Отношения между разделените майка и баща и детето

  • 24 008
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Аз съм другата баба, тази на която не се дава внучката нито по празници, нито лятото. Защото и на бащата не се дава, или от страх, че няма да иска да се върне обратно или да не я разпитваме. Искам да разкажа и аз моята история, така както я преживях, а и сегашните ми чувства.
Синът ми замина за чужбина само на 21. При едно от гостуванията си в България се запознал с майката на детето си. После веднага стана и бебето. „Майко много слуша, спокойно“. Със свито сърце все пак се зарадвах, щом са щастливи...
Отиде тя в чужбина при него. Няма ли да работи бе мамо. Не иска, пък и не знае език. Ама слуша. Пак си викам - това е най-важното. Роди се бебето. Ти майко няма да идваш, защото тя се притеснява от чужди хора. Майка й ще дойде за бебето при нас да помага от начало знаеш ли как шета, готви. Пък и няма съпруг, така че покрай нас ще е. Пак си казвам,  добре може пък тя,като е сама покрай  младите ще е  Аз съм заета ,ходя на работа, баща му и той. Ние по- нямаме време  На втория месец от раждането си дойдоха първо бабата, дъщерята и внучката. После ще не ще с багажа си дойде и той – синът ми. Хайде пак викам нищо с дете на ръце две жени какво да правят.,., Млади са, ще си намерят работа, пък и бабата е при тях.... ще се справят заедно. Пък ние каквото можем ще помагаме от далеч. Та сина ми в България пак си намери добра работа, макар и от сутрин до вечер. Но няма майчинство,  детето иска памперси, сухи млека от чужбина се доставят .Детето не се дава на ясла, нито на градина А майката и бабата не работят, двете се грижат за едно дете  На края го изгониха - не можел да осигури достоен живот на дъщеря й. Нямала възможност да ходи по заведения, нямала пари за хубава козметика за косата и тя окапала. /Всяка седмица се боядисва косата и се лепи отдолу друга/. Не го пускаха да го вижда и на края не издържа каза - така и така не мога да го виждам, поне да съм в чужбина и пак замина. Много му беше тежко, идваше си и пак така не му го даваха, само свиждане като в затвора ,да си поднесе подаръците , маркови да са и от мол, нито на почивка, нито при нас само една година го доведоха за една седмица в къщи и  на море, но и майката и тя, без нея не искало детето.  Купи й таблет, лаптоп, телевизор, каквото поискат. Редовно й праща пари.обува го,  облича го. Майко да може да разговаряме редовно с детето , иначе все ми казва, че нямало обхват .Аз продължавам да звъня понякога, но не ми вдигат. Е понякога ме съжаляват, като  идват празници, като пратя пари или купя подарък ще ми вдигнат един път и толкова. Но и аз намалих подаръците. вече само на рожден ден и Коледа пращам. Но най най-голямата ми болка е, че детето не посещаваше детска градина, а сега и предучилищна. То бяха молби, то бяха увещания, но нищо .  Нищо че трябваше да платим пари за уроци по английски, за плуване, да се купят пособия, чанти, анцузи и всички необходими неща за предучилищна.  Не знам за цялата годиниа 15 дни ще се съберат ли. Питах в социалните служби.  Казаха ми, че нямаме право да се съдим за това,  не била задължителна. Вече като стане в първи клас, а иначе да следим нещата. По цял ден детето е само  на компютъра и телевизора. Без приятелчета, без занимания  и първите седем години почти минаха. На края след  дълги увещания синът ми подаде молба за  определяне на лични отношения  с майката все пак е по-голямо вече  да може да си го взема за повече време да са заедно. Да, ама не! Съдията след няколко отлагания реши : Детето ще се вижда от бащата само в присъствието на майката....А то обожава баща си.  Благодаря и на закрила на детето за даденото становище,  че понеже бащата не го вижда често, то не го познава и и от там няма да се вижда насаме с него. А кога ще може да го опознае, след като майката решава кога бащата да е при нея и детето и на практика до сега не го е давала. И ако тя е заета  сина ми не може да го вижда. Просто трябва да е постоянно пред вратата и да чака благоволение от нея. Представете си ситуация - майката с детето, бащата и сегашния й приятел отиват на море!  Даже и в най-смелите филми го няма. И издръжката е вдигната, но това да е проблема. Сега даже на въпрос защо не посещава предучилищна се казва, „не е твоя работа“..  Не иска синът ми да обжалва. „Не вярвам на нашите закони, не вярвам в справедливостта. И по-добре да не тормозя  детето си да го разпитват от закрила на детето.“ От мен -  бъдете щастливи! И знайте,  че децата имат нужда от двама родители, не ги лишавайте от някой от тях насила. Имат нужда от близки, от роднини, а не само от маркови вещи. Децата не винаги са щастливи само като имат най хубавите и скъпи играчки. Любовта на близките не се купува, нито продава. И дано един ден не плащат за  избора на някой от родителите си....

# 1
  • Мнения: 18 241
А какво значи, че снахата слуша?  И защо това е било важно, че и като положително качество на 2 пъти се изтъква? Иначе жалко, че едно дете не расте с пълноценен контакт с баща си. Какви а аргументите срещите да стават в присъствието на майката?

# 2
  • София
  • Мнения: 11 367
И мен ми избоде очите това "слуша". И това вмешателство - "Няма ли да работи бе мамо", детето да се давало на ясла, градина... Чак и до социалните сте стигнали с тази градина  Shocked

# 3
  • Мнения: 20
"Слуша"  не е точната дума, така е. Може би е правилно "разбират се". А не се дава защото по време на делото, което заведе сина ми за регламентирани срещи служител от закрила на детето след разговор с детето, е казало,че не е искало да се вижда с баща си без майка си. И това се изтъкна на делото. Може наистина детето да го е казало, след "препоръка" на майката, а може и "препоръката" да е от от служителя  от закрила на детето. Но фактът е, че едно дете ще расте без баща. Той в момента си е тук за месец, а не може да го вижда пак.

# 4
  • Мнения: 20
А предучилищната не е ли задължителна? Вече не говоря за ясли!

# 5
  • Мнения: 46 403
Явно синът ви си е търсил дресирано животинче, което да го слуша. Но в един момент жената е осъзнала, че е човек.
Има решение на съда, явно неслучайно.
Не мога да приема, че всички са ви криви, включително съдията. Той пък каква полза има от това да вреди на детето?
Откъде имате такава подробна информация как протича деня на внучката ви?

П.П. При положение, че е тръгнала вече бременна, аз също не бих очаквала да си търси работа в непозната страна.
За ясла - ако не съм притисната съвсем от глад и аз не бих си пуснала детето. А за градина - интересно, предучилищна е задължителна, наистина ли не ходи?

# 6
  • Мнения: 8 147
Сигурна съм, че ви е много болно. Имате внуче, не го виждате, детето ви не се чувства добре. Една майка винаги ги мисли тези неща. Но момчетата порастват и стават мъже.
Вашето момче още не е пораснало май.

Решението дали детето да ходи на ясла и какво да се случва с него е на родителя който го отглежда.  Не знам каква издръжка плаща бащата, но със сигурност не храни 3-ма души. Най- вероятно стига за някаква част на детето. Детето е достатъчно голямо да може да кажа дали иска с бащата или не. Щом е казало ,че не го познава и иска в присъствието на майката - така ще се случват нещата.
Така, че ако бащата иска да има връзка с това дете прави така, че да има.

# 7
  • София
  • Мнения: 11 367
Предучилищната е задължителна, да. Но не знам от къде авторката е информирана за ежедневието на детето (как било по цял ден на компютъра), колко дни е посещавало предучилищна, при положение че нито се виждат, нито се чуват.
Иначе съм съгласна, че детето трябва да има пълноценен контакт с бащата.

