Какво не ви хареса при раждането в АГ и Окр. б-ца - Варна

  • 1 562
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Редактирам: Като чета какво пишат майките, май нещата са  се попроменили след моето раждане доста! Аз бях много доволна, но преди тях, ако не го бях чела щях да съм за твърдо за Окръжна, сега не смея да ти препоръчам. Моето първоначално мнение е долу:

Окръжна, с уговорка но само с доктора - той само изроди и това беше, преди ремонта.
Стая без санитарен възел, хараната не съм и мислела да я ям. Сега има възли Simple Smile
Много кърма и изморено бебе... Да са живи и здрави педиатрите и акушерките!
И как да се цедя и как да кърмя и  с наместване на детето са помагали и съм викала дежурна в 3 през нощта... Помагаха на всички за всичко! Обясняваха мног неща след кърмене - почти школо!
Това че бебето е далеч не беше лошо - след тежкото раждане и трудното кърмене бях спокойна че някой се грижи за детето и мога да се отпусна за час. Можех да ходя при него като реша.
Ако не си специална в АГ - по-добре Окръжна. Пък и докторите са по-добри според мен.

Последна редакция: пт, 05 май 2006, 12:39 от арт мама

# 16
  • Мнения: 280
Аз раждах в Окръжна Болница.Отношението и персонала бяха на ниво./само да кажа аз не бях с лекар или акушерка/

Единствено не ми хареса храната и отношението на педиатърките , които се грижеха за бебетата.Много са строснати и каквото ги попиташ за нещо ти викат и думите с чингел ги изкарваш от устата им.
Само да добавя , че синът ми се роди със всички признаци на  преносен / на осмия ден след термина /, за което  му назначиха  антибиотик за 7 дена , това го разбрах на третия ден от престоя в болницата .Сложиха го на система на четвъртия ден защоно беше със сгъстена кръв , също никой не ме уведоми . Едната педиатърка казва" майката да влиза и да си храни детето" / цедях се и давах от шише /, другата не ме пуска да вляза в бокса при него . От сутринта до късния слетобяд не можах да намеря педиатърката да ми обясни какво е състоянието на детето ми .Минах през ада за тези 7 дена .
А също така не пуксат да излизаш на вън  , даже веднъж едната санитарка заключи вратата от 2 до 4 слетобяда под носа на съпруга ми " защото било време за почивка "

# 17
  • Мнения: 950
Много ви благодаря за споделения опит. Може би ще се насоча към Окръжна, но все още имам време да реша окончателно. Това че бебетата са в съседната стая и на мен ми изглежда по-добре, все пак след раждане сигурно си доста изтощена и имасх нужда от малко почивка.

# 18
  • Мнения: 2 768
......Това че бебетата са в съседната стая и на мен ми изглежда по-добре, все пак след раждане сигурно си доста изтощена и имасх нужда от малко почивка.

Ами не е съвсем така. Това че са в отделна стая бебетата не значи, че някой има грижа за тях. Акушерките са обикновено "някъде", при всеки проблем трябваше лично да ги търся и уведомявам (ако сама не се справях с него). В стаята бяхме няколко момичета и вечер давахме дежурство кой ще наглежда плачещите бебета в бокса. #Crazy

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 493
vania_na ,искам да ти кажа че аз раждах на "нормалния етаж" и никой не ме е хокал и никой не ми е правил забележки!
Много се радвам че са се отнасяли добре със теб,аз само споделям това което видях Hug

# 20
  • Мнения: 35
аз родих на 20 април в АГ на ВИП етажа,и мога да споделя 4е вси4ко беше наред,вси4ки бяха любезни и мили,нямах уговорка с никой лекар там,но отношението беше добро,храната горе-долу,д-р Танев(завеждащият отделението)идваше всеки ден да ме види как съм,това ме впе4атли много.Единственото може би което не ми се нравеше много бе 4е има топла вода само сутрин,но не е болка за умиране.взимах душ сутрин,когато къпеха дъщеря ми

# 21
  • Мнения: 2 655
Аз родин МАЛВИНА на 20.04.2006 година на ВИП етажа в АГ-Варна.
Лекар ми бе д-р Атанасов. Раждането мина успешно, без проблеми за мен и детето и без разкъсвания.
Възхитена съм от всичко.
Условията са прилични, има санитарен възел и чистотата и хигиената са на ниво. Персонала е квалифициран, акушерките мили, любезни и възпитани. Доктор Атанасов минаваше всеки ден да ме прегледа, минаваше и доктор Танев и доктор Иванова, въпреки че не съм им пациентка и то не формално.
Получих нужното внимание и разбиране, почти същото получих и с раждането на АЛИСИА в Америка, с едно изключение тук във АГ-Варна под вещото ръководство на доктор Атанасов родих и се възстанових по лесно и бързо и съм доволна.

