Отговори
  • Мнения: 341
Здравейте мили мами!

Вече сигурно 3-та или 4-та тема пускам за последните 2 месеца по въпроса с проблемите с храненето при нас. Питах ви за средства, стимулиращи апетита, питах ви за специалист по хранене, с когото да се консултирам, сега ще ви питам за друго, пак по темата...

Как да накарам сина си (2 г.) да яде нормалните неща, които всички хора, да не говорим деца, ядят? Защото вече сигурно 3 месеца се храни само с луканка, хляб, тестени закуски, покрай които с много труд и финтове поне пробутваме по няколко лъжички кисело мляко и, забележете, сухи супи от пакетче... #Crazy Това са ЕДИНСТВЕНИТЕ храни, които приема. Е, не споменавам, че никога не би отказал всякакви чипсове, maxi-mix-ове и подобни, до каквито достъп категорично не му позволявам, освен на някое детско парти, където просто не можеш да спреш детето да хапва от каквото се предлага. Количеството го докарва прилично, но състава на храната е умопомрачителен... Просто си има афинитет към боклуците и не мога да надвия овнешкия му инат. Върти глава, стиска уста, и отсича "НЕ!!!"...
Не яде храната от детската кухня отдавна. Вече спрях и да взимам. Не яде нищо домашно готвено, ама нищо - нито манджички, супи, нито пица, кюфте, палачинки ако щете... Никакви варива, никакво сирене и млечни продукти. Плодове успяваме някак да даваме - с финтове, носим в кутийка навън, да полудее човек... Зеленчуци за щастие чат-пат приема, но само домат и зелена салата. И никакви супички, въпреки изпробваните всякакви възможни модели - от леща, през какви ли не месни и безмесни супички, крем-супи, та до спаначени и от сорта листни... Но непрекъснато врънка за супи от пакетче и му правя, въпреки информираността ми за влиянието на Е-тата, натриевия глутаминат и прочие, за да яде все пак течна храна, то пък е важно за здраво стомахче... Абе, не е една беля... Месо никакво, освен под формата на проклетите луканки и луканкови колбаси, дори филе не иска... Ужасен инат, от инатлък е всичко... Реве ми се. Какво ли не купих, какво ли не сготвих, на главата си застанах - никакъв ефект. На ресторант го заведох за да сменим обстановката, дано хапне някоя нормална мръвка - никакъв ефект, върнахме порциите непипнати... Не иска да пробва дори, ама да близне, овена му с овен!... Дюнери купувах, какво ли не, само и само да видя къде му е проблема. Не иска и не иска. От инат!
 
Кажете, моля, това чудо случвало ли се е някому, защото на който разправям, всеки се пули и чак не вярват хората. 

# 1
  • Мнения: 953
Защо да не ти вярват и САВИ яде само това което иска, а други храни посмъртно не иска да яде. Не ядеше салати никакви- никакви зеленчуци, но сега покрай децата на зълва ми започна покрай тях да изявява желание да опита. Пробвай като го събираш с други деца.
Ние пък умираме за пица, можем само това да ядем, разбира се само няколко хапки, но и това е нещо.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 866
аз сервирам, който иска - яде. после прибирам останалото. който е ял нормална храна, получава някоя глезотия към десерта - шоколад, сладолед... който не е бил гладен, като огладнее ще получи от същата храна, която са яли другите.
винаги предлагам алтернатива: на масата освен основното ястие има сирене, салата, мляко - все нещо от тези става и е полезно за ядене.
с моите деца нямам проблем. племеницата ми е почти на 6 г. и все още я хранят в устата, докато й разказват приказка. злояда била. що пък веднъж не съм я видяла да е злояда, когато е на гости при нас?! newsm78 сяда си и си се храни самО детенцето - колкото и каквото (от сервираните храни) пожелае...

