Мнение за 139 училище София

  • 6 639
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Бих искала да повдигна темата, защото няма от къде да получа никаква информация, освен от официалната страница на училището.
Желая да преместя дъщеря си, която 2017/18 ще е 3-ти клас. Случайно попаднах на учител от 139 СОУ, която много ме заинтригува със своята позитивност и ведро излъчване

А ако познавате други училища, бих се радвала на мнения за тях:
Търся училище, където отношението на учителите е уважително и внимателно. имат подходящ подход за насърчаване на придобиването на знания подтикват любопитството към новото и неизвестното. работят в добър колектив и изграждат културна ценностна система у децата.

Благодаря на всички, които ще се включат в темата!

# 1
  • Мнения: 22
Здравейте,

Ние учим в 139 ОУ само че 2017/2018 ще сме в 4ти клас. Ние също учим при позитивна и ведра учителка, подозирам вие коя сте срещнали Simple Smile Ако нещо конкретно ви интересува питайте.

# 2
  • Мнения: 74
Здравейте, ние също има вероятност да сме в това училище. Но има неща, които някак си ме спират. Може ли да споделите малко повече относно дисциплината и охраната там? Всеки път, когато съм ходила там, има някакъв хаос - нахвърляни раници пред входа, някое дете си тръгва, но не се предава от учител на родител. Отделно предлагат много неща за размера на училището, някак си искат повече, отколкото могат. Какви са Вашите впечатления от личен опит?

# 3
  • Мнения: 22
Споделям мнение като родител който ползва училищния транспорт и частна занималня. Тоест с предаването на децата за което говорите не мога да взема отношение. Нив избрахме този вариант именно за по голямото ни спокойствие и не съжалявам.

Случвало ми се е да отида на обяд или на родителска среща към 5.30 и съм виждала входа обсипан с раници, но винаги е имало поне по 2-3 учителки на скамейките до входната врата. Не съм била свидетел някой да взима детето без учителски надзор, а и според мойте разбирания е малко 50/50 който си взима детето трябва и да уведоми учителя. Те все пак наглеждат по 20+ деца, има и такива които играят в задния двор.

АКо нещо друго ви интересува питайте конкретно?


# 4
  • Мнения: 74
Много Ви благодаря за отговора! Точно това ни интересува - транспорт и частна занималня:) Как децата ходят на занималнята? Госпожата от там идва да ги взима? Близо ли е? Как се стига до там? А по принцип транспортът надежден ли е - к бусчета ли е, какво им е състоянието,,има ли учител по пътя?

# 5
  • Мнения: 22
В зависимост каква смяна са децата, ако са първа, буса ги оставя в двора на училището, от към Спартак има специален вход за бусовете коите влизат в двора на училището, а от там има и врата към сградата. После си отиват по класните стаи. На обяд учителките се грижат да стигнат до занималнята, в повечето случаи частната занималня се води от същата учителка /не знам как ще е при вас/. Ако не от занималнята идват и ги взимат децата. Също така ако детето е записано на извънкласни дейности учители от заниманята ги водят и взимат. Бусовете ги взимат вечер от занималнята.
Когато са 2ра смяна е същата схмема наобратно, сутрин буса ги оставя в занималнята, вечер ги взима от училище.
Организацията с точност зависи в коя занималня сте, доколкото знам има 2-3 които обслужват училището. Ние бяхме първо в Лапину, но след некоректност към учителката ни, се преместихме заедно с нея в друга занималня. Проучете частната занималня преди това, и кои ще са учителите. както казах в повечето случаи редовната учителка доработва на частно в занималнята, което за мен е доста хубав вариант - децата са спокойни, учебния процес върви много гладко. Занималните са в близост до 139 ОУ, в прилежащите улички.
Бусовете са няколко не мога да кажа за всички, нас ни облужва Стефан за квартал Лозенец. Бусчето е ново според мен /не най-ново разбира се/. Аз лично съм доволна и от тази ексра, не съм имала проблем, разбирам се с човека, дори имахме уговорка и 2 дни седмично да го оставя на плуване пред Силвър Сити, а ние си го прибирахме след тренировка.

# 6
  • Мнения: 252
Може  ли някой да сподели за 5 -7 клас?

# 7
  • Мнения: 20
Аз търся мнение за учителките, които ще поемат 1-ви клас 2018/2019та: г-жа Сандалова, г-жа Младенова и г-жа Панталеева.
Изискват ли достатъчно от децата, после на НВО как се представят.
И също за занималнята: има ли различно отношение към ученици, които ходят в държавна/частна занималня, било то положително или отрицателно? Ако учителката е към частната, различава ли се вниманието и към тези, които не са в нейната занималня, а към другата частна или държавна? Защото местата са ограничени и не всички ще могат да се запишат. А и не е ясно как изобщо ще се разпределят. При 12 места в частната занималня и 26 ученика, на практика не може да се прогнозира.

# 8
  • Мнения: 52
Здравейте, може ли мнение за учителите, които през 2019-2020 г ще водят трети клас?

# 9
  • Мнения: 792
Здравейте, дали може някой да каже, училището на смени ли работи? (за 1 клас става дума).  Прерових сайта им, но не намерих инфо какви  избирателни предмети учат? Всякаква информация ще е от полза Simple Smile

# 10
  • Мнения: 202
Здравейте, присъединявам се и аз с въпроси относно 139 училище - освен, че и мен ме интересува как стои въпросът със смените, може ли малко повече информация? Също няма занималня за всичките деца, така ли е? Затова ли се налага да се ходи на частни? Тези частни занимални имат връзка с училището ли? Тези, които са на държавна занималня доволни ли са, до колко часа? Моля, който може някакв информация да даде, да ми помогне. Благодаря!

# 11
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да попитам, знае ли някой имената на учителките, които ще поемат 1ви клас, випуск 2021?

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте,понеже изключително са малко мненията за 139 училище,ще съм благодарна ако някой може да ни даде актуална информация
Учители,занималня, транспорт ...Плюсове и минуси! Благодаря Ви,предварително Simple Smile

# 13
  • Мнения: 21
Стара тема, но ако някой прочете моля за информация каква цена е частната занималня. Транспортът за който говорите до домовете ли е и каква е цената?

Общи условия

Активация на акаунт