За заплащането: не мога да разбера, защо сте против???? Thinking
Разбира се и от това съм доволна. Платих си 480 лева. Издадоха ми фактура. Болницата ще плати данъци и всеки ще си получи заслуженото възнаграждение. Не съм подкупвала никого и не съм се обременявала как и на кого да давам пари тук и там и да се унижавам за това.
Считам, че това е цивилизован начин, като искаш да получих качество и перфектно обслужване да си платиш. На всякъде по белия свят, за услуга се плаща. Така трябва да е и тук.
Ако решим да имаме трето дете, пак ще родя там.
Драги родители,
ако от началото на бременността си отделяте всеки месец по 50-60 лева ще имате възможност да си позволите платено раждане.

# 22
  • Мнения: 131
Аз родих също на ВИП етаж в АГ. В друга тема бях описала всичко. Какво НЕ МИ ХАРЕСА - това, че ние си плащаме, а де факто персоналът не получава допълнително възнаграждение, за това че работи на етажа. Само една акушерка не беше свястна - грижеше се само за родилките на д-р Танев. Отвратително беше да гледам как се подмазва докато той е на етажа.
Не ми хареса и поведението на 2 от педиатърките - само влизаха в стаята, питаха "има ли температура бебето" и излизаха. Разбира се те бяха изключение. Останалите си вършеха много съвестно работата, обгрижваха ни и се отнасяха човешки.
Направи ми впечатление, че единствено д-р Танев минаваше визитация абсолютно при всички, без изключение. Другите лекари в повечето случаи минаваха само при родилките, които са техни пациентки .....
НЕ МИ ХАРЕСА това, че персоналът е твърде малко  - тичат като финикийци и акушерки и сестри, и санитарки. Дъх не могат да си поемат, когато е пълно. Може би трябва да се помисли да се увеличава персонала, когато са запълнени всички места.
Като цяло обаче съм доволна. Все пак рядко може да се види как завеждащ отделение грабва стирката на санитарката и започва да чисти, за да може тя да си тръгне, защото детенцето и е болно ...

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Страхотен е този д-р Танев,и аз останах възхитена от него Hug
Пак се стига до заключението че трябва да си платиш,за да получиш нужното внимание.То е ясно че би трябвало да е така,ама що ги плащаме тези осигуровки ooooh!

# 24
  • Мнения: 135
Смятам, че е по-важно лекаря, с който имаш уговорка (аз съм за уговорките). Раждах в АГ - лекарката ми нареди да съм сама в стая - и при приемането и след раждането, съпруга ми нямаше проблем с влизането и така.. И от персонала съм доволна, храната - хапвах и от там, и ми носеха.. Не виждам смисъл да се вглежда човек чак толкова в теаи неща при положение, че другото е важно! Единствената ми забележка, макар че не знам дали имам право, е тази - родих на 30.12. - това предполага по-намален състав, което усетих единствено след като ме преместиха в родилно и ми донесоха бебка. Но човек се мобилизира и пита! чудя се на хора, които само хленчат, а не се опретнат да се справят сами! Успех!   bouquet 

# 25
  • Мнения: 426
Аз раждах в Окръжна Болница.Отношението и персонала бяха на ниво./само да кажа аз не бях с лекар или акушерка/

Единствено не ми хареса храната и отношението на педиатърките , които се грижеха за бебетата.Много са строснати и каквото ги попиташ за нещо ти викат и думите с чингел ги изкарваш от устата им.

Абсолютно вярно.Същото щях да пиша и аз

# 26
  • Мнения: 2 784
Драги родители,
ако от началото на бременността си отделяте всеки месец по 50-60 лева ще имате възможност да си позволите платено раждане.