# 3
  • Мнения: 3 367
yanita-  newsm10
az съм на мнение че проблемте на децата ги генерират родителите..та по темата-не го гони,не го прави проблем и ще му омръзне да капризничи..има изледвания че децата чудесно регулират нужните им храни-т.е не може да яде боклуци повече от 7 дни наред защото тялото му изисква салата,това е доказано..като гледам той на игра го е превърнал,децата мрат да ни работят(аз имам ужас от болести затуи напоследък Ния се прави че се дави за да си общуваме).  НЯМА ЗДРАВО ДЕТЕ УМРЯЛО ТО ГЛАД,аз бих следвала акъла на ианита..
всичко добор,
Анна

# 4
  • Мнения: 412
Inomi аз нямам опит със злоядо дете, но се включвам да те успокоя, че не е от овнешкото  Mr. Green Дали не можеш да го включиш в приготвянето на храната? Двегодишно дете може да подрежда красиво пръчици зеленчуци в чиния - краставица, морков...може да пуска грахчета в супата и после да ги търси...може да яде едни неща, а да ги мисли за други  Mr. Green Аз например приготвям на Матей кюфтета от овесени ядки, които на вкус почти не се отличават от месни, но разбира се той не е уведомен за тази "измама"... Grinning




# 5
  • Мнения: 3 740
аз сервирам, който иска - яде. после прибирам останалото. който е ял нормална храна, получава някоя глезотия към десерта - шоколад, сладолед... който не е бил гладен, като огладнее ще получи от същата храна, която са яли другите.
винаги предлагам алтернатива: на масата освен основното ястие има сирене, салата, мляко - все нещо от тези става и е полезно за ядене.
с моите деца нямам проблем. племеницата ми е почти на 6 г. и все още я хранят в устата, докато й разказват приказка. злояда била. що пък веднъж не съм я видяла да е злояда, когато е на гости при нас?! newsm78 сяда си и си се храни самО детенцето - колкото и каквото (от сервираните храни) пожелае...

yanita, чак ми стана смешно. У нас картинката е абсолютно същата. Включително с 6-годишната племеница. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 866
цвета, ако не бяха четирите имена в подписа ти (за които искрено ти завиждам!), щях да помисля, че някоя от нас страда от раздвоение на личността. не само по тази тема.

# 7
  • Мнения: 319
Сестра ми едно време беше същото проклето детенце. Единственото, което ядеше, беше филия с лютеница. Нищо друго. Ама нищо! Майка ми се побъркваше, защото и тя като тебе готвеше най-различни разнообразни неща, все вкусотии (според всички останали), но не и според това диване сестра ми. Накрая майка се примири и само това и даваше. Беше щастлива, ако сестра ми поиска нещо друго. Да ти кажа, тя днес е на 21 год. и е същото капризно девойче. Не яде всичко, харесва си определени работи и си яде само тях. Макйа ми веднъж стигна до там, вече в по-големите времена на сестра ми, когато беше ученичка, да не и готви нищо, само хляб, майонеза и кетчуп. Сестра ми издържа една седмица. В неделя пита майка ми дали няма да сготви нещо прилично, щото и било писнало от тези три неща. Ама пак не и държа влага дълго време.

Освен да те посъветвам да не му се молиш, да го оставиш известно време да яде каквото му душа иска и да се правиш, че не виждаш и не чуваш. ДА му сервираш големи количества от всичко, което харесва, но на теб не ти харесва. Може пък да му омръзне и да пожелае нещо по-човешко, а? newsm78

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Момичетата досега са ти дали много хубави съвети.
Аз исках да те попитам какво правиш,когато ти откаже яденето. Веднага му даваш другата храна, за да не стои гладен ли? Колко време си го държала гладен?
Какво става,ако без излишни емоции му обясниш,че това е яденето и друго просто няма (евентуално кисело мляко,както каза yanita)?

Наистина детето ти яде "боклуци" и ситуацията ви е сериозна,но се опитай да не си го навиваш в главата все повече и повече. Още по-малко детето ти да усеща,че това те тревожи и той те контролира по този начин.

хайде,успех!

# 9
  • Мнения: 922
Споко, остави детето на спокойствие Grinning
Моят Вальо беше дълго време на принудителна диета - ядеше само и единствено - варени картоф, морков, ябълка + преварена вода - нищичко друго ooooh!
И така си свикна и остана нищо да не иска да яде. А пък здрав и жилав като бик bowuu. Правихме му изследвания - всичко си му е наред. Витамини му давахме, уж да прояде - цъ. Но веднъж не ми се разболя (до преди да тръгне на градина, де Embarassed )
Но виж как се промени като тръгна на градина - ушите ни ще изяде  hahaha. Яде без да подбира - супа, леща, картофи...
Не се притеснявай, ще се оправи детето. Ако все пак нещо те притеснява, му давай витамини, за твое лично успокоение Peace
УСпех Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 724
Не всички прояждат, като тръгнат на градина.
От изкуствените винтамини се усвояват по-малко от 5%, а колко ицветители и консерванти има.
Детето ми също не яде супи, зеленолистни и какво ли още не, но за нищо на света няма да му дам готова супа, ако ще да рита от глад:

http://www.bg.yosif.net/med/index14.h


ПРосто да ги застреляш тия, които рекламират ульоните, и то с деца! И тази държава, която ги допуска със санитарно разрешително! #2gunfire #2gunfire

