Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Литературен клуб
Фентъзи и фантастика - Тема11
2 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-137 от 137 отговора

Анкета

Доволен ли съм от избора на "Дивергенти" за книга на 2016г.?

Може да изберете максимум 5 опции.
Въведи твоя глас

София

Добре дошли в темата

« Последна редакция: чт, 18 май 2017, 21:09 от NellyR »
Цитирай

София

Гласуване за фантастика на 2016г. (вкл. Космос, военна, антиутопия, постапокалипсис и др.)
Може да изберете максимум 5 опции.

Селцето - Кир Буличов
11 (5%)
Поредицата Оракула - Майк Резник
1 (0%)
Метро 2033 - Д . Глуховски
7 (3%)
Марсианецът- Анди Уеър
17 (8%)
Поредицата Бараяр - Лоис Макмастър Бюджолд
10 (4%)
Джентълмен Джоул и Червената кралица - Лоис Макмастър Бюджолд
1 (0%)
Позитронни роботи - Айзък Азимов
6 (2%)
Смарагдово зелено - Керстин Гир
13 (6%)
Дивергенти - Вероника Рот
18 (8%)

Границата - Робърт МакКамън
4 (2%)
Водосрез - Паоло Бачигалупи
1 (0%)
Своенравното хлапе - Стивън Ериксън
2 (1%)
Междусвят - Нийл Геймън
5 (2%)
Чернова - Сергей Луканянко
5 (2%)
Спектър - Сергей Лукяненко
3 (1%)
Домът на слънцата - Алистър Рейнолдс
2 (1%)
Златен син - Пиърс Браун
3 (1%)
Магистрала на вечността - Клифърд Саймък
5 (2%)
Те вървяха като хора - Клифърд Саймък
2 (1%)
Резерватът на таласъмите - Клифърд Саймък
12 (5%)
Сагата за Ендър -  Орсън Скот Кард
17 (8%)
Многоръкият бог на Далайна - Святослав Логинов
1 (0%)
Пътят - Кормак Маккарти
10 (4%)
Бъдеще - Дмитрий Глуховски
4 (2%)
Лунните хроники - Мариса Мейер
3 (1%)
Други песни - Яцек Дукай
3 (1%)
Ключът към бездната - Хосе Карлос Сомоса
2 (1%)
Под купола - Стивън Кинг
6 (2%)
Щамът Андромеда - Майкъл Крайтън
9 (4%)
Луна - Иън Макдоналд
1 (0%)
Библиотеката на Въглен връх - Скот Хокинс
8 (3%)
Ужас - Дан Симънс
7 (3%)
Ние - Евгений Замятин
6 (2%)
Цитирай

София

bouquet Hug bouquet
Благодарности за темата Нели Smile

За анкетата съм - "чак пък победител", но каквото-такова Peace
Цитирай

гласувах за №5, защото ми харесва  hahaha

изпуснах предишната тема, май и тази преди нея  Blush

'дивергенти' четох, но ми скучнеят, като за моите тийнейджърки са

от няколко дни отново разнасям със себе си първата част от трилогията за Карканас, преговарям си я  35

не чета другата тема за поредицата на Мартин, за това питам тук - да се чува нещо за следващата книга? ветровете на зимата?  Thinking
някак си ми се ще у нас по-бързо да дойде лятото, а във вестерос - зимата  Crossing Arms
Цитирай

За темата bouquet. По анкетата не мога да взема отношение, понеже не съм чела Дивергенти, нямам и намерение да я чета.
Цитирай

За тая книга се чува какво ли не. От "написана е и се бави умишлено", през "ще излезе през 2017", до...сещаш се  Wink никога няма да видим друга книга  Tired от поредицата( в което вярвам)
Аз се напънах, та изгледах сериала. Заради последния сезон, дето е вече напред. Пълна боза и тъпня  Very Happy Умрях от смях
Цитирай

За тая книга се чува какво ли не. От "написана е и се бави умишлено", през "ще излезе през 2017", до...сещаш се  Wink никога няма да видим друга книга  Tired от поредицата( в което вярвам)
Аз се напънах, та изгледах сериала. Заради последния сезон, дето е вече напред. Пълна боза и тъпня  Very Happy Умрях от смях

сериалът го отказах след първия или втория сезон
ще чакаме  Very Happy
Цитирай

В полите на Пирин планина

Не съм чела "Дивергенти" и за сега не ме привлича ... newsm78
Цитирай

И аз бях така, даже след първите епизоди го бях отказала Smile Ама от скука  и на инат го изгледах
Като съм позабравила какво що точно беше по книгите, беше добре Smile Не дразнеше толкоз.
Цитирай

Благодаря за темата  bouquet
За анкетата - първата книга ми хареса, втората стана прекалено тийн романтична направо  Sick , а третата съвсем ми закуца,  но като се вземе предвид възрастта на авторката смятам че е прилична.
Сега да питам някой чел ли е Беглец по равнините?
Цитирай

Дивергенти и на мен ми хареса. И трите книги си ги четох с удоволствие, но не бих я определила за победител. Но на мен всякакви класации от този род са ми странни. Книги са това, не е нещо дето да го измериш с хронометър и да определиш шампиона.
Цитирай

Благодаря за темата  bouquet
Много се радвам за сериала Вещерът, дано наистина изберат някой подходящ за ролята.
Цитирай

София

Аз понеже харесвам чат-пат да чета YA нямам нищо против Дивергенти, общо взето са от по-хубавите книги... и четирите ми харесаха, но да победят в анкетата.... в повече ми е Smile

И пак цепейки се от колектива - харесвам и сериала за Троновете. Може би защото не съм чела книгите и го възприемам съвсем самостоятелно. На фона на 90% от останалите сериали е повече от чудесен. А сравнявайки го с други сериали по фентъзи поредици от типа на Реликвите, Шанара, Мечът на истината и т.н. - направо е блестящ Wink

Вещерът бих тествала да го гледам с удоволствие, дано не омажат нещата.
Вярвам, че ще изберат подходящ на възраст главен герой... в Реликвите героите са  младички, защото в книгата са си тийнове, та не мисля, че може да се сравнява.
Цитирай

В полите на Пирин планина

Аз гледах сериала за "Шанара" преди да чета книгите и много ми хареса, нищо, че реално оттук-оттам е взето от поредицата в него. И втори сезон бих гледала с удоволствие.  Peace

Вещерът и на мен ще ми е много любопитен.  Peace
Цитирай

Сериозно се замислих кой актьор искам да видя като Вещера. Не мога да се спра на никой май. Дано поне да е над 40 години  Mr. Green
Цитирай

София

Благодаря за новата тема  bouquet !
В анкетата не гласувах, защото не съм чела книгата, но и с нищо не ме привлича да я започвам на този етап.
В момента съм в началото на препрочит на "То", в очакване на филма  Clown .
Цитирай

Има полски сериал от 2001 година
https://myfantasyexperience.wordpress.com/2013/10/30/wiedzmin-ak … D1%8A%D1%82-2001/
както и филм Wiedzmin / Вещер (2001)с рейтигт 3,6, в зелка го има.