Такааа, без да искам, се натоварих на тая тема.
Драга Пела, радвам се че си доволна от "обслужването", но менторският тон ми идва малко в повече. Не знам дали си наясно, но не всяко семейство в България може да отделя по "50-60" лева месечно, с които да си плати няколко дена в самостоятелна стая с нови чаршафи и подбрано меню. Защото в какво друго е разликата на ВИП етажа с обикновения- специалитите са същите, апаратурата също.
Преди да забременея, малко след като откриха Майчин Дом с мъжо все се разправяхме как един ден ще раждам там. Но се случи така, че забременях в доста неподходящо време. Изплащахме двегодишен заем, наложи се да изтеглим още един за сватбата, колкото и скромна да беше. Аз имах проблеми и бях в болнични от самото начало. Та в ситуация на една заплата с 2 заема, мъжът ми се тупна в гърдите и каза:"Ще изтегля трети, но поне ще платим на доктор.". Да, ама аз се замислих. Двама сме, трудно ни е, но изкарваме някак, ами като дойде детето. Мога ли да лиша от нещо детето си, само защото ме е било страх от отношението на персонала или от мизерията в болниците. Говорих с наскоро раждали приятелки- с уговорка и без, в Окръжна, АГ и МД и направих своя избор.
Раждах в Окръжна. Майка ми много настояваше и беше направила уговорка с акушерка, очакваше се да родя по-рано, но аз преносих и акушерката излезе в отпуск. Тъкмо преди това беше излязъл случая с онзи доктор, който умори жената в Пловдив, защото не искал да дели с анестезиолог. Та, въпреки, че майка ми се тръшкаше да говорим с някого, да обещаем да платим след раждането, аз влязох без уговорка. Първата вечер бях в "интензивната" стая, просто само там имаше места. Нямаше санитарен възел, ходех до тоалетната на етажа, което беше неудобно, но поне тоалетната беше чиста. Чаршафите бяха чисти, макари стари, но възглавницитв бяха много неудобни- пълни с някаква материя, която се сплескваше под главата и все едно, че спиш без възглавница. На следващият ден ме преместиха в стаята "за задържане". Честно казано, стаите ми се видяха доста хубави, може би защото се бях настроила за мизерия. Алуминиева дограма, парното бичи, та чак не се стои, топла вода постоянно, телевизор с монети. Е, недомислени работи имаше- напримет баните бяха с много високи прагове и беше доста трудно да ги катериш първо с големия тумбак, а после с шевовете. В отделението не пускаха, от него също. Хубаво би било да има поне автомат с напитки или една заличка, където човек да може да се види с роднините си.
На третият ден ме включиха на системи и следобед родих. Бях единственото раждане за деня, поради което акушерките се бяха събрали при мен и си приказваха, опитваха се да ме развличат, мокреха ми челото, позволяваха на момичетата да идват при мен, пускаха ме да ходя до тоалета. Контракциите не бяха силни, та аз до последно си ходех, добре че главната акушерка Митева ме надникна след поредната молба да отида до тоалета и видя, че вече съм за Родилна. А за тази жена и добротата и мога да разказвам вечно. Няма такъв човек просто. Раждах при случаен екип- д-р Тодорова и сестра Андонова, много бързо и лесно, макар и с епизотомия и 2 вътрешни и 2 външни шева. Минус беше, че не ми дадоха бебето за повече от няколко секунди, какво остава да го сложат на гърда и въпреки че беше добре, 9 от 10 Апгар, я сложиха под кислороден шлем, това е практика в Окръжна. Та аз лежах в следродилна, а детето още в Родилна и все се надигах да я гледам. После, действително, педиатърките бяха малко троснати. Детето ми го дадоха чак на следващата сутрин, защото 4 часа след раждането скочих да се къпя и колабирах в банята. Та носят ми го, дали му добавка, съответно то спи, не иска да суче, вземат го след час се събужда и реве, а аз не мога да си го взема. Другото беше, че ги повиваха и ни караха да се цедим за майките от секциото, нямаше вариант да дават твоята коластра на твоето бебе като добавка. При децата не влизаше никой, само педиатрите и сестрите. В смисъл, че нямаше такъв вариант да отидеш при бебето си, ако плаче. Недомислица беше също, че часът за храна съвпадаше с кърменето на бебоците- т.е. избираш кой ще седи гладен- ти или детето. Mr. Green Но храната и без това не струваше, с изключение на закуската, която беше чай с някаква кифла, рогче и т.н., съвсем задоволителна. Ами май това е и после- държат в голяма тайна изписването, съобщават го винаги в последният момент, та шашваш близките си и се изнервяш от бързане. Имаше и "консултант по кърмене", една сестра, дето е кърмила сигурно преди 50 години, та цялата и информация беше остаряла- да се цедиш след всяко кърмене, да миеш гърдите с антибактериален сапун преди и след, топли компреси, изплакване на устичката, кърмене строго през 3 часа с нощна пауза и бла-бла в този дух- неща, които доста бързо схванах, че не са така и изобщо не съм правила.
Общо взето това е. Аз лично и второто си бих го родила в Окръжна, дори и да имаме пари.Доволна съм от условията и от отношението на персонала. Разбира се, има какво да се желая, но нима навсякъде не е така. Не бих спестявала по 50 лева от началото на бремеността си, по-добре да купя с тези пари нещо за детето.  Peace  bouquet

Последна редакция: пн, 08 май 2006, 18:28 от Жълтият Ламтурник

Общи условия

Активация на акаунт