Има ли и други майки, които спят с детето си?

  • 10 751
  • 124
  •   1
Отговори
# 60
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: dari
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


Ой, ой.
Не съм искала да изплаша някого. Примера, който дадох е много краен. Явно родителите са малко чалнати.

Докато детето е малко, може след като заспи. Като почне да разбира - опознавате и другите стаи на апартамента  Wink

Хи-хи при нас проблема е времето - едното заспива в 12 най-рано, а другото се събужда в 5 най-късно. Купоооон !!!!!


 Bulb  познато ми е Дари Wink !
Всяка жаба да си знае гьола - и у нас се спазва съвсем точно!

# 61
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Abadjieva

Затова аз казвам, че твърде много обичам Аля, за да я правя зависима от себе си.

Не си права, това не прави детето  зависимо. Синът ми е на 2,5 г, спи с нас на спалнята, кърмя го още и е далеч от всяка зависимост. Напротив даже, ходи на ясли, изключително будно, жизнерадостно, всело и независимо дете е. Обичам го твърде много за да го лиша от това, от което определено има нужда. А кой не знае, че децата са различни и се развиват различно?! Нуждата да спят при мама и татко е етап от развитието им, който в един момент също израстват. Не мисля, че добро и даже разумно да го тикам да израсте този етап, когато детето не е още готово. Друг е въпросът, че трябва и да сме чувствителни за този момент, да го познаем.

П.П. А детето на приятелката ти все пак е едногодишно бебе. Защо мислиш, че на тази възраст трябва да е независимо Rolling Eyes ?

# 62
  • София
  • Мнения: 4 022
Цитат на: Liorena
абсурд.
в момента на 2г и почти 3 мес. проявява огромно желание да спи при нас(желание, което до момента не е проявявала) и да се "гуши в мама", ама - аз (и друг път съм писала в това отношение) стисвам зъби, защото много ми е жално да гледам как си протяга ръцете да я гушна и ахъ да заплаче както го е правила, обаче аз съм желязната лейди, защото знам Едно много важно нещо - САМО веднъж, ако направя компромис и после  КРАЙ  - ще я караме така, а аз не искам това да е навик. За момента спим заедно в една стая, но не след дълго това ще се промени, и ако направя компромис (който аз никога няма да направя, за нищо на света) да я взема в нашето легло, после ще ми е още по-трудно.

И тя знае: това е леглото на мама и тати, а това на Ади - всеки си има легло за да му е удобно и широко.

абе и в твоя форум съм го писала - малко съм си Макаренко в повечето неща.

Едно към едно с моето положение и мнение по въпроса.Преди половин година я оставихме сама в стаята, аз ставах през нощта да я завия и видя и ...една нощ отивам - тя с температура и се мята в леглото, но не плаче.Не ми се мисли ако не бях станала.Много бързо вдига висока температура. Shocked И сега ме е страх да я оставим сама в стаята, може би на пролет....

# 63
Вики е на 1 и 10м и спи при нас понякога,главно защото съм сама или защото спи неспокойно-да не ставам постоянно.Мисля,че всички минават през период на спане при родителите.Вики е доста самостоятелна-вечер си ляга сама и се завива сама,тъй че не виждам защо когато искаме да се гушкаме да не го правим.Не мисля,че ще го правим когато стане на 10-15 години.

# 64
# 65
  • Варна
  • Мнения: 154
Цитат на: Julie
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя


Естествено в другата стая, не е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да си в спалнята за да правиш секс, или пък ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на легло. Малко повече въображение.

# 66
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: Asia
Цитат на: Isa
От ден първи - в нейното легло, в нейната стая, никога не е люляна, друсана, возена в количка и др. подобни, за да заспи. Когато сме на гости или почивка - в преносимата си кошара.
Един път само я взех през ноща при мен, защото бяхме на гости, тя се беше превъзбудила и плачеше на сън. Не спах цяла нощ.

Но... е много спокойно дете и това ме улеснява. От 20-тия ден спи от 8 вечерта до към 7-8 сутринта. През деня я гушкам на воля, целувам, нося на ръце и всичко останало, за да й покажа любовта си. Като порасне и поиска понякога да идва в нашето легло - няма да я гоня. Моите родители ми го позволяваха също, но като нещо специално - когато съм болна или сънувам кошмари и все още си спомням тези моменти.

Страхотно - завиждам ти искренно!!!
С дъщеря ми имах големи проблеми докато я отуча да спи в моето легло - накрая й зададох въпроса "Какво не ти харесва на твоята стая?", тя ми отговори "Ами няма телевизор." Само като си помисля колко мъки, ревове и нерви изхабих, за за стигна до този отговор....Сложих телевизор и тя просто нямаше как да ми откаже. Преди това просто беше един кошмар с приучването към самостоятелност.
Сега се надявам да успея да отделя бебока като се роди възможно най-рано! Твоят пример ми дава надежди.
Поздрави!


Азия, не се настройвай предварително. Има си различни деца, като различните хора. Аз бях готова да местя леглото в нашата стая, но не се наложи. В началото промрънкваше понякога, но не скачах на минутата и тя си заспиваше сама, както бях готова да храня и до 2-та година нощем, но тя спря да се буди.

Само люлеенето, друсането и т.н. според мен са нещо, на което се научава детето.

Ние гледаме нашето дете сами /бавачка през деня, но аз работя/ и като я сложим да спи в 8 - времето е наше. Мога да кажа, че във връзката ни не настъпиха фундаментални промени заради детето и това много ме радва. Искам тя да е самостоятелен и независим човек - както са ме възпитали мен - но да знае, че ако има нужда ние сме 100% зад нея.Обаче и ние сме хора и имаме нужда от самостоятелност - като имаме дете - не значи да забравим себе си и да му станем роби - нашите желания и нужди не са по-маловажни от нейните.

# 67
Цитат на: boo
Когато Мая се роди, чинно я слагах да спи в кошарката. Не я кърмех нощем (ех!). После постепенно започнах да си променям възгледите. Към 4 месеца започнах да я храня нощем (тогава започнаха да й никнат зъби, и кърменето страшно облекчаваше положението). После се измързеливих - не ми се стоеше и тези 5 минути седнала, започнах да я пренасям в нашето легло посред нощ, като се събудеше. Накрая съвсем омекнах - към годинката просто си казах, какво пък толкова, и направо започнах да си я слагам в нашето легло. Много съжалявам, че пропуснах първите месеци. Обожавам да усещам дъха й, и да чувствам голите топли крачета Wink
Съвместното спане много помага за кърменето - изобщо не се събуждаме, нито тя, нито аз - вдигам пижамата в просъница, и толкоз.
Не мисля, че е разглезена. Майка ми все ми опява, да съм я преместела в леглото й (което даже не пренесохме в новата къща), и как съм щяла да я отуча. Смятам, че докато има емоционална нужда, ще спи при нас. Предполагам, че към 2 - 2 1/2 ще пробваме да я сложим да спи в самостоятелно легло.
От друга страна, познавам родители, които не кърмят, но пак си спят заедно с детето, т.е. не кърменето е условието.
Мъжът ми няма нищо против да спим всички заедно, дори ревнува, че не може да я гушка - аз спя посредата, защото той спи доста тежко понякога, и предпочитам да съм 'бариера' - аз спя съвсем леко.
Вие?

обичам мириса на памперс,и на дъха и и да усещам ръчичките и, а тя обича да ме гали по косата...

# 68
  • Мнения: 2 792
При нас всеки си спи в кревата.Ние в нащта стая, децата в детската Laughing спалнята е винаги с широко отворена врата и който има проблем се вмъква в кревата на мама и тати Grinning

# 69
  • Мнения: 1 022
I аз спя с моето дете, но понякога таткото се изнася в хола, освен това той си спи и в негховото легло, но когато е така винаги към 4 сутринта се събужда и иска да дойде при нас, а когато си легнем заедно си спи непробудно да 8-9 сутринта

# 70
  • София
  • Мнения: 750
Isa - напълно споделям възгледите ти, но на мен ми е било трудно да ги следвам.
Дано този път с повече опит успея!

# 71
  • Мнения: 1 517
Засега не съм вземала Марина да спи в нашето легло. В началото много ми тежеше, когато трябваше да кърмя през нощта, но не съм си и помисляла да я взема да спи при мен - все пак тя си има нейно си легло. После се отказа от нощното кърмене (макар че последните нощи пак проявява такова желание  Sad ) и всичко си дойде на мястото. Не искам да спи при нас, защото първо, че е тясно и няма място за нея, второ, може да я смачкаме, като се въртим през нощта, и най-вече трето - като поотрасне малко и почне да разбира, няма да иска да спи отделно сама, щом е свикнала при нас.
Като малка и аз спях отделно, само ако сънувах някой "страшен сън", майка ми идваше при мен. Не си спомням да съм лягала при тях.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 352
Дъщеря ми до 2,5 годишна възраст никога не беше лягала в нашето легло - съкън да не свикне така. Спеше си в кошарката без никакви възражения. В един момент реших че много е пораснала и я преместих на голямо легло без оградка. И тогава се простих с блажения си сън - тя плачеше нощем, ставаше и идваше да ляга при нас Sad  След няколко безсънни нощи кандисах и я допеснах до нашето легло - нямах сили да се боря с нея след 12 часов работен ден. И така отиде на кино всичко посигнато.  Постепенно я убедих да спи в детско креватче, но в нашата стая и така до ден днешен. Simple Smile
Сега с малкия /7м./ хич и не се боря. Спим си почти през цялата нощ заедно в детската стая, щото се кърмим нощем и аз нямам сили да го местя в кошарата. Скоро може би ще се съберем всички в спалнята и тогава ще стане истински екшън, като си помисля и тръпки ме побиват  Laughing Сигурна съм че ще бъде много весело, и мнооого приятно.

# 73
  • София
  • Мнения: 15 216
Цитат на: Julie
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя


Брех! Кой пък ти каза,че не правим Shocked Ние не живеем в една стая. Детето спи в едната, ние сме в друга. Не мисля, че секс може и трябва да се прави само и единствено в "семейното легло".

# 74
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Vivi
Цитат на: Julie
Цитат на: Slunce
Простете ми за тъпия въпрос, но как правите секс с таткото, ако детето спи при вас  Embarassed или таткото е в друга стая?

Не искам да засегна никой, просто не съм се сблъскала с това и ми е едно чоглаво след като изчетох всички мнения.


ми просто явно не правят.... инак трябва да си идиот. детето спи до теб, а ти секс правиш
бляяяяя


Брех! Кой пък ти каза,че не правим Shocked Ние не живеем в една стая. Детето спи в едната, ние сме в друга. Не мисля, че секс може и трябва да се прави само и единствено в "семейното легло".


идеше реч за правене на секс в спалнята.

Общи условия

Активация на акаунт