Цитирай

България

https://myfantasyexperience.wordpress.com/2013/10/30/wiedzmin-ak … D1%8A%D1%82-2001/

Благодаря!
Намерих го и ще се гледа.
Че и Гералд добре изглежда  Very Happy

Angel_Dust, не съм чела книгите от поредицата Реликвите на смъртните, точно защото видях във филма, че героите са почти деца.
Не ги сравнявам, а посочвам, че не бих гледала с удоволствие сериал за деца и се надявам, да не го прецакат.
Пречи ли им нещо? След като Ланселот и Гуиневир могат да са черни, защо Гералд да не се окаже на 14-15 години?  Confused
« Последна редакция: чт, 18 май 2017, 12:20 от MoiraineD »
Цитирай

София

И аз точно това идвах да кажа. Доколкото знам сериалът следва действието в книгите, но просто е правен с малко средства и това си личи Smile Тоя на Netflix ще го чакам като топъл хляб. Определено харесвам доста от продукциите им. Надявам се да не се осерат.

Angel_Dust аз също харесвам доста сериала. Чела съм книгите до 3-тата, но още в началото бях наясно, че Мартин няма да си повтори книгите. Бях подготвена за всичко след това му изказване.

MoiraineD пепел ти на устата smile3551 smile3551 bishop Тийн Гералд без мене #Crazy #Crazy

« Последна редакция: чт, 18 май 2017, 13:21 от Morríghan »
Цитирай

По-важно е да напише книги и там сюжета да е друг, но да продължи логически свързано с предните книги и със същото качество
Но не знам дали това ще се случи
Толкова хора са прекарали стотици часове по форуми и са изградили толкова теории...би било много тъпо да бъдат разочаровани, ако не бъдат издадени книги, или бъдат издадени някакви посредствени...
Цитирай

Меган, дивиргенти  от  филмите съдя, че приличат адски много на "игри на глада".
Симпатични са ми, но чак пък първо място....имаше къде по-силни фантастики.
Цитирай

Вие пък за Ланселот и Гуиневир се хванахте. не знаете ли, че Орфей е негър?
Цитирай

София

Вие пък за Ланселот и Гуиневир се хванахте. не знаете ли, че Орфей е негър?

А Хеймдал? Чувала съм, че в скандинавието негрите са били много разпространени. Чак някои от боговете им били такива  Laughing Laughing Laughing Тоя им закон някой ден ще ми докара инфаркт Laughing Laughing
Цитирай

Скрит текст :
След като махнаха от "пипи дългото чорапче" факта че бащата на Пипи е негърски крал, ми е много любопитно как ще се справят с името на държавите Нигер и Нигерия. И вече чувам определени кръгоев да ме сочат  спръст и да крещят "фашист", "расист". човек който не казва "афромериканец". "шовинистична Бяла свиня"! 35 35 35 35

довечера смятам да си поръчам Алената Кампания, утре да я чета.
Цитирай

София

Пречи ли им нещо? След като Ланселот и Гуиневир могат да са черни, защо Гералд да не се окаже на 14-15 години?  Confused
хахахахаха да всъщност, така си е... той и Стрелецът (на Кинг) нали ще е черен Wink
Цитирай

Ама не може така, моля ви, не предизвиквайте съдбата и малоумието на отговорниците за кастинга  bishop
Гералт трябва да е бял, със славянско-викингски произход, сурово излъчване и красиви скули. Без нищо лигаво и сладникаво   Naughty
Цитирай

София

Ауууу не мога да повярвам, че не си представяш нещо такова

Цитирай

Ех, можеше Травис Фламел, ма май е младичък и сладичък
Цитирай

София

Много викинги ще му станат на него  Laughing Laughing Малко млад ми се вижда Whistling

Има един пич, който ужасно яко косплейва Гералд Crazy Crazy

Цитирай

Morríghan, таквоз нещо би ме отказало да гледам сериала.
♥ HAPPY ♥, младее ми Травис.

Моето предложение е Джош Холоуей - играеше в Изгубени, видях му актуална снимки как изглежда сега /в някакъв нов сериал "Специално разузнаване/, но за съжаление не знам как да кача снимка. Ето да си го представите с бяла коса и мутантски очи:

Според Уикипедия е висок 1,87 - идеално  Mr. Green
Цитирай

Джош холоуей, аз си го гледам през Ден в "Колония" на торент и е един от любимиет ми актьори.  недоумявам, защо не го взеха за ИГра на тронове, а взеха Николай Костър-Валадау?
Изгледах и голяма част от втори сезон Аманда ригети също радва окото, но актрисата която играе жената на Холоуей въобще не я познавам?
Цитирай

Костер -Валдау беше другият, който ми мина през ума, но не мисля, че е добра идея актьор, който е обвързан с Троновете.
Цитирай

Ей, да не забравяме за Крис хемсуърт - чуден Гералт става от него.  направо ще си носи чука. 35
Цитирай

София

Ей, да не забравяме за Крис хемсуърт - чуден Гералт става от него.  направо ще си носи чука. 35

AAAaa не. Тоя сладникавия НЕ!!!!!
Цитирай

Crazy Обожавам Крис, а и Николай, но наистина Джош Холуей би бил прекрасен Гералт  Embarassed
Цитирай

Джон, Крис е млад за Гералт по мое мнение. И сладникав - Мориган е права  Peace
Ох, размечтах се  Flutter
Цитирай

Долитам и аз..

гласувах, че се колебая, защото не съм я чела, но харесвам филмите  35 Просто в списъка ми е за четене с Игрите на глада.
Цитирай

София

Вие ги занареждахте сладкиш до сладкиш... ни един не ми се връзва визуално Wink
Цитирай

София

Що бе? Какво му е на тоя косплейр дето го показах?  Shocked
Цитирай

И мен нещо не ме грабна той, честно казано  Morríghan  newsm78
А какво ще кажете за Виго Мортенсен, доста е остарял, но може да се стегне за сериалчето
Цитирай

София

А защо трябва да е някой известен? Shocked  Много ми се гледа някое ново лице или малко известен някой newsm78 Тия всички ги свързвам с него много определено и всеки от тях ми издиша, защото винаги виждам друга негова емблематична роля newsm78

Виго след Властелина ми е ужасно трудно да го гледам другаде Rolling Eyes С Илайджа ми е същия филм Embarassed
Цитирай

Е, то и без това вероятно ще е някой неизвестен  Very Happy Все пак е сериалче
Говорим си просто  Hug
Цитирай

Ах, какъв Арагорн беше Виго, прекрасен. Love Нямам нищо против Джош, а още по- малко пък против брат Хемсуърт, ако се разхожда полугол Embarassed
Цитирай

Е, то и без това вероятно ще е някой неизвестен  Very Happy Все пак е сериалче
Говорим си просто  Hug
Именно  Wink
Цитирай

София

Е, то и без това вероятно ще е някой неизвестен  Very Happy Все пак е сериалче
Говорим си просто  Hug

Ммм смея да не се съглася. Netflix имат навика да канят небезизвестни актьори.

Виго беше чуден. Затова толкова ярко ми се е запечатал с тази роля Wink
Цитирай

Netflix имат навика да канят небезизвестни актьори.

Зависи, в един от  любимите ми сериали Sense8,главните герои са неизвестни. Дарил Хана само се появява от време на време и един актьор от Изгубени.
Цитирай

София

Whistling Не говоря за всичките им сериали Wink  Но примерно в Jessica Jones  бях много доволна от участието на Krysten Ritter, David Tennant или Mike Colter Crazy Crazy

Цитирай

София

Зависи, в един от  любимите ми сериали Sense8,главните герои са неизвестни. Дарил Хана само се появява от време на време и един актьор от Изгубени.
Мигел също е известен, но в Испания. Волфганг има и други филми в Германия, предполагам и той за там. Просто са от всякакви националности.
Цитирай

Мигел също е известен, но в Испания. Волфганг има и други филми в Германия, предполагам и той за там. Просто са от всякакви националности.
И в двамата съм влюбена Love, аз и не съм капацитет по сериалите защото гледам 2-3 само.
Цитирай

София

Като седна на компа, ще ти пусна едно гифче-поздрав.
Цитирай

София

Ние ще го видим ли туй гиф-че Twisted Evil Twisted Evil
Цитирай

Виго Морнстен доста поодъртял ми се вижда напоследък, не е това което беше.
Крис Хемсьърт мога да  му сложа всякаков определение, но не и "сладникав", за мен е "див". Гледал ли го е някой  "Rush"/Пълна газ с Даниел Брюл и прекрасната Оливия Уайлд?, където той играе Джеймс хънт, брюл - Фитипалди. Като Тор също ми допада, макар не толкова. с тази огромна брада е точон както си го представям  Гералт.

Инаеч ако говорим за руси и мъжествени красавци, за времето си най-красим за мъж* (Боже какво изказване) признавам че беше  Р.Редфорд - висок, с огромни рамене, рус - който е гледал "поверително и лично" с Мишел Пфайфър или "последният замък" където  Редфорд мести камъните гол до кръста ще ме разбере. кевин Костнър също бе много красив росулав красавец, но нито един от двамата не се вписав в представата ми за Гералт

Съгласен съм, че не нужно актьорът да е суперизвестен (в "Мерлин" само АНтъни хед бе сравнителон известен), но трябав поне да има някакъв  опит и да го докарва  на визия Гералт.

*Трудно ми да са дам дефиниця за най-красива актриса, защото съм видял доста  актриси, всяка красива по своему, но предполагам че бих отличил София Лорен, Мишел Пфайфър, Ким Бесинджър, Деми мур,  Никол кидман, Джулияна маргулис, Денис ричардс, Оливия Уайлд,  и Кийра найтли - всяка красива за своето време
Цитирай

Гералт е мрачна фигура, изобщо не ми се връзва с някой напомпан красавец като Крис Хемсуърт, който освен сладникав е и много .. хм, сочен. От тук изброените само Джош бих могла да си представя,  при определени условия.
Цитирай

София

Див би бил само ако играе в "Малкото пони"  Laughing Laughing Laughing Гледала съм го в доста филми и на моменти ми е като момиченце с хормонални проблеми Shocked  Crossing Arms

Дори с брада не може да ми докара свирепостта на Гералд, пък дори и да му налепят някой друг белег

Цитирай

Разтърсили сте за Гералт. Заповядайте:
Скрит текст :

Laughing
Цитирай

София

Ама къде без Коцето бе Laughing Laughing Laughing
Цитирай

София

Не, досрамя ме. hahaha Тя знае за какво говоря. Whistling
Цитирай

Мисля че след Коцето заслужаваме компенсация
Да си оправим " вкуса"
Цитирай

София

Taylor Kitsch
Скрит текст :
Цитирай

България

Скрит текст :

#Shocked #Shocked #Shocked
Пепел ти на езика Very Happy
Този  Джош Холоуей и онзи от пост #28 напълно ме устройват.  Love
За всеки случай ще си отворя папката с любимците, да видя за нещо подходящо.
Може пък да ни питат  35
Цитирай

Не, досрамя ме. hahaha Тя знае за какво говоря. Whistling
Ако е това за което се сещам от първи сезон, за срам си е. Embarassed Одобрявам Taylor Kitsch и съм съгласна с  CoffeeCat, че Крис е "сочен" и не е за тази роля. Момичета, да не се размечтаваме, че да не вземат да изберат някой крокодил Very Happy
Цитирай

София

Тейлър е сладък... Smile Нали не трябваше да е сладък... а е и на 35-6  - младеж Wink
Цитирай

България

Две предложения от мен:

Цитирай

София

Скрит текст :

#Shocked #Shocked #Shocked
Пепел ти на езика Very Happy

Туй е въпросния Хеймдал (скандинавски бог), заради когото сърцето ми пропусна поне няколко удара. Бях изпаднала в ужас как може някой от боговете Аси да е черен. Ама тия им задължаващи закони за расова търпимост , ще  гледаме негри и азиатци там, където никой не ги сее.
Цитирай

Не знаех, че на 35 си "младеж". Ангелче, ще те черпя една бира, правя 35 лазарника след  по-малко от две седмици (в последния ден на май), излиза че съм "младеж" 35 35 35

поръчах Алената Кампания, утре ще я чета.

