могла да се откажа от нито едното от двете животинчета. Обаче съм гледала клипове, където стопаните ужасно се забавляват , как папагалчето тормози котето... Както виждам, ти не би го правила. И, естествено, ще ги запознаеш, и ще се опиташ да ги сприятелиш. Само давай възможността на котан да има къде да се оттегли, и да си почива. Пожелавам ви забавни моменти, искрено удоволствие и бъдете здрави всички, и хора, и животни.
П.С. И не оставяйте двете душички сами! Нека са заедно само във ваше присъствие. Освен това, ако видите, че няма да се получи приятелство между тях, не ги насилвайте. Според мен, би могло да се случи само ако и двете са взети по едно и също време малки, и растат заедно. Но нека да не бъда лош пророк, пробвайте.

# 72
  • Мнения: 9 991
Ами смешно е да гледаш как 300 грамова плодоядна перушина подчинява хищник. Как си пази семките, ябълките и лютите чушки както Пит бул кокал.

# 73
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
Сигурно всички сте гледали клипа с гугутката и заспалия котарак  Joy

# 74
  • София
  • Мнения: 8 348
Моите вагабонтки не ядат сурово месо.
Предлагала съм им, ама те не. А пенсионера не яде нищо освен суха храна и осмуква соса на паучовете.
На Сисито, като беше болна и оповръща света, доктора каза варено пилешко - ами, ние такива постни неща нещем. Цъ
Що зор видях да я накарам да прояде тогава....

Нали ви казах, че ще си взимам куче.
Еми взех си. Сега е маратон по извеждане, изпишкване и тн естествени нужди.
Котките им вдигнах храната нависоко, а малкиу звяр веднага ме заподозря и се пробва да я докопа.
Подскача пред шкафа, после изскимтява и ме поглежда с поглед на умряло от глад пале.

Сиси и Джуджи се научиха къде е манджата, ама ще имам зор с пенсионера... Той на младини се нуждаеше от табуретка, за да се качи на масата, та сега ли, когато пада и на равно и ниско чат пат.
Засега се храним в банята.
Абе каквато беля сам си създадеш, никой не може да ти направи.

Ама пък е весело.

Ето снимки от първите часове

вкъщи има враг
Скрит текст:

важно е веднага да покажеш на натрапника, че е нежелан
Скрит текст:

да държим врага под око отблизо, за да не ни изненада
Скрит текст:


и натрапницата на разходка, не че е за тук снимката, ама как да не се изфукам с новото бебе
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт