Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Бургас
Моля спешно да споделите какъв според вас може да е проблема и как да се реши. Бебе на 4 дни, до сега е хранено изкуствено в родилния дом, майката не е имала кърма, днес вече има и го кърми, но бебето повръща всичко след ядене. Не знам дали е повръщало предните дни. Не знам и други подробности, става дума за позната. Аз лично не съм кърмила и не съм наясно с проблема. Съжалявам ако темата е банална за форума. Ако можете, помогнете. Дали състоянието е донякъде нормално или да търси лекар. Благодаря!

# 1
  • София
А майката откъде знае, че бебето повръща всичко? Може просто да преяжда, и да повръща това, което му е в повече. Може и да става въпрос за рефлукс. При нас беше така първите 6-7 месеца. Ако й е първо бебе е напълно вероятно това да е субективно мнение на майката и тя да се е панирала излишно, изкрено се надявам да е така. Аз обаче бих се обърнала и към лекар, ако ставаше въпрос за моето бебе, бих се консултирала.
Нека и другите споделят, аз вече съм много далеч от този начален период. Успех на твоята приятелка!

# 2
  • Бургас
Много ми е трудно да отговоря и да коментирам, защото нито бебето съм виждала, нито колко и как повръща... Не и е първо дете. Явно доста повръща, щом се е притеснила.

# 3
  • Seattle
И моята беба повръщаше доста, но в повечето случаи върнатото е примесено със слюнка и стомашни сокове затова изглежда повече отколкото всъщност е..
важното е да се следят мокрите и акани памперси на бебето и след една седмица като го претеглят да е наддал на теглото!
успех Hug

# 4
  • Бургас
И моята беба повръщаше доста, но в повечето случаи върнатото е примесено със слюнка и стомашни сокове затова изглежда повече отколкото всъщност е..
важното е да се следят мокрите и акани памперси на бебето и след една седмица като го претеглят да е наддал на теглото!
успех Hug
Благодаря, ще и предам твоите напътствия. Звучи успокояващо.

# 5
  • София/ Баня Лука
И моето бебе в началото не повръщаше. Сега обаче след всяко хранене следва едночасово пъшкане и повръщане. Мисля си, че е от прехранване, защото винаги предлагам и двете гърди и затова почнах да давам по- често да суче за по- кратко време.
И аз мисля, че кантарът ще покаже дали има проблем във вашия случай или не.

# 6
  • у наше "село"
Вальо повръщаше - що хапне - всичко на фонтан излизаше ooooh! Бяха ужасни моменти Cry
Но една жена, минала по моя път ме посъветва нещо, за което съм й благодарна и до ден-днешен  bouquet
10-ина минутки преди всяко хранене слагах бебо по корем да полежи. След 2-3 процедури повръщането спря. Правех обаче поне месец, за да не се възвърне старото състояние.

нека да пробва, при мен имахе 100%-тен успех
Поздрави Grinning

# 7
  • Плевен

10-ина минутки преди всяко хранене слагах бебо по корем да полежи.
при бебе на 17 дни може ли да се прилага?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт