Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 май 2017, 16:05 ч.

Хубав комплекс за деца в борова гора?

• 14 344
  • 48
  •   1
Отговори
Здравейте,  от толкова търсене на най-подходящо място за почивка се обърках и реших да събирам мнения. Можете ли да ми препоръчате семеен хотел, комплекс сред борова гора в района на Родопите. Искаме детето на диша чист въздух (за профилактика на белите дробове) на тихо местенце и в същото време да сме застраховани при лошо време да има детски кът вътре в комплекса.
Предварително Ви благодаря.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 10:17 от Редактор*

# 1
Специално борова ли трябва да е гората? Зависи  какви условия и луксове искате и какво точно визирате под лошо време, за да не се стреля на посоки при препоръчване на места за отдих. Но...ето няколко предложения; Фабрика за храни и танци в Равнища е хубаво място.  Може да ползвате този сайт, има филтър, за да си изберете какво държите да има:
Скрит текст:
Доста често така съм откривала местата за нас Wink

# 2
Специално борова ли трябва да е гората? Зависи  какви условия и луксове искате и какво точно визирате под лошо време, за да не се стреля на посоки при препоръчване на места за отдих. Но...ето няколко предложения; Фабрика за храни и танци в Равнища е хубаво място.  Може да ползвате този сайт, има филтър, за да си изберете какво държите да има:
Скрит текст:
Доста често така съм откривала местата за нас Wink
Не търся нещо луксозно. Искам да е борова, защото ми казаха че добре се отразява на малки деца за дихателните пътища. Под лошо време, имам впредвид, ако вали да има място за игра, а не да си стоим само в стаята. Миналата година бяхме в комплекс Яев, с. Соколица и бяхме очаровани, всички изисквания за място като за с малки деца се припокриваха Simple Smile))

# 3
  • Някъде по Дунава
Ако искате да правите профилактика на белите дробове, вървете в Трявна. Има отделна тема за града. В Родопите сме ходили само във Велинград и много ни хареса. Минавали сме и покрай Цигов чарк, сред природата е и има много къщи за гости.

# 4
Хубав хотел, но не е семеен е Орфей в Пампорово.  Заобиколен от борове,с анимация за деца при лошо време и възможност за доста разходки на чист въздух.

# 5
Морето също е много добър вариант( дишане на йодни пари ), може да съчетаете море с хубава  гора Обзор и близките населени места, но не мога да препоръчам хотел, иначе почти всяка къща за гости има и покрита веранда и място за игра за деца.

# 6
И аз се записвам да следя темата.
С малки деца сме и искаме да отидем на тихо място в Родопите сред борова гора, далеч от шумните комплекси. И да е над 1200м.-1300м. надморска височина. Да има ресторант към хотела /къщата за гости/.
Две места знам с тези условия. Едното е Форест Романтика на язовир Широка поляна:
https://www.deals.bg/April--Yuni-2017-BatakVilno-selishte-Romant … paign=pochivka.bg, но цените са високи за мен.
А другото е  на Хайдушки поляни, но пътя до там не е много хубав.

Последна редакция: вт, 16 май 2017, 06:50 от echii

# 7
Хайдушки поляни- уникално място!

# 8
Хайдушки поляни- уникално място!
Да наистина уникално място е, но вече шест години сме все там и знаем вече всяко кътче, всяка еко пътека. Затова искаме да сменим малко мястото и да открием ново толкова уникално . Ако знаете такова място, моля ви споделете.

# 9
  • Пловдив
  Село Равногор над Брацигово. Или още по-добре Атолука, едно от малкото места, където голяма част от гората е само бял бор.

# 10
  • На планетата Земя
Може да отидете и в еко хотел Здравец над Пловдив в полите на Родопите.

http://www.hotelzdravetz.com/

# 11
Точно тази неделя ходихме на Атолука да разгледаме и ако харесаме да капарираме. Голямо разочарование се оказа.
Посетихме "почивна станция Атолука", но там не е за малки деца. Имаше тераси необезопасени  с парапети, а височината под тях беше 3-4 метра.
И второто място, което бяхме набелязали да посетим беше "къща за гости Атолука", но тя се оказа на самия път / шосето/ и пак не е подходящо за малки деца.
Друго което да се предлага за нощувка в Атолука от интернет не намерихме. А и на място не успяхме да намерим. Казаха ни, че всички вилички са частни.

# 12
Ами до сега не сме гледали за детски кът, защото детенцето ни е скоро направи годинка,  Но почти няма хижа или къща за гости, които да  нямат и закрити помещения за игра( зависи с какво обича да си играе детето).
Комплекс Ливадите( край Пазарджик, местност Добра вода), природата е уникална, има  басейн( и детски), има много ливади , скоро правиха ремонт( и спа зона има, хубав навес на лятната градина), но не съм убедена за детски кът специализиран. Край комплекса освен  х,Добра Вода, където има и реновирани стаи, има хубав навес, където е защитено от дъжд( но все пак е хижа, няма кой знае какви удобства). Край язовир Доспат има много много бунгала към хотелси части, бунгала Ива са на много хубаво място, някои имат веранди със заслон и барбекюта край бунгалата.

# 13
  • Пловдив
Точно тази неделя ходихме на Атолука да разгледаме и ако харесаме да капарираме. Голямо разочарование се оказа.
Посетихме "почивна станция Атолука", но там не е за малки деца. Имаше тераси необезопасени  с парапети, а височината под тях беше 3-4 метра.
И второто място, което бяхме набелязали да посетим беше "къща за гости Атолука", но тя се оказа на самия път / шосето/ и пак не е подходящо за малки деца.
Друго което да се предлага за нощувка в Атолука от интернет не намерихме. А и на място не успяхме да намерим. Казаха ни, че всички вилички са частни.

Така е за хотелите, но те се ползват само за спане, нямат никакви екстри. Ние сме от тези с вилите и в хотелчетата сме били само в ресторантите. Вкусно готвят и в двата. Идеята там е изобщо да не се стои в хотела, ако имате приятели с вила е чудесно, стоите си цял ден на вилата и там само се прибирате за спане. Трябва и някои, които много добре познава гората да ви води наоколо. Много е диво, но има прекрасни скрити местенца. Другата възможност са двата хотела в Равногор, но отново нямам лични впечатления.

# 14
Wow, много благодаря за предложенията. Определено ми бяхте много полезни, наистина Хайдушки поляни изглежда невероятно място, за което не подозирах, че съществува.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт