Играчките мой - твой

  • 13 448
  • 113
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 408
Това върви при малки деца. Като станат вече на 4-5 сами решават какво да носят. А тогава и нещата, които искат са с едни цени.... Аз не мога да си позволя да купя всичко, което имат нейните приятелки. Не виждам и смисъл. На децата обясняваме, че не могат всички да имат еднакви играчки и всички играчки от магазините. Учим ги, че е забавно всички да носят по нещо различно, да си ги споделят и да измислят забавни игри.

При нас обаче втора година масовото забавление е пускане на хвърчила и каране на ролери. Доволна съм. Бяга по 4-5 часа вечер и после спи като бебе.

# 106
  • Мнения: 1 565
Днеска толкова много ме ядоса един татко че нямам думи. Детето му явно е с някакъв синдром беше над 10 годишно с такава сила се люлее на люлката ,че имам чувството ,че ще излети всеки момент ,и това в продулжение на час и половина не слези от тая люлка .А таткото стоеше отстрани и си гледаше телефона без да му обръща никакво внимание. А мойте глупачета как нямат никакво чувство да самосъхранение не знам ,тичат без да обръщат внимание ,че тъпата люлка може да ги удари .Поне три пъти обясних да стоят и да минават по далеко от люлката ,но явно си знаят тяхната не издържах и си тръгнахме ,а това дете не знам още колко време си е седяла там.Да беше 15-20 -30 Мин .щях да го разбере ,ама нат час да седи на тая люлка и другите да търчат подир по малките деца са не ги удари ми дойде в повече Дали трябваше да помоля таткото да спре люлката или не ? Защо изобщо трябва дете да се люлее като чели не е виждало люлка през живота си

# 107
  • София
  • Мнения: 11 366
Детските площадки обикновено са предназначени за даца над 3 години. Твоите на колко са? Освен това не е работа на другите деца и родители да се съобразяват и да ПАЗЯТ децата ТИ. Това е лично твоя работа.
И какво значи видимо се виждало, че детето е с проблем? Ами по тази логика, по твоите писаници и аз те диагностицирам с някакво психично отклонение, честно. Видимо е просто.

# 108
  • Мнения: 7 325
На крива ракета космоса и пречи.
Тъпата люлка явно е предназначена за по-големи деца, а тези деца се забавляват люлеейки се силно. Твоя работа е да следиш да не се случи нещо с твоите. Не прехвърляй задълженията си върху другите. Ако не е имало друго дете да чака за люлката не ти влиза в работата да следиш и критикуваш кой колко време я ползва. Претенциите ти са  Sick
Една умница преди няколко дена беше оставила детето си ( около 2 год. ) да скита само из парка, а тя си пиеше бирата в близката кръчма. По едно време падна в пясъчника и се разрева. Тя долетя, а дъщеря ми започна да и обяснява какво е станало. Опитало се било да се качи на пързалката. Оная помисли, че тя я е бутнала и се опита да иронизира злобно. Добре че се измете докато стигна до пясъчника, че от простотията много ми завира канчето. Аман от неадекватни очаквания.

# 109
  • Мнения: 4 408
Ани, според теб колко време е допустимо едно дете да се люлее на люлка, че да не го обявят за неадекватно? Или може би като дойдат по-малки деца, големите трябва да се скрият някъде, че да не би случайно да им пречат?

Пред нас има две площадки - от 0 до 3 и от 3 до 12. Голямата редовно е пълна с бебета и постоянно някой крещи - намали люлката, че бебето не може да се пази. Между двете площадки няма и метър разстояние, но не знам защо бебешката е вечно празна. На големите вече взе да им писва и почнаха да играят в района извън площадката.

# 110
  • Мнения: 1 565
Точно това в този момент много ме издразни може да не съм права ,просто явно съм доста уморена тези дни

# 111
  • Мнения: X
Детските площадки обикновено са предназначени за даца над 3 години. Твоите на колко са? Освен това не е работа на другите деца и родители да се съобразяват и да ПАЗЯТ децата ТИ. Това е лично твоя работа.
И какво значи видимо се виждало, че детето е с проблем? Ами по тази логика, по твоите писаници и аз те диагностицирам с някакво психично отклонение, честно. Видимо е просто.
Miamim, бъркаш психичните отклонения с естествената природна тъпота, която се вихри с пълна сила.  Hug

# 112
  • София
  • Мнения: 11 366
Дано да си права и да е по-малкият дявол SmileSmile

# 113
  • Мнения: X
А дано, ама...

Общи условия

Активация на акаунт