хранителни разстройства

  • 4 289
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте!
Пиша тук,защото вече не знам какво да правя.Мразя се от дъното на душата си.Всичко започна преди около 2 месеца.Висока съм 1.51 и тогава тежах 54 кг. Бях адски дебела.Ядях всичко и си мислех че съм здрава.Един ден се видях в огледалото и не се харесах.Реших че трябва да отслабна.Четох в разни сайтове и стигнах до извода ,че трябва да огранича яденето и да си меря калориите.Голяма грешка.Почнах с 900 калории след това станаха 600 после 300 ,150 ,50 и така. В момента режимът ми е такъв: 3 дена пълен глад (пия зелен чай,кафе и вода с лимон) и след това толкова съм изгладняла ,че ям всичко попаднало ми пред погледа.Адски много ме боли корема след това.Няколко пъти съм повръщала ,но след всичко продължавам пак. В момента съм 45 кг. Чувствам се адски зле след поредното гладуване- вина и преяждане.Нямам цикъл вече 2 месеца. Просто не знам какво ми има. Треньорката ми разбра наскоро и ми каза,че ще се разболея от нещо ,но аз си се чувствам перфектно (освен след като ям) Така де въпроса ми е : мога ли да се разболея от нещо???

# 1
  • София
  • Мнения: 4 176
Това не е нормално. Мисля, че не трябваше да се слиза под 1200 калории дневно.
Има достатъчно информация как се изчесляват. Консултирайте се с диетолог. Фактът, че цикълът е спрял е сигнал, че нещо не е както трябва.

# 2
  • Мнения: 22
Всъщност аз съм на 16 и наистина просто знам,че ако хапна нещо качвам килограми а аз не искам това
Как да се измъкна от тази яма,защото чувствам,че пропадам надолу

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Ана, с това гладуване, ядене и повръщане ще стигнеш до булемия, което е сериозно заболяване. С това не ядене имунната ти система е отпаднала адски много и това от своя страна да доведе до други болести. Наистина посети диетолог да ти изготви хранителен режим със постепенно захранване, не да се тъпчеш. Можеш да наблегнеш на т.нар. супер храни, които ще хранят тялото ти с полезни и основни хранителни вещества.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Да,права е треньорката ти.Ще се разболееш от булемия,вече имаш първи симптоми-вина след ядене и повръщане.Трябва ти психолог и диетолог.Вземи се в ръце докато е време,от това се умира  Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 4 176
А какво казват родителите ти?

# 6
  • Мнения: 25 398
Интересно, какъв е този спорт, който можеш да тренираш след 3-дневно гладуване?
Родителите къде са в картинката?

# 7
  • Мнения: 22
Родирелите ми знаеха за първоначалната диета . Вмомента основно храненията ми са само пред тях.После всичко се повръща,разхлабително (въпреки че знам че храната се усвоява ) или просто почвам няколко дневно гладуване. Иначе ходя 3 пъти в седмицата на танци. Треньорката ми според мен е страшно наплашена и си мисли че имам някви проблеми.Дала ми е извесно време или ше каже на наще и нямам представа как да се справя

# 8
  • Мнения: 22
Просто нямам много вяра на наще. Искам да кажа на някого ,но просто ме е адски срам .

# 9
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Няма нищо срамно момиче.Имаш проблем,родителите ти са тези,които трябва да застанат зад теб и да ти помогнат.Колкото по рано им кажеш,толкова по-бързо ще се оправиш.
И браво на треньорката ти,че е загрижена за теб и е готова да ти помогне.

# 10
  • Мнения: 22
Специално за треньорката адски си я обичам ,но с това постоянно мрънкане да ям вече малко ме дразни.Нислех си дали да не кажа на нея първо ,защото съм пред страшна дилема

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Специално за треньорката адски си я обичам ,но с това постоянно мрънкане да ям вече малко ме дразни.Нислех си дали да не кажа на нея първо ,защото съм пред страшна дилема

Не и се дразни,а я слушай.Ако не ядеш ще умреш,не ти ли идва на акъла.За да ти функционира правилно организма имаш нужда от храна.
Тук преди няколко месеца имаше тема за момиче в същата ситуация,доста по напреднала.Сега ще я потърся и ще ти копирам първия и пост.

# 12
  • Мнения: 22
Благодаря предварително за всичко. Ще се опитам да поговоря с някого

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 493
След булимията идва анорексията....


"здравей те  Smile имам нужда от помощ  newsm45 . на по4ти 18 години , имам анорексия ,храня се с до 250ккак дневно.но ми възникнаха и други здравословни проблеми smile3518 smile3518 smile3518 омазнен 4ерен дроб,камъни в жлъчния мехур ,асцит....помогнете ми моля много съм объркана,утре ще ходя за изледване за хепатит .какво трябва да правя моля помогнете..съжалявам за правописа"

Поствам ти цялата тема да знаеш какво те очаква,ако не се вземеш в ръце.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=947668;topicrefid=19

# 14
  • Мнения: 25 398
Просто нямам много вяра на наще. Искам да кажа на някого ,но просто ме е адски срам .

Скоро не само няма да можеш да танцуваш, но и ще загубиш приятелите си. За гадже забрави – никое момче не си пада по самоходни скелети. Даже напротив, обичат да има какво да прегръщат.
Ако историята е истинска, а не поредната гавра на скучаещ тийнейджър, то имаш нужда от специализирана помощ. Медицинска.
Проблемът ти е в мозъка и не го ли излекуваш, може да умреш. Това ли искаш всъщност?
Има по-бързи и приятни начини за самоубийство. Но... Всеки с вкуса си.

Общи условия

Активация на акаунт