П.С. ЯВно имаме различни разбираме за сладък мъж "Сладък" за мен е  Ди Каприо, а ако говорим за жена - Хатауей. във всеки момент ми изглеждат като дечица.
Цитирай

София

Ми... аз ги правя след месец... не се чувствам пенсия Smile
Цитирай

А, съвсем не се смятам за "пенсия", поне докато не навърша  65 години, най-малкото, но  за мен "младежи са тези на по  16-20 години. Вярвам че съм "златна възраст" -  много далеч съм от старостта, но не съм и първа младост.
Или както се казваше в една книга за героинята, която е на 33 години - "за пенсия бе рано, за влизане в комсомола - късно" 35 35 35
П.С. раче си ти а? не познавам  много раци, около мен са или все близнаци като мен или е пълно с овни и лъвове.

Скрит текст :
като казвам, че Хатауей ми е "сладка" - не бих я погледнал дори и да ми се моли.  hahahaОТ  "наборките" най-харесвам Оливия Уайлд и след нея - веднага Кийра Найтли https://lh4.googleusercontent.com/-O9or7bAMNfE/TXZ5x6_6gdI/AAAAA … 423984d753cc5.jpg .
Като за мъже  в киното- идоли са ми били актьори с по- "мъжкарско" излъчване тип "Клуни",
« Последна редакция: чт, 18 май 2017, 20:50 от Джон Сняг »
Цитирай

София

За мен до към 40 все са младежи, после златните...
16-20 са ми дечковци.
Рак съм - да...

Съвсем не по темата Smile Даже снимка за Вещер не мога да сложа, защото това далеч не е моят тип мъж...
Цитирай

"дечковци" за мен са под 14 години.
Това като във вица - питали радио Париш и радио лондон - какво е идеалното семейство.

- жена със съпруг и любовник - това е идеално семейство - отговорило радио Париш.
- това семейство е скандално - казало радио Лондон.
- Не - скандално е семейство в което жената има повече от един любовник - казало радио Париж.
- това семейство е разбито - репликирало радио Лондон.
- Не - казало радио Париж - за нас разбито е семейство в което жената има съпруг, но няма нито един любовник......
Цитирай

Аз покрай тийновете у дома се имам за млада, четем заедно YA и се хихикаме  35
Цитирай

Аз покрай тийновеете  се имам за зрял,  мъдър и кипял в живота hahaha hahaha hahaha
Цитирай

София

Виждат ли ми се скелетите на първа страница, че от телефона не се вижда нищо?
Цитирай

Не се вижда нищо? newsm78
Цитирай

София

Аз покрай тийновете у дома се имам за млада, четем заедно YA и се хихикаме  35

ААаа по тоя критерий и аз съм в таз група - случва ми се да чета от бозиците на сестра ми Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Не ща скелети, искам Гералт  35
Цитирай

София

Виждат ли ми се скелетите на първа страница, че от телефона не се вижда нищо?

На телефона ги виждам, на компа  - не. (Така от сутринта)
Цитирай

София

Аз пък обратно. hahaha
Не ща скелети, искам Гералт  35
Ми номинирай, после ще направя анкета. hahaha
Цитирай

България

От лаптопа скелети няма, но всички Гералд са на линия  Very Happy.
И съм "за" анкета за Гералд.  Very Happy
  От телефона има и скелети.  newsm78
И друг път съм забелязвала, че някои снимки не се виждат от лаптопа, но се виждат от телефона.
Включително и аватарни.
Цитирай

София

Промених линка, може да се появят. 35
Цитирай

България

Виждат се вече и от лаптопа.  Very Happy
Все пак са скелети на гробище, чакаха слънцето да залезе.  35
Цитирай

София

Аз ги виждам - преди това не знам  Whistling Whistling
Цитирай

София

Дам, тук са скелетите вече Smile
Цитирай

Ами този http://www.imdb.com/name/nm0609845/ ? Бива
Цитирай

София

newsm10 бива, бива.
Цитирай

Зависи, в един от  любимите ми сериали Sense8,главните герои са неизвестни. Дарил Хана само се появява от време на време и един актьор от Изгубени.
Аз онзи другия, полицай ли беше не помня, дето се залюби с русата и се друсаха, него съм го гледала тук там, както и приятелката на транс хакерката съм я гледала на много места, беше примерно Марта от DW
Цитирай

София

Уил, да. И гадния, дето ги преследва съм гледала. А тоя от Изгубени е иракчанинът Саид.

Бе любим сериал, думи нямам.

На Дивергенти всъщност излезе ли третия филм?

ПС - гледам, че Бард ще издават книга по Туин Пийкс. hahaha
Цитирай

Туийн Пийкс е филма които ми разтърси мозъка, и дори днес не мога да го  гледам.( такd и не посмях да гледам "Мълхоланд Драйв" за когото разправяха че бил негова предстория?)
Гледаш- бръсне се бащата на Лора, изведнъж образа му изчезва и в следващия момента в огледалото е иккубуса БОБ.. хахахахахаха. И днес бих се побъркал като видя гелосания Франк Силва.
Скрит текст :
Най-смешното е, че той въобще не е актьор, просто разнасял декори и Мерил Линч го наел.

Книга за Туйн Пийкс вече има, че даже две още  навремето Кеворкян издаде първо "Дневниците на Лора Палмър", а после "Дневника на Агент Купър". Нямам идея какво още искат да издават?
сега чувам че отново ще правят продължение?
Това е може би единственият филм, от който съм изпитвал истински ужас.  И днес не заспивам без поне лампата в коридора да свети - резултата от времето когато сънувах БОБ,  крещях и се будех.

П.С  Понякога виждам в метрото на "сердика" един който е като двойник на Франк Силва, но в по-смекчен вариант, нямате представа колко ми бе трудно да свикна да го виждам през ден.
« Последна редакция: чт, 18 май 2017, 23:12 от Джон Сняг »
Цитирай

София

Аууу много добро предложение
Цитирай

София

На Дивергенти всъщност излезе ли третия филм?

дамм, 2016 пише
Цитирай

Алоуу, какви пенсии, бе? Аз 40 годишни смятам за млади, а мъж на 20... не ми е секси никак - то момченце някакво дето може да ми е син  Crossing Arms

Туийн Пийкс обожавах навремето  Love  Моят нощен кошмар беше от един по-ранен период - Фреди Крюгер /Кошмар на Елм Стрийт/- що безсънни нощи съм имала заради него. И Стивън Кинг ми е развалял съня, но по-скоро, защото не мога да оставя книгата  Mr. Green
« Последна редакция: пт, 19 май 2017, 07:57 от fata_morgana »
Цитирай

Не съм гледала Туин пийкс  Embarassed, макар всички да се бяха побъркали по него
Не е моят жанр, макар че не е толкова страшен. Нито пък То. Скоро препрочетох То, големи думи за древното зло, а всъщност не беше чак толкоз страшно. Но моите страхове явно са по-различни или не знам. Досиетата Х също не са ме оставяли без сън, виж тях си ги изгледах
Истиснки ужас изпитах от един епизод на Доктор Кой. За едно детеце с противогаз, а после и статуите ангели  35
Цитирай

Ало, аз минах 40 и още за младеж, т.е. за девойка се имам. То и с двама кандидат пубери вкъщи няма как да е другояче.
Цитирай

Скоро една приятелка/47 г./ казваше, че има 36-годишен обожател. Какво да правя с тоя дечко - вика - нямаме за какво да си говорим  Mr. Green

Хайде да става ясно вече кой ще е Гералт, че нямам търпение!
Цитирай

така е, то през призмата на годиниет се определя млад ли си или стар -
86 годишната ми баба нариач 64 годишния ми баща(нейн зет) "младеж ". 35 35

Досиетата Х, никога не съм можел да ги приема като страшни, а в най-добрия случай - като мистериозни. ТО не съм го гледал, но в повечето книги на Стивън Кинг плащеши бяха само кориците (изключвам ТО, Сияние и "стая номер триста и нещо.....") Ако говорим за ужасяващи книги - четете Лъвкрафт - всички големи писатели са се учили от него от Едгар Алан По, през Р.Хауърд с неговите мистерии и нотките на ужас в историите за варварите, до Ст. Кинг, Рей Бредбъри и А.Азимов.

Туин Пийкс е правен от Мерил Линч, а той е считан за майстор на съспенса. веднъж опитах да гледам друг филм на Линч с Маклокън и с ИЗабела Росалини, някакви трупове намираха в градината, изцяло разядени от червеи и не издържах.
Мълхоланд Драйв също не издържах да го гледам и не само защото съм чувал че е предисторя на Туйн Пийкс - улових един миг, където русата мацка се мъчи да спре Чаз Палминтери да се налива, той я блъска започав да обръащ чашите и....очите му се замъгляватг, зениците му стават бели и става необичайно силен. като помян как БОБ обсебваше мъжете,  в Т.П. не желаех да гледам повече от "Мълхоланд драйв"
Цитирай

Ако говорим за ужасяващи книги - четете Лъвкрафт - всички големи писатели са се учили от него от Едгар Алан По, през Р.Хауърд с неговите мистерии и нотките на ужас в историите за варварите, до Ст. Кинг, Рей Бредбъри и А.Азимов.
Аа, четем ги, четем ги  Wink   Но и по-хард неща съм чела.
Цитирай

Доста добре. Сега се сещам, че се насилвах да гледам Hell on Wheels само заради него, но накрая се предадох, беше ми скучен до смърт.
Цитирай

Туин Пийкс е правен от Мерил Линч, а той е считан за майстор на съспенса.
Дейвид Линч Peace, "Мерил Линч" е друга бира.
Цитирай

София

Аз тамън щях да казвам как съм остаряла ама ще мълча Rolling Eyes Най-много някоя джапанка да получа по тиквата Laughing Laughing

Аз бях много малка, когато го даваха и нямам почти никакъв спомен от него. Бях чела "Дневникът на Лора Палмър", но бях на 14-15 и сега като се замисля и от книгата нямам някакъв ясен спомен newsm78 newsm78  

Колкото до тоя род филми - аз съм много имунизирана там Laughing Laughing Аз обожавах Фреди Крюгер Love Помня колко ужасена беше майка ми от "Видове" и "Пришалецът", затова я чаках да заспи и ги гледах тайно Laughing Laughing Laughing Laughing
Цитирай

Фреди ми изкара акъла като бях 10-тина годишна и ми държа влага доста време. Пришълеца сме го гледали с майка ми на видеото, както и други ужаси - беше много модерно едно време Smile
Цитирай

Пришълецът беше гадничък, но не може да сес равнява  с Туин Пийкс. сега гледам Пришълецът с удоволствие, а Туйн Пийкс - не мога. Нали някак трябав да се бръсна, като си помисля, че някой ме гледа в огледалото ми прилошава.
Цитирай

София

Джон аз не ги сравнявам Rolling Eyes Просто споменах как се криех от майка ми да ги гледам като дете. Ама както казах аз и Туин Пийкс съм гледала, но нямам никакъв спомен. Явно хич не ми е направило впечатление това дето на теб ти държи влажно newsm78 newsm78

Цитирай

Хм, Туин Пийкс знам, че съм го гледала като дете. Почти никакъв спомен нямам от него, не помня и нищо страшно. Май трябва да го изгледам отново.
Цитирай

Е то всеки го плаши различно нещо.
Аз не можах да изгледам докрай Беднякът милионер, не спах седмица след него, а Пришълецът си го зяпам без проблем, даже е ужасно скучен.
Цитирай

Пришълецът съм имал един - два гадни момента, където  му изскачаше  "езикът" като ги трепеше, но инаеч нищо особено. Ненавиждам обаче филми и книги в които има нещо в огледалото.  Например в Сияние се появяшев огледалоот надпис ЧЕС* (СЕЧ) - това ме караше да настръхвам. Сега се сещам че в старите "ловци" но духове имаше накякъв гаден призрак, който ме караше да потръпвам - много грозен беше, но иначе филма беше смешен. Туйн пийкс, умишлено му бяха изострили чертите на  Франкс Силва и го бяха гелосали, както се полага на Инкубус.
Скрит текст :
той се въплъщаваше в мъжете, и преследваше сексуално жениет, след което ги убиавше. В един момент се оказа, че всичик жени имат нещо общ - например че всички те бяха "видели" портала към другото измерение, или го бяха устели. Имаше "бяла дупка" (Рай) и черна дупка, където властаваше БОБ. В "дневникът на Лора Палмър" става ясно че той е много стар дух,  може да го съпоставяме още с Бахк и подобни божества. в"Дневникът на Агент купър" ставаше ясно че като убиеш сова,, умира близка на теб жена - майка, сестра и т.н.. (совите бяха "очите" Боб, и така само го дразниш).
Отделно че като нападаше някоя от жените и изведнъж той я отделяше в другото измерение  като през силово поле и тя не можеше да избяга - виждаше всички, а те не я виждаха и демона я хващаше, защото контролираше реалността. Беше много гадно.
на този фон например "Мъглата" на СТ. кинг ми е като детско забавление. "Руините" - също.