# 8
  • Мнения: 28 704
Истината винаги е субективна в очите на всеки.

Не съм съгласна, че една жена трябва да "слуша". Може би това е начина на изразяване, че се разбират, а не, че е послушна.

Защо съдът е взел решение да не се вижда с детето? Това трудно се случва без причина.  newsm78 Възможно е и нещата да са представени в определена светлина.

С риск да ме оплюят съфорумките, мога да кажа, че сте я разглезили снахата. Разделили се пък той купува телевизори, таблети и т.н. Е, всичко ли е за детето? Като не работи жената, как се издържа след раздялата? Бащата поема разходите на детето, но на майката защо?!? Че пък и няма да му дава да се виждат. Шантажиране чрез детето! ThinkingГрозна работа!

# 9
  • Мнения: 46 403
Е, за 1 рожден ден му взел таблет, за друг телевизор. Нищо кой знае какво.
Въобще не вярвам, че ги издържа.
Явно нещо много сериозно се е случило, за да се разделят. Кой ще изпусне такова златно момче, което ги издържа и им ходи по желанията? Simple Smile

# 10
  • Мнения: 7 325
Бащата да се ограничи до дължимата издръжка и да си наеме читав адвокат, който да се пребори за правата му. Посъветвайте се и вие ( има адвокатска тема тук ) какви права имате.
Кой е крив и кой прав е много много субективно. Ако действително държите на детето ще се борите за него, няма да го купувате.
Напомняте ми за моята бивша свекърва. И за нея връзката с внука и означаваше пари и подаръци. Десет години след раздялата ми със синът и направи опит да потърси внука си. Да се чували от време на време и да му давала по малко пари. Ми не, мерси. Детето ми вече е мъж и за толкова години отсъствие няма никаква връзка с тези хора. За него те са непознати. Ако го беше търсила, без да плаща, ей така да го чува само, да му покаже че има баба, която се интересува от него може би щях да и го пращам през ваканциите. Не съм богата, но за мен лично отношението е много по-важно от парите. Липсва ли то, връзките се разпадат.

# 11
  • Мнения: 12 644
Търси го, но те не дават да говори.
Тук разбиране няма да намериш, все са млади жени, за които свекървата по принцип е лоша и грешна. За всяка дума ще се хванат, да ти покажат колко си лоша.

# 12
  • Мнения: 46 403
Ние не сме запознати със случая, но и съдията сигурно много се е излъгал.
Имам разведени познати, как пък нито един не е с подобен ограничен режим.
За подобна мярка има причина.

# 13
  • София
  • Мнения: 19 094
В този форум няма да получите подкрепа. Цитирам примери:
1. Ако са лишили сина ви - имало е причина.
2. Какво пък чак толкова му е купил?
3. Ако синът ви е чак толкова добър, снахата нямаше да го напусне.
4. Щом детето е казало, че не иска без майка си - значи ще бъде така
5. Социалните са решили правилно, вие нещо увъртате

Как пък веднъж не казаха на жена, която се оплаква от мъжа си, че представя едностранчиво нещата?
Борба, борба, ама всеки си има граници. После, когато мъжът си намери друго семейство, майката ще пусне тук тема как той си е зарязал детето.

Съгласно СК бабата и дядото имат право на контакти. Ако не ви ги предоставят - намирате си свидетели и завеждате дело. Не купувате детето с подаръци от чужбина
Синът ви не зная с какво се занимава, но си е намерил меркантилна жена, която го е прилъгала, за да замине в чужбина и да я издържа.

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 12:49 от Cuckoo

# 14
  • Мнения: 46 403
Cuckoo, знаеш ли колко майки искат съдията да им отсъди това?
Предвид това, че нямат никакви средства, едва ли са успели да наемат и кой знае какъв адвокат, че да им издейства подобна крайна мярка.
Смятам, че са преувеличени нещата предвид това, че няма как да знае какво се случва зад вратите им, но иначе говори с увереност колко зле е гледано детето и как е на 7 г., но не е ходило никога на градина.
Нещо не се връзва...

Общи условия

Активация на акаунт