Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Моя близка ме стресна с изказването си, че ако продължавам да кърмя Иво и след годинката, което възнамерявам да направя, рискувам да му се изкривят зъбите и захапката.
На мен много ми миреше на реплика от темата с абусрдите, ама все пак реших да питам вас.
Какво ще кажете, мами на големи кърмачета?
Цитирай

правилно ти мирише Very Happy
Цитирай

София, Младост 2

Прехвърли я в абсурдите Laughing
Точно обратното е - сукането оформя челюстта и намалява вероятността от носене на шини и прочее проблеми. Зъби се изкривяват от пръст или старовремски залъгалки, които са хем твърди и карат челюстта да се формира по тях, хем са с неподходяща форма. Зърното и ареолата са меки и се формират по естествените извивки в устата на бебето - няма как да увредят захапката и зъбките.
Цитирай

САЩ

Отпечатай и тази статия:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24099.0
Цитирай

CA- AB

...няма как да увредят захапката и зъбките....
Хедра, това действа доста успокояващо.
Съжалявам че използвам темата ти Деспина, но искам да попитам относно зъбките и нощното хранене. Има ли възможност за образуването на кариеси, защото кърмата е сладка, а и ние доста се храним нощно. Тук дори препоръчват след всяко ядене да се изплакват зъбките с вода, особено след сладки неща. newsm78
Цитирай

Варна

Направо я копи пействай в абсурдите  Smile.Аз също имах притеснения за изкривяване на зъбките,Но не от сучене,а от смучене на пръста.Е,не се изкривиха,тя се отказа сама от лошия навик когато избиха първите зъбки. Та мисълта ми е,че кривите зъбки са си и ген малко  Wink.
Kalida няма опаснос от кариес вследствие на кърмене.Не разбрах каква е точно връзката с нощното кърмене  newsm78
Цитирай

София

Аааа, има я вече в абсурдите, лично съм я включила 35

Де да ми бяха толкова твърди гърдите... Rolling Eyes
Цитирай

Айтос

Природата си знае работата, всичко е изчислено и е така както трябва да бъде!
Няма логика да е измислено от кърменето да се криви челюстта или да се развалят зъбите!
Нали всички ние в крайна сметка вървим "Назад към природата" вслушвайки се в децата си, разчитайки на техния и нашия инстинкт, кърмейки на поискване и докато искат и т.н.
Споко народе!
Цитирай

Boulevard of broken dreams

Нищо ново няма да кажа, но - не е вярно!
Цитирай

София

Аз само ще вметна, че когато попитах стоматолога си как да се грижа за зъбките на бебето отговора му беше:
"Да го кърмиш колкото се може по-дълго!"  newsm10
Цитирай

Sofia

Още кърмя,а не съм забелязала такова нещо. Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.