*Като видях това ЧЕС в Сияние първата ми асоцияция бе с монополиста -електроразпределител ЧЕЗ, а то било СЕЧ. hahaha
Цитирай

Туийн Пийкс също не ми беше страшен на мен - по-скоро изключително интересен, заради това, че не приличаше на никой друг сериал сигурно. Много добре подбрани актьори, страхотна игра и изобщо - адмирации за Дейвид Линч!
Джон, чета за огледалата - имам си три в спалнята  35
Цитирай

нищо не е  -аз имам дев огромни огледала с човешки ръст в коридора, едно в едната баня и друго - в другата.
И едно - в стаята на сестра ми. питаш ли ме как се чувствам като остана сам? не смея да отида до тоалетната без да си зататаникам. (мелодията гони духовете)
да не говорим че в "Законът на деветките" на Гудкайнд като включиш телевизора или извадиш огледалото - дори да е само  огледало за задно виждане на кола - и "четворката4 екзекутори дотичав веднага от другото измерение, защото те вижда като през сателит в тях, а посел ги използва - огледалата -  за телепорт.. hahaha
Цитирай

Еее ама то нали си четем доста измислици, ама не вярваме в тях  Laughing
Цитирай

Ако трябваше да се връзваме на всичко прочетено...  newsm43
Цитирай

довечера взимам Алената Кампания. просто нямам търпение.
Цитирай

не знам с какво толкова ви е впечатлил ТП, но първичният ужас от прочитането на "Сейлъм'с Лот" и "То" на около 13-14 г., когато оставах и нощем сама понякога, не мога с нищо да сравня  Mr. Green
Цитирай

София

Приключих с Момчешки живот, не знам защо бях останала с впечатлението, че е към нашите жанрове, но по-точно не, може би заради Границата имах такива очаквания. Все пак книгата е прекрасна, макар и аз да я възприех по-точно като юношеска. По нещо ми напомни на част от книгите на Кинг. Smile
Така че сега  подхванах да прочета Ур на Кралят, пък послме ще видим с какво ще запълня времето до Lord of Shadows, до появата на която остават броени дни...
Цитирай

Така, до сердата съм на Алената Кампания (изчетоп 236 стр. за към 3 часа- 3 часа и половина. )и мога да кажа, че Маклекън се е представил прекрасно. Въпреки че е почитател на Сандърсън, и в първата книга - Кръвен обет - това се усещаше, тук приликите са по-скоро с Ериксън и донякъде с Глен Кук, но на едно по-високо ниво. Действието няма централен герой, а три отделно развиващи се сюжетни линии, на огромен фронт през два континента, замесени са Богове и хора с различин видове магия- Привилегированите, Барутнитe Магове, Чудаците, Костнооките.
Скрит текст :
Книгата започва как фелдмаршал Тамас строи своите сто хиляди души срещу едномиолинна армия на Кез (в предишната книга Кез изгуби половин милион).   Тамас открива таен проход с който да се прехвърли зад тила на врага заедно с най-елитните си отряди - Седма и Девета блигади. Но бог Крезимир (или някой от неговите архидемони) срутва планината зад тях, помага да бъде избит целият град и изведнъж Тамас и хората му са в капан - Двете пеши бригади от 11 хиляди души и двеста конници, са преследвани в един отчаян поход на глада и липсаат на проволствия, от 16 хилядна  конна кезианска армия, към която идват и подкрепления от 30 000 души. Хората на Тамас изпитват остър недостиг на барут и храна, зрее недоволство. Ще се справи ли фелдмарашал Тамас със ситуацията?

междувременно инспектор АДамат трябва да открие Лорд Ветас, който се мъчи да възстанови аристокрацията и най-опасният враг на режима . Адамат успя да си върне  повечето от отвлечените деца обратно, но Ветас все още държи жената на инспектора и има контрол върху живота на  големия му сина. нещата се влошават за Адамат с вестта за мнимаат смърт на Тамас  -държавен глава и негов работодател - и той е принуден да стига до крайности.

междувеременно гувернатката на престолонаследника, Нила, която обичаше аристокрацията и ненавиждаже  Тамас, се се озова от другата страна и успя да види зловещия лик на лорд Ветас. Вероятно развръзката ще дойде именно от тази посока.

Таниел Двустрелни, сина на Тамас, простреля Бог Крезимир в окото и го уби в предната книга....но Боговете са безсмъртни. Таниел не прие допбе  събитията и започна да се тъпче с дрога и алкохол, но вестта за смъртта на баща му го изпрати на фронта, където той бързо става герой. Проблемът е че Таниел е само капитан, и сега когато Тамас го няма (убит) положението се владее от разни късогледи генерали. Досущ като при Глен Кук генералите и командирите, най-често са най-често разни красавици които в желанието да се доберат до Таниел, имат желанието да  му наложат волята си или да го убият, докато той не може да изглади отношенията си с дивачката Ка-Поел.

В книгата страшно много стратегия, и не малко екшън, чат-пат и по някоя сексуална ситуация, но еротиката е па по-заден план не е като в  при Крис Бънч или Мартин да речем.
героите имат много пълнокръвен характер. Стигнал съм до средата на втората книга и вече не искам да свършва....
Ако на някой му се чете голяма епика - това е поредицата.

изчетох и втората книга. Отворен финал но няма как.  Сега за зимата ще чакаме третата и последна книга от поредицата. Единственото което не ми допада, че че толкова бавно се развива действието, но пък е много увлекателно, характерите на героите са много пълнокръвни. Мисля, че на някои от  читателите с вкус към  мащабно епично фентъзи би им допаднала тази поредица
« Последна редакция: сб, 20 май 2017, 03:16 от Джон Сняг »
Цитирай

Джон, в Бг ли ще излезе третата книга през зимата? Чудя след Канаван дали да не започна Барутният маг. Или да препрочета Проходът и след това Дванайсетте, нали чакам третата книга от трилогията, която щеше да излиза април, но още я няма.
Цитирай

София

Леле,  тоса ще си е геройство да ги препрочетеш тези двете Smile
А къде е имало инфо за април, няма ли ъпдейт?
Аз четох нещо за сериал по фокс, по книгите... 
Цитирай

Леле,  тоса ще си е геройство да ги препрочетеш тези двете Smile
А къде е имало инфо за април, няма ли ъпдейт?
Аз четох нещо за сериал по фокс, по книгите... 
Само Проходът ще препрочитам, втората книга не я прочетох умишлено с намерението като излезе последната да ги чета заедно. Писах на издателството през февруари и те ми казаха, че са я предвидили за април, но без конкретна дата. Може би на панаира вече ще е налична.
Някой с отзиви за „Дъщерята на Жрицата“  на Лине Кобербьол? Харесвам скандинавските автори, но ме притеснява , това "Романи и повести за деца".
Цитирай

:МБГ са обещали да завършат повечето си поредици за зимния панаир. каквото не успеят - другата година.
За  Барутните магове, четох, че вече превеждат третата книга The Autumn Republic  и имат намерение да я пуснат за Зимния панаир, но отсега не могат да гарантират.
Проходът не съм го чел, но Барутните магове, според мен си заслужават - голяма епика са, с много качествено изваяни образи. Има интриги, стратегии, екшън. Книгите се развиват малко бавно за вкуса ми, но рагръщат страхотен сетинг.

