Захранване на бебе с алергичен КОЛИТ!

  • 4 584
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 185
 Има ли други майки,които имат бебета с такава диагноза?
 Моята дъщеря е на 10 месеца и до момента яде само батат,морков,тиква и заешко месо. Захранването ни върви много бавно. Една храна я въвеждам по около 2 седмици,плюс още една за адаптация. Когато някоя храна не й понесе или не я въведа правилно в изходанията има кръв и слуз.
От три дни започнах въвеждането на глутен под формата на обикновена пшенична каша и се моля този път да се получи!
 Тъй като съм сигурна, че всяка майка,чието дете е с такъв проблем е под непрекъснат стрес и отчаяние,моля да обменим опит!
Какви храни са подходящи и кои не?Как ги предлагате и под каква форма и обработка? След реакция колко дни изчаквате?
 Дъщеря ми изследвана и не са открити никакви алергии. Лекарите гастроентеролози не дават насоки и захранването е на принципа проба-грешка!
Дано си бъдем полезни!

# 1
  • София
  • Мнения: 3 698
Пипа,
Защо диагнозата е алергичен колит след като няма алергии? Голямото ми дете беше с диагноза алиментарен и алергичен гастрит и колит, но беше лека форма на АБКМ всъщност (беше бебе и пиеше единствено мляко).Тестовете при него също не показваха реакция де..

# 2
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Схеми за захранване има безбройно много, но според една от съвременните въвеждането на глутена, както и на кравето мляко, се прави след навършването на годинка. Не се стресирай, ако още не й понася, това не е задължително признак на болест или непоносимост - вероятно просто стомахчето още не е готово за това!
Според мен можете да давате всякакъв тип некиселинни, меки плодове и зеленчуци, каквито се препоръчват и за хора, болни от язва или гастрит: банан, авокадо, пъпеш, диня, пащърнак, тиквички. Ако успешно въведете глутена, може да опитате овесена каша, защото слузестите вещества, които овесът съдържа, подпомагат изграждането на стомашната лигавица.
Успех!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Пипа,
Защо диагнозата е алергичен колит след като няма алергии? Голямото ми дете беше с диагноза алиментарен и алергичен гастрит и колит, но беше лека форма на АБКМ всъщност (беше бебе и пиеше единствено мляко).Тестовете при него също не показваха реакция де..
Да! И нашата диагноза е същата. Поставиха я когато дъщеря ми беше на 4 месеца. Беше само на кърма и акаше по безброй пъти в денонощието само прозрачна слуз понякога с кръв.
 На строга безмлечна диета сме аз и тя докато навърши годинка и алерголога препоръчва насищане в болнични условия.
Аз не мисля, че тя има АБКМ. По-скоро се съмнявам в едни хапчета за стимулиране на кърмата които пих един месец. Освен това имаше и бактерия във фецес,която наложи лечение с антибиотик и това я довърши!
А при вас как вървеше захранването с този колит?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 698
Пипа, при детето ми АБКМ се констатира на 4 месеца, като освен стомашни проблеми (зверски колики и болки), други симптоми не е имало (може би и леко "гъша кожа"). И аз съм минала през чуденките има ли-няма ли, но предочетох да го третирам като симтомен. Захраних на 5 месеца, реакции никакви към нищо.

При вас явно лигавицата на червата е много раздразнена, щом толкова често има кръв и слуз. Съветвам те да не даваш готови пюрета и буркани, готви на пара у дома. Не знам какво да те посъветвам, само ще ти кажа, че всякакви тестове не са меродавни при толкова малки деца. Явно организмът се дразни от нещо и ще трябва да изолирате какво е.

Бананите (и доматите) са хистаминолибератори и може да не ги понесе добре. Давай пробиотик; мултилак и протексин рестор са ок.

Хвърли един диагонал на темата за АБКМ-  към 2013 г. имаше няколко дечица с трудно захранване.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 185
Аз съм доста започната с алергиите и диетите които трябва да се спазват. Лошото е, че с това раздразнено черво не знаеш с коя храна какво да очакваш.
Ще погледна и това което ми казваш.
Аз я водих и на диетолог,който ни направи програма,но просто исках ако има други майки минали през това да споделят за разни подробности и тънкости,а не сама да откривам топлата вода.
Гастроентеролозите не могат да помогнат!
Единственото което знам със сигурност е, че ще е бавно....

# 6
  • Мнения: 23
Здравейте, имам бебенце на 5 месеца вероятно с алергия. До сега сме били само на кърма. При нас се изразява в страшни колики и гърчене, постоянна диария и слуз в акито; кръв за сега няма; обривче до сега само веднъж- малки ситни пъпчици по коремчето, но не много. Изключила съм всички млечни продукти от менюто от около 2 седмици, но никакво повлияване до момента. Има ли майки с по-големи деца минали през този ад? Наистина ли се израства това без да останат последствия? Тук пиша по- скоро, за да съм сигурна, че ще се израсте, един вид като успокоение. Много съм отчаяна, моля споделете....

# 7
  • София
  • Мнения: 3 698
Има, има... И двете са здрави, прави и бесенят като за последно! Вижте темата за АБКМ в "Деца с хронични заболявания".
Само нерви, много търпение, без бързане и резки движения и всичко ще се оправи с времето.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт