Нашите кухни - 69

  • 116 083
  • 741
  •   1
Отговори
# 120
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Аз съм с телескопичен аспиратор вече 10 години. Сега за новата кухня пак си взех телескопичен и изобщо не мисля, че е неудобен или че пречи. Предимство пред този за пълно вграждане е, че като го издърпаш покрива и предните котлони. Друг е въпросът, че може да го издърпаш съвсем леко напред, а не на 100%. За толкова време веднъж не си ударих главата в него.

# 121
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Сега видях, че аспиратора, за който се пита е пирамис. Аз щях да взимам същия, но по-мощен, струваше 300 лв. Чух го в магазина как работи - на първа степен дори не се чуваше, но предполагам, че толкова и смуче на тази степен. Вероятно ще се ползват по-горни степени, ако има много пара при готвенето, но има случаи, в които не е нужно да абсорбира толкова интензивно, тогава тази първа степен ще е супер и няма да ти надува главата. Аз се отказах от пирамиса по естетически причини, защото майсторът ми каза, че предният панел нещо провисвал и не се прибирал плътно към вратичката на шкафа.

# 122
  • Хасково
  • Мнения: 995
Ако искате да имате кухня от плотове без лаистни то може да се постигне и с нормален плот.
А как може да се постигне да няма фуги между мивката и плота?
Ето така.




Плота и гърба на кухнята от какъв материал са?Изглеждат много добре!

# 123
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Аз пак за смесителите  Laughing

Какво е предимството на този високия на Сиренцето:
...сега си взех на Тека, ето този:

пред този например: http://www.tekaindustrial.com/files/productgalleryphoto/auk_978_tg_2_1.jpg
Доколкото виждам и двата имат изтеглящ душ  newsm78

# 124
  • София
  • Мнения: 6 265
Аз пак за смесителите  Laughing

Какво е предимството на този високия на Сиренцето:
...сега си взех на Тека, ето този:

пред този например: http://www.tekaindustrial.com/files/productgalleryphoto/auk_978_tg_2_1.jpg
Доколкото виждам и двата имат изтеглящ душ  newsm78

Височината. Този, вторият, за мен е нисък и неудобрен за измиване на по-големи съдове. И аз мисля да заложа на смесител, от типа на Сиренце.

# 125
  • Русе
  • Мнения: 319
Не съм специалист, но от известно време и аз се интересувам от смесител, че скоро ще ми трябва.

Доколкото съм запозната, този на снимката е "пружинен" тип, като няма удължаване /изтегляне/ на скрит маркуч. Чучура само се откача от държача, за да стане подвижен /гъвкав/, за да облееш нещо и после отново се закача, за да бъде фиксирана струята.
Бях си взела един такъв от Лидл, но като го извадих от кутията ми се видя огромен. Аз съм ниска и сегашната ми кухня е с гръб 50 см  Embarassed, за да са ми по-ниско горните шкафове ... и като наложих лидълския смесител на плота, той направо опря в горните шкафове и нямаше достатъчно място за движение, когато е освободен от държача. Мисля, че си е проектиран за нормален гръб от 60 см., и ще е ок, ако визуално да ви допада такъв габарит.

Аз моя го върнах, като сега съм се насочила към този модел на Тека /с изтегляне/:
Скрит текст:
защото ми се струва доста функционален и в същото време по-малогабаритен.

А този модел ми идват по-ниски от този, на който съм свикнала:
Скрит текст:

Като разстоянието от чучура до плота на първия е 23 см., а на втория- само 11 см.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 709
2011 г. на щанд на Новара Плюс на някакво изложение се влюбих в този смесител:
http://shop.bania.bg/product/410/kuhnenski-smesitelna-bateriya-s … shto-se-ramo.html
Имам огромна мивка Тека и този смесител монтиран в десния ъгъл на мивката. Така се "чупи", че покрива всеки милиметър от голямата мивка- мога да измия всичко в нея, да си го сложа, където си искам и най-хубавото е, че когато се прибере, не остава да "виси" над самата мивка. Ако искам мога да сложа една дъска на мивката и да увелича работната площ. В новата със сигурност вземам същия!

Някой по-назад питаше за фурна Gorenje- недей! На моята (Ора Ито) много бързо се бъгна нещо в горните реотани. Наглед всичко е ок, но не пече равномерно, още след първата година боята по копчетата някак се излющи и само мога да гадая на какво пека Simple Smile, да не говорим, че няма опция за печене без вентилатор...

Моята кухня е скалъпена вече; успяхме да се вложим и в икейския промоционален монтаж, въпреки че дори за най-малки променки по първоначалния план следва да запишеш нов час ooooh! Сега чакам да лепнат едни плочки на пода и след месец (живот и здраве, заключ, плюв в пазва...) да я монтират.


# 127
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
anomalia, както ти е казала Кати, предисмството е височината. В момента имам нисък смесител, като този който си показала и не ми е удобен дори за миене на ръце, и къде е дупката за смесителя също има значение. Въпрос на удобство според мен.
Колкото до телескопичния абсорбатор, изказах лично мнение, аз съм висока и не особено внимателна и 100% ще се удрям. Сега имам каминен тип и пак успявам да се ударя в него, за пълно вграждане го няма тоя проблем. Но пак казвам, въпрос на предпочитания.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 521
Beeps, преди 4 години купих подобен смесител на Тека и ми е любим точно поради описаното от теб.
Сега го търсих наскоро и не го откривам, за новата кухня май ще си демонтирам стария смесител.
От неръждаема стомана е и това чупещо рамо страшно ми харесва.
https://www.flickr.com/photos/91043493@N05/shares/92kzAi

Добавям: открих го моя смесител, в сайта който е дала биипс:
http://shop.bania.bg/product/1249/teka-frame-983-smesitelna-bate … kuhnya-inoks.html

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 16:35 от alpha_beta

# 129
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
Beeps, много авангарден смесител  Sunglasses
Много ми хареса избрания от didib и ще го "открадна" и за нашата кухня. Благодаря на всички, че търпеливо се отзовавате на всякакви въпроси  Hug
Благодарение на линковете ви, попаднах на geraka.com. Поръчвали ли сте от тях, читави ли са - обслужване, гаранция? Иначе голям асортимент, даже и видео снимат хората и качват в тубата..
Сиренце, изцяло вграден абсорбатор поема ли парата от предни котлони? Това ме притеснява мен, не че имам проблеми с удряне на главата, 160 съм Simple Smile
Някой спомена голяма дъска, която се слага на мивката, за увеличаване на работния плот. От известно време ги заглеждам и по кулинарни предавания. Ползвате ли такива, лесни ли са за поддръжка? Вероятно тежи, пишат че се забърсва само, т.е. не става да я бухна в мивката и да я измия с гореща вода и веро  newsm78 Иначе изглежда удобна и красива, за стъклените обаче подозирам, че бързо затъпяват ножовете.
Стига съм питала, и аз да споделя малко опит Simple Smile kiss06, аз смятам да закупя кухненските електроуреди, които ще сменям, от Лекс груп, имат и пакетни цени. Според изчетеното на потребителите, техните уреди са по-добри от тези в традиционните вериги за техника. Но аз лично нямам все още нищо от тях, за да потвърдя. Хладилникът ми е ЛГ, голям, икономичен, безшумен, но фрост - много съм доволна. Преалнята ми е на няколко месеца и още не мога да й се нарадвам колко добре пере и е страшно безшумна - също ЛГ. Дано да не ме разочарова! Съдомиялната ми е Беко, 45 см - доволна съм. Само ако кошничката за прибори беше чекмедже.. Абсорбаторът ми не е хубав (заварен от майка ми) - шумен и не поема добре. Поне ме накара да осъзная колко е важно един уред да е безшумен  Grinning Печката ми не е нещо особено, но ще я сменя по-натам. За мен е важно фурната да е с вентилатор, да има възможност за печене само с долен, само с горен реотан, да има грил (силен горен реотан за запичане на сандвичи, за чушки го ползвам и т.н.), да се почиства лесно и да може да се програмира за включване и изключване на печенето. Котлоните да нагряват бързо и да са лесни за поддържане. Сегашните ми са керамични, но се надраха много бързо  newsm78

Успех в избора! И късмет де..

# 130
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Кой на която вълна си е в това се вглежда! Embarassed Аз да попитам-сушилникът на стената сгъва ли се; има ли тавичка откъде го взехте; доволни ли сте от него!?

# 131
# 132
  • София
  • Мнения: 2 521
Кой на която вълна си е в това се вглежда! Embarassed Аз да попитам-сушилникът на стената сгъва ли се; има ли тавичка откъде го взехте; доволни ли сте от него!?
Да, от икеа е!  Laughing Въобще при мен много икеа ....
Сгъва се и има тавичка отдолу, която може да се маха. Малък е но пести място.

# 133
  • София
  • Мнения: 1 034
Горните шкафчета 30 см. широчина ли ги правите? Не е ли много малко мястото за съхранение..

# 134
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Rajana, прилича на този:
http://m.ikea.bg/kitchen-and-appliances/Wall-storage/Wall-organi … l-13932/20213835/
[/quote

Да, от икеа е!  Laughing Въобще при мен много икеа ....
Сгъва се и има тавичка отдолу, която може да се маха. Малък е но пести място.

blabunder,alpha_beta, Благодаря Ви момичета! bouquet
 Като гледам как е защипана тази тавичка, да попитам лесно ли се вади за почистване и подсушаване!?

Общи условия

Активация на акаунт