припомняма сюжета дотук съвсем накратко -
Скрит текст :
Тамас и неговите близки са шпиони срещу Велики Кез и са сред малцината генерали на краля, които не одобряват близостта на отношенията с Велики Кед. Пазителите - гигантски чудовища, специално създавани в Кез от убити хора, могат да бъдат възпрени само от Барутни магове и то с цената на големи усилия.
Съпругата на Тамас - Ерика и брат и Каменир, близък приятел на Тамас биват убити от кезианците, по заповед на неговия най-върл враг херцог Нисклаус. самият Тамас едва успява да избяга, но се заклева да си отмъсти и поева лична вендета срещу благородниците и Прилегированите. (всичко това се е случило преди действието в книгите ние го научаваме впоследствие)
     И именно тук започва първата книга - с успешля преврат на Тамат срещу краля. Лоялистите се организират в защита, а Кез подкрепя лоялистите. Първата книга е  опит на Тамас да отвюва Адопещ от роялистите, а втората - военната му кампания срещу Велики Кез.

и за финала ще пусна мотото на Алената Кампания.
Онези хрътки които пуснаха по петите им......скоро ще открият че имат работа с лъвове. #2gunfire
« Последна редакция: сб, 20 май 2017, 11:49 от Джон Сняг »
Цитирай

София

Звучи добре този Барутен Маг, но аз със сигурност ще изчакам поредицата да бъде завършена и издадена на БГ, не искам повче да си причинявам недовършени... Wink
Цитирай

Като изчетох втората книга ми направи впечатление, че макар Маклекън да се възхищава безпределно от Сандърсън и вкарал определени мотиви от  Мъглороден (Тамас може да се сравни донякъде с Келсайър,, Барутните магове - с мъглородните), то като цяло поредицата ми напомни Ериксън, но е доста по-стегната
 (Въпреки че според мен за  създаването на Тамас са използвани и реални прототипи като Олъвър Кромуел - най-вече и Наполеон - в по-малка степен)

Маклекън представя един доста голям сетинг, в който  всички хора имат  магия - но тя е различна за различните хора.

Всички Привилегировани са благороднициМагията на Привилегированите
Скрит текст :
- могат да притеглят ОТвъд. В този момент те прежават изключителна сила, и издръжливост, не е им е проблем да сриват сгради или да се телепортират. . За да бъде спрян Привилегирован са нужни 4-5 силни Барутни мага. Барутните магове не се обичат с Привилегированите.

Барутните магове (Отличниците) са елитни офицери подчинени пряко на фелдмаршал Тамас.
Скрит текст :
могат да притеглят барут, при което обострят сетивата си,могат а възпламеняват барута, да уцелват цел на 2000 крачки, и да взривяват разни неща. Никой друго не го може, но пък Барутните магове не могат да притеглят ОТвъд. Барутните магове могат да изпаднат в Барутен транс и да не усещат болка, но пък тогава нервите им здравата се опъват и при двама Барутни магове в Барутен транс има сериозна вероятност да се сбият. Както се досещате най-важното за Барутните магове е барутът - той е като допинг.

Чудаците често са подценявани незаслужено, наглед са обикновени хора, но някои успяват да те издигнат обществото - телохранители, полицейски инспектори и т.н.  
Скрит текст :
- техните умения са разностранни, но нерядко - полезни. Един чудак може въобще да не спи, или никога да не забравя нищо, или да прави храна буквално от нищото. Или - винаги да се разбира с животните. Или никога да не се уморява.
Пазителите са създавани само във Велики Кез -това са чудовища тип "Фрайнкещайн
Скрит текст :
създадени чрез измъчване на други хора. за направата им са нужни две-три години, но се получват изключителон силни създания. напоследък обаче се появяват изключително силни  и хитри Пазители, един пазител едва не уби Тамас, а той е смятан за чудо сред Барутните Магове.

Кралската Кабала са много тайнствена секта, за тяхна не се знае почти нищо.
Скрит текст :
Изключително могъщи, могат с лекота да убият привилегирован. едни от малкото хора, от които дори Тамас се страхува.  Дори Бог Крезимир, на когото кабалата служи не им се доверява напълно.....
Костнооките - никой не знае нищо за тези диваци.
Скрит текст :
Хората ги гледат с голямо презрение, а ще се окаже, че имат невероятно силна магия, която може да укроти дори Бог.

Предеите -
Скрит текст :
те пък са още по-тайнствени и от  кралската кабала.  затова само ще намигна и ще кажа, че са леко безсмърт....ъъъ не остаряват и имат много силна магия.

има разни други като Светители и т.н., но те не играят важна роля (засега). Това което исках да кажа е, че сетинга е невероятно разгърнат всеки си идва с неговата магия. Има по-слаби и по-силни магии, но няма човек без магия, поне не на пръв поглед

Някак си се сетих за Ериксън - там имам Тлан Имас, К’Чаин Че’Малле, Тайнст Андий, Едурите, Джагът, Драконосън и т.н. там всеки си идва със собствената магия
« Последна редакция: сб, 20 май 2017, 14:18 от Джон Сняг »
Цитирай

София

smile3508 ще започвам:

Ако не друго, то поне корицата е хубава, да видим какви ги е надробила този път Касандра  Mr. Green
Цитирай

София

newsm78 Аз още първата от тази й поредица не съм захапала #Crazy newsm78
Цитирай

София

newsm78 Аз още първата от тази й поредица не съм захапала #Crazy newsm78
то... как да кажа - нищо не си загубила Smile  35 но като съм ги подхванала...
Цитирай

София

то... как да кажа - нищо не си загубила Smile  35 но като съм ги подхванала...

Пак ли е на принципа "Щом си чел една, все едно си чел всичките" ? Да ти кажа честно , май и аз ,само защото съм захванала историята, продължавам да я чета. Очакванията ми към поредицата са минимални.
Цитирай

София

Те всичките й книги са абсолютно еднотипни, аз за Лейди Полунощ писах преди, книга с толкова дежавюто не бях чела. На много места имах чувството "това вече съм го чела някъде" , а финалът беше.... можех без да го чета да го цитирам направо дума по дума...
Всъщност от цялата книга един единствен (и то второстепенен, ако ен и третостепенен) герой ми стана интересен и заради него ще чета и втората. В крайна сметка съвсем културно си я почаках една година тази книга да излезе. Купих си я и сега ще и дам напълно непредубеден шанс да ми хареса максимално Wink
В крайна сметка наистина харесвам първите й три книги, може би защото още беше свежа и нова за мен, намат Касандра просто си тъпче едно и също до безкрай.
Цитирай

София

Абсолютно и напълно споделям Wink Дотук съм прочела всичко излязло от нея с изключение на Лейдито и Академията Rolling Eyes Засега твърдя, че само "Адските устройства" успя да ме държи и да я прочета с кеф Wink Но на тая жена вярно много й липсват сюжети Laughing Laughing
Цитирай

София

Аз не съм чела за Магнус Бейн, както и Истории от Академията за ловци на сенки. Всъщност от разказите изчетох 2, но ми бяха много скучни... дали защото бяха разкази или заради нея самата, идея нямам.
Цитирай

София

Аз щях да се самоубия докато прочета за Магнус Shocked Shocked Там пак е на разказчета от различни уж важни периоди от живота му Laughing Laughing Беше ми много трудно да я свърша Shocked
Цитирай

ooooна мен ми стиат ловците, останаха две и зарязвам тази авторка  hahaha
Цитирай

София

35 Значи добре ми го говорят звездите да не се занимавам с неговите "хроники" Mr. Green

То остави другото, но гледам готви още една трилогия... за Уил, Теса, техните деца и изобщо за лондонския институт Wink
« Последна редакция: ср, 24 май 2017, 13:18 от Angel_Dust »
Цитирай

София

Много хубаво ти говорят според мене #Crazy #Crazy

Аааа тая трилогия ще мине без мене Shocked Като си спомня, че имат син , който "изненадващо" много прилича на татьо си Laughing Laughing Ми не - това няма да го чета ПАК #Crazy

На тая женица ама хич не й се отдава да създаде своя вселена Shocked
Цитирай

София

Мен нещо ми се губи вече... но кога точно Алек и Магнус си осиновиха двама сина?

Мда, аз също не съм сигурна, че ще подхвана следващата трилогия, много зависи и тази дали ще завърша... според зависи какви ги свърши в тази книга.

За света... тя не, че се опитва да сътвори кой знае какъв свят, по-точно плете някакви безкрайни мрежи тип сапунка - докато свят светува Smile Щом вече и внуци почват да се намесват, става страшна работата Smile

Всъщност, аз съжалявам, че тя продължава така упорито да си тъпче само с тези Нефилими. Истината е, че би ми било интересно да смени малко заобикалящата среда и да попише за нещо друго... да вкара някаква, каква да е нова и свежа нотка в творчеството си Smile Ама май няма такива намерения...
« Последна редакция: ср, 24 май 2017, 13:49 от Angel_Dust »
Цитирай

София

Аз откровено си признавам, че ме спечели в началото именно с нефелимите.  Crazy Crazy Crazy Crazy Ама ужасно много ги изтърка. Като се има предвид с какъв богат пантеон от същества разполага, все си мисля, че можеше да развие тонове интересни истории, свързани с тяхната култура и общество newsm78
Цитирай

София

Можеше... но явно фантазията й е толкова Wink За това по-добре малко да разнообрази с нещо съвсем ново...
Цитирай

След "Лейди Миднайт", където направо ме е яд че си я купих, тази сага замина в графата "провалена нтересна идея". Предполагам, че следващите 7 книги (без да се брои Принцът) ще са същата боза.
Цитирай

София

Какви 7 книги, Тъмните съзаклятия си е трилогия.
Цитирай

Какви 7 книги, Тъмните съзаклятия си е трилогия.
Зная. "The Last Hours" също ще са три, както и три ще са "The Wicked Powers" - историята след "The Dark Artifices". Плюс третата от The Dark Artifices - The Queen of Air and Darkness. Стават 7.
Цитирай

София

Аха... е тя сигурно докато завърши Съзаклятията ще измисли още 5 трилогии Smile
Аз гледам по-надребно.
Цитирай

Аха... е тя сигурно докато завърши Съзаклятията ще измисли още 5 трилогии Smile
Аз гледам по-надребно.
То уж клюката е, че "The Wicked Powers" ще е един вид финал - де що има "лоши" от предишните трилогии /живи, умрели и т.н./ ще забъркват зрелище.
Но си права, знае ли човек дали няма да реши да го поотложи този грандиозен финал, особено ако издателят и е на печалба.
 Ще хвърля око на "Chain of Gold" догодина, защото "The Infernal Devices" ми харесваха, а действието на тази е през 1903. Но със сигурност "The Dark Artifices" съм ги отписала.

п.п. Пред време Сандерсън обяви, че "The Stormlight Archive" (или по-точно краят на сагата) ще се явява един вид свързване на почти цялото му творчество - Елантрис и сие, Мъглородните и още нещо, но не ми се рови кое  беше - заради общи персонажи. Обеща цялостна изненадваща картинка накрая, която няма начин да не води до препрочитане.
 Дано и тук да е такава идеята, а не като при чичо Мартин - дай да пишем предистории и да разтягаме локуми, вместо да си завърши Играта.
« Последна редакция: ср, 24 май 2017, 16:24 от Аниш »
Цитирай

София

Мда, сега четох какво се очаква в тези "The Wicked Powers" да кажем, че звучи обещаващо пък да видим.
Но като гледам няма дати кога се очакват, дори като години....

А гледам, че и още една трилогия за Магнус ще има The Eldest Curses... ooooh! че и в съавторство (може пък да се отрази добре)... и на всичкото отгоре не ги водят YA  , а Adult?!?

Та за този финал може да почаме и още десетилетие докато изпише дори само това, което за сега е запланувала. Ще одъртея  съвсем за нейните истории  Mr. Green
« Последна редакция: ср, 24 май 2017, 16:34 от Angel_Dust »
Цитирай
2 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
1-137 от 137 отговора