# 11
  • Мнения: 341
Аз исках да те попитам какво правиш,когато ти откаже яденето. Веднага му даваш другата храна, за да не стои гладен ли? Колко време си го държала гладен?
Какво става,ако без излишни емоции му обясниш,че това е яденето и друго просто няма (евентуално кисело мляко,както каза yanita)?

Пробвали сме (и аз, и майка ми, която го гледа) и двата варианта. Естествената реакция, разбира се, е да му дадеш друго, само и само да не остане гладен. И така - само луканка и супа от пакетче вече 3 месеца. Пробвахме и другото - идва храната от детската кухня и му се казва, че друго освен това няма. Ако не иска да яде, ще си легне гладен. При което той без колебание избира - "йегни гаадин...". Слагаш го да легне гладен и на другия ден е същото, изобщо не му увира главата... Инат та инат. С опитите да бъде лишен от всичко любимо е същото - отказва се и от батута в градинката, и от количките и от разни други любими екстри, но не хапва. Последно се отнасяше за ягодка, не за кой знае какво. А децата би трябвало да умират за ягоди... Това е положението. 

# 12
  • София
  • Мнения: 8 275
МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ (ползвам темата за да не пускам нова)
При нас случая е горе долу обратен Inomi, моя хубосник (1г.4м.) от 3-4 дни не иска друго освен плодови млека или Фризо3 (каот и него се лигави докато пие).
Като види манджа или супа блъска лъжицата, вчета се опитах да му пробутам бисквити към Данисимото и познаите - 30 мин крясъци от моя страна докато изяде всичко, това защото се опитва да повърне и ако не кресна ще го направи.
Даже преди два дни си позволих Embarassed Embarassed за първи път и да го нашамаря по дупето (5-6 пъти), а и това не бих казала, че помогна.
Ето ни режима:
8 ч. - попара около 200 г
12.30 - плодово мляко/данисимо/данет дуо/активия с ягоди
16.30 - плодово мляко/данисимо/данет дуо/активия с ягоди
20.30 - плодово мляко/данисимо/данет дуо/активия с ягоди (снощи успях да му пробутам малко супа докато ръчкаше уредбата качен от баща му върху ТВто #Crazy)

Уточнвам че прях солетите, звънчото  всякакви глезотии, не помогна.
Пробвахме и с пропуснато ядене пак не.

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 14:32 от Desem

# 13
  • София
  • Мнения: 1 724
Вместо готови плодови млека разбирай с шейкър кисело мляко плюс плод плюс захар/ако е разрешено, май не беше до 2 г. мед/
Плодовите млека са с оцветилети и с консерванти, особено Данисимо - на мен лично ми става лошо от него, въпреки, че съм на 100 години!
Някъде имаше инфо, че Фризолака има такова действие- не искат да ядат друго.
За колко време спря яденето?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 275
Вместо готови плодови млека разбирай с шейкър кисело мляко плюс плод плюс захар/ако е разрешено, май не беше до 2 г. мед/
Плодовите млека са с оцветилети и с консерванти, особено Данисимо - на мен лично ми става лошо от него, въпреки, че съм на 100 години!
Някъде имаше инфо, че Фризолака има такова действие- не искат да ядат друго.
За колко време спря яденето?
от 4 дни, ама аз му спрях Фризото, давам данисимо за разнообразие, ама преди малко установих че активията с ябоди не му действа добре - продриска се
ами аз лично не мога да кажа как действа данисимото, тъй като не помирисвам сладко кисело мляко, той го харесва и нямам проблеми
А мед педито каза че мога да го пробвам, тъй като не е дал признаци да е алергичен досега към нещо

Общи условия

Активация на акаунт