Мъчат я зъбки

  • 21 126
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте Simple Smile Бебка е на почти 10 м и няма още зъбче,но е много неспокойна най-големия ни проблем е храненето.От почти две седмици е голяма мъка да я нахраня иска да става от стола,бута лъжицата много трудно си изяжда цялата порция.И вечерта не е много добре буди се по 6-7 пъти на вечер.Някакви съвети как да я облекча,виждам че много я мъчат.Мажа я с pansoral gel но ефект не виждам.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 11 658
Опитай да натъркаш мястото с вътрешната част на лимонова кора. Това ме посъветва приятелка, майка на три деца. Моят син не ми даваше да го мажа. Също спираше да яде по-твърда храна последната седмица до десетина дена преди да му пробие зъбчето. Тогава давах повече мляко, сок, чай... След като пробиеше успокояваше сънят и възстановяваше нормалното хранене. Най-трудно избиват кучешките, също така повече се мъчат, ако тръгнат няколко зъбчета наведнъж. За съжаление, не можем много да им помогнем, трябва да минат през това.

# 2
  • Мнения: 12 644
Те зъбките ще пробият, но ти започваш да си правиш злоядо дете.

# 3
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
Те зъбките ще пробият, но ти започваш да си правиш злоядо дете.
Нека уморената неопитна майка да се чувства виновна за всевъзможни неща, нека!

# 4
  • Мнения: 442
Здравей! Давах на сина си всеки ден Осадент. Дава се през 15- 30 мин. мисля че така беше, но то си пише на опаковката. Хомеопатично е, бях много доволна. Ако искаш се допитай до личната на детето. При по критични ситуации мажа с Калгел, но за 2 минути му минава действието, докато го изяде, така да го кажа. Иначе, когато е било кошмарно, си давах Панадол. Дано съм била полезна. Успех!

# 5
  • Мнения: 37
Здравей! Давах на сина си всеки ден Осадент. Дава се през 15- 30 мин. мисля че така беше, но то си пише на опаковката. Хомеопатично е, бях много доволна. Ако искаш се допитай до личната на детето. При по критични ситуации мажа с Калгел, но за 2 минути му минава действието, докато го изяде, така да го кажа. Иначе, когато е било кошмарно, си давах Панадол. Дано съм била полезна. Успех!

+ 1 за Осадент и Панадол.

# 6
  • Мнения: 22
Благодаря за отговорите ще пробвам с Осадент,надявам се да има поне минимален ефект.

# 7
  • Мнения: 894
Аз давам Камилия, също хомеопатично - капсулки с течност, в най-тежките дни когато избиват зъбетата и облекчава. Виж му листовката в нета. С гелчета не съм мазала, защото те имат съвсем краткотраен ефект върху венеца.

# 8
  • Мнения: 11
Ние се мажем с Дентинокс и я успокоява. В него има и лайка за да успокоява венчетата. Мажа я и след 20 мин е заспала и така цяла нощ си спи спокойно

# 9
  • Мнения: 11 552
Или сложи някаква играчка- гризалка във фризера, чувала съм че студеното облекчава.

# 10
  • Мнения: 46 403
Нека уморената неопитна майка да се чувства виновна за всевъзможни неща, нека!
Излишни са такива постове, да, най-малкото, защото не й помагат с нищо.
За да има полза - happy_girl94, когато детето има някакво неразположение, тялото показа начинът, по който се чувства най-добре, това е и начинът, по който ще преодолее болката най-лесно.
Много деца по време на болест или при болка от този тип отказват твърдата храна. Никога не насилвай. Не само ще усилиш неразположенията, но и ще отвратиш детето от храната.
Предлагай, а ако откаже - не настоявай. Нищо няма да му стане няколко дни на мляко само.

# 11
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 023
Пробвала съм Дентокинд, Камилия, Дентинокс и Калгел...
При нас рязко подобрение имаше от Осадент, хем го давах през няколко часа.Имай предвид, че действа с натрупване и сериозен ефект видях след почти месец.Ако вечер се пробуди мажа с Калгел и пак се унася.При първите зъби плачеше доста (тогава не знаех още за Осадента) и давах Панадол или Нурофен, но не цяла доза.
Пробавала съм студени гризалки, дори не искаше да ги доближи до устата си.

# 12
  • София
  • Мнения: 52
Здравейте, да споделя и аз моя опит със зъбките. Имам близначки(еднояйчни), зъбките им никнеха едновременно с 1,2 дни разлика. Много хленчеха и нощно време бяха неспокойни докато пробие зъбчето. От началото при пробиването на първите резци до поникването на последния кътник съм давала хомеопатичното за таци цел камилия. При нас беше чудодейно. Спираше хленченето, слюноотделянето и буденето нощем. Това ни спасяваше  Simple Smile в упътването пише, че се дава до няколко дни....не съм спазила тази част от препоръката..., давала съм го и по една седмица 3 пъти на ден. Но всеки трябва да се консултира с педиатър или фармацефт. При нас работеше безотказно, даже и при  прием на една капсула. Препоръчвам го горещо на тези, които вярват в нетрадиционното лечение. Децата вече са 2,8 год. И това е период, който помним с броени дни безсъние  Grinning

# 13
  • Мнения: 4 706
До 3 годишната си възраст не спеше по цяла нощ, почна да спи, когато проби и последният кътник. Пробвала съм всичко гореописано, нищо не помагаше. Но пък опитай, може при вас все пак нещо да подейства. И това с отказа от храна ми е  познато. След като приключи със зъбите почна да яде няколко неща все пак. Mr. Green Имало е дни в които цял ден е на 1 банан. Мляко не обичаше. Жива е още, нищо й няма. Ако приема мляко поне давай това. Като че ли имаше едно камомила на боарон, вместо през 40 мин се будеше през 60, това най-имаше ефект, ако смяташ, че това е успокоително.

# 14
  • Мнения: X
Аз давам Дентокинд  и ни помага, отделно вечер, когато много я тормозят може да дам и малко Нурофен (за сега съм давала само веднъж), за да може поне да се наспи детето.
Яденето и при нас е трудно, но не насилвам нещата, не вярвам, че ще стане злояда, ако не яде, защото й е некомфортно от никненето на зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт