Бременност и антибиотици

  • 1 207
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, има ли майки които са били на антибиотици по време на бременност? За колко време и в кой месец сте били? Отрази ли се това по някакъв начин на детето ви?

# 1
  • Мнения: 299
Здравейте, в 35 г.с. се наложи да ми вливат антибиотик Уназин. Искам да ви попитам, дали ще е проблемно за бебето, ако се роди по- рано да му се постави първата ваксина, след този антибиотик, и дали ще мога да кърмя? Чакам вашите отговори с нетърпение!!! Smile

# 2
  • Мнения: 10 874
Най-добре е и двете да попитате гинеколозите, които ви наблюдават. Всеки случай е индивидуален, а въпросите ви са сериозни и поне според мен само лекар може да отговори на тях. Peace

# 3
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 049
Аз съм пила антибиотици в началото и на двете си бременности. Ако е изписан от лекар, който знае, че си бременна, не се притеснявай.

# 4
  • Мнения: 299
Да, така е ще попитам, личният си лекар (педиатър).
Защото доста се замислих днес, изписан  е от АГ, за това исках да попитам, ако някой е запознат  все пак и да не звъня през уикенда на лекарите!?!

# 5
  • Мнения: 81
Аз в 21 г.с. пих 10 дни аугментин заради скапана настинка, док ми каза да го почвам, защото може да се развие и температура, аз не вдигнах и не го почнах на своя глава. Грешка! След  3-4 дни почна жестока кашлица + температура и в крайна сметка си откарах 10 дни антибиотик. Оправих се и за бебчо няма проблем, в 32 г.с. съм и слава богу всичко изглежда наред. Много мами пият и се налагат антибиотици, но наистина по - добре лечение отколкото да прерасне в нещо по- лошо. Не е шега работа!

# 6
  • Мнения: 299
Да, разбира се, че лекарите преценяват риска и понякога по-добре повече хапчета Sad, отколкото да стане инфекция или по-зле за теб или бебенцето.

Общи условия

Активация на акаунт