Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

се променя - разгледайте новостите и споделете с нас впечатленията си Включете се
Животни и домашни любимци
 Любители на котки - Тема 114
0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
513-527 от 717 отговора

The Big Apple

Благодарим, рожденика от сутринта:

Искахме да му сложим шапчица, че да го снимаме, но вдигна врява.
Цитирай

Козлодуй

Ивекс , много е готин Топчо и винаги сериозен и пухкав пожелаваме му да бъде още много години здрав и все така пухкав Smile Hug
Цитирай

Честит рожден ден, Топчо! Наистина си много топчест Love Hug

Момичета, имам един въпрос. Всъщност - два Laughing

1. Вие водите ли своите котараци и котарани на ветеринар за чистене на зъбен камък? Ако да - колко често? На Морис последно му е чистен миналия март и ми се струва, че по задните зъбета вече се е посъбрал доста.

2. Наскоро открихме една храна, която доста се хареса на Морис - Naturea гранули с пиле. Уж се води много висок клас, нищо друго освен месо, бла-бла... Лесно преминахме от старите нискокачествени гранули на това. Обаче с паучовете нямаме такъв успех. Уискас, та Уискас - не мога да го накарам да яде по-висок клас паучове! Същото важи и за консерви. Като му сипя, си заседява в паницата и накрая хвърлям. Пробвах да смеся 50:50 Уискас и скъп пауч/консерва, та даже и по няколко гранулки пускам, барем хапне нещо. Уви - усеща миризмата, проклетникът. Пробвах и това паучовете/консервите да са на различни марки и с различни вкусове всеки ден - че да не би някое да му хареса все пак. Цъ, не става. Равносметката - само хвърлям пари в кофата.  Crying or Very sad Имате ли идея как да преборя този инат? newsm78

Приятелят ми ми казва - "оюОстави за по-дълго само това в паницата, и като прегладнее, ще се пречупи и ще яде!". Е да, ама първо ми е жал, и второ - мократа храна изсъхва като седи твърде дълго. Това допълнително го отблъсква. Такъв инат е, че по-скоро ще седи гладен, отколкото да се прежали да го яде.

Отскоро си преразгледах приоритетите и финансите реших да купувам само най-висок клас неща. Пресметнах, че като цена на месец ми излиза пак толкова, колкото и с евтината. Просто той започна да яде по-малки количества, защото скъпата храна е и по-"хранителна" (калорична). Един пакет с две кила гранули стига за цял месец. И това е ако НЕ вкарвам мокра храна в режима. Явно наистина евтиното излиза скъпо, щом скъпото ми излезе колкото евтиното Very Happy

Пустото обаче не разбира, че искам да го поглезя и с мокра храна, и се дърпа. Кой знае какво слагат в тези Уискаси. Сигурно са по-силно овкусени, и сега тази храна не му е вкусна - нищо чудно!
« Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 17:50 от BeeJuis »
Цитирай

София

Да е здрав и игрив Топчо, да ви тормози дъълги години

BeeJuis ако не иска качествени паучове, просто му спри мократа храна
по-добре така, отколкото вредна
аз давам паучове заради пенсионера, който не може да дъвче, и давам каквото той харесва, не каквото искам
иначе и моите не ядат качествените
минава ми номера само с на брит паучовете, пак са по-добре от уискас
и не са по скъпи

другото, което може да пробваш е две седмици на суха диета и после директно новата консерва, може да стане
Цитирай

Варна

Ивекс,честит рожден ден на Топче Smile  ura nbirthday
Днес,на Лео му предстоеше ваксина,но вет я отложи. Оказа се че съмненията ми,че му има нещо на очето,са верни. И така - палавника има някаква начална фаза на херпес вирус,едното му оче е леко зачервено и тече малко гной. Изписаха ни капки и след седмица на контролен. И ''бонус'' - ушна краста в едното уше ... Миличкия много пищя докато му слагаха капките. Посърди ми се малко,но като се прибрахме се сдобрихме  Very Happy

BeeJuis,аз като взех Лео исках да го пробвам какво най - много ще му хареса. Оказа се,че Уискас,Хилс,Феликс и Фрискас  и разни други,хич не му харесват. Дори и да го оставя само на пауч за през деня,ефект няма. Само дето се е вмирисал Crazy . Това,което яде от такъв тип ''мокра храна'',са консервите на Карни.

Цитирай

Варна

Hug
Милата ми добричка Мага-посреща ме от работа и ме води при паниците.  Very Happy
После ѝ отворих терасата и сега се разхожда да гледа ореха и пилците. И нормалните за котките знаци от кораба майка си получава.  Mr. Green   А у нас предимно спи.
Честито на Топчето!  Hug Нека е здрав!
Цитирай

И аз си мислех за алтернативата само на суха храна, но понеже е мъжки, кастриран, персиец - знам, че има риск от запушване. Макар и с качествена храничка този риск да е сведен до минимум, все пак ми се иска чат-пат да му давам мокра храна, за да го "прокарва". Ще взема и една консерва от тези прославени Карнита. Чувала съм лоши неща за тях, ама ако вземе да му хареса - ще давам веднъж-дваж месечно. Rolling Eyes

Последните дни ми се струва, че пишка по-малко, което допълнително ме филмира за храната. Може и да е защото преди ден-два му сменихме тоалетната със закрита такава, и още я опознава. Но пък с "голямата" нужда няма проблеми.
Цитирай

Ивекс, честито на Топче😻
Цитирай

София

както аз ги разбирам нещата, щов давате остовно суха храна, риска си остава

моя пенсиотер, на 19 години стана, цял живот е ял боклучава суха храна, последните три години яде хубава и паучове
и нищо не му се е запушвало

а две седмици само на суха няма да са фатални редполагам

« Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 22:19 от possessed »
Цитирай

The Big Apple

Благодаря на всички, рожденика заспа блажено. Crazy

Топче яде повече суха храна, от няколко месеца яде и мокра, ветеринарите ме убеждават, че нямало проблем да яде сухата храна, стига да е с по-високо качество.
Цитирай

София

ветеринарите ме убеждават, че нямало проблем да яде сухата храна, стига да е с по-високо качество.

Не е точно така, защото Лъки на DreamComeTrue се запуши от Ориджин.  Sad
Цитирай

София

Скрит текст :
Цитирай

София

Честит Рожден Ден на Топчето!
Да е жив и здрав, и много радост да ви носи!
Прекрасен е, Ивекс  Love

Много сладки и рижкото на Мишелин и мъникът на Арвен!

На Том му предстои ваксина и тия дни ще го водя. Но първо трябва да купя транспортна кошница, че нямаме все още. Ще му взема пак за проба някой и друг пауч, дано прояде.
Цитирай

The Big Apple

Много мило, благодаря сладко пухче. kiss kiss
Веднага си я даунлоудвам. Love

ветеринарите ме убеждават, че нямало проблем да яде сухата храна, стига да е с по-високо качество.

Не е точно така, защото Лъки на DreamComeTrue се запуши от Ориджин.  Sad
Да, вярно, но процента бил много малък.

Kally May Hug

Цитирай

Бургас

ЧРД и от нас не се ядосвай, че не дава да му сложиш шапчица, ако пък ти е мерак пробвай с вибър -  след актуализацията сега има опция да се добавят върху снимките акценти...

Laughing  35

Не познах за Наско.  Laughing Горкият, гладен е останал! Посред нощите събори пакета със суха храна и се самообслужи.  hahaha
newsm53 гладник среднощен newsm62 newsm62
« Последна редакция: вт, 20 юни 2017, 07:43 от Мимито & Светла »
Цитирай
0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
513-527 от 717 отговора