Работна седмица и време със семейството

  • 24 520
  • 314
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Здравейте мами,

искам да попитам по колко часа работите на седмица и дали имате достатъчно време за децата си?
А в домакинската работа справяте ли се като семейство или имате помощ  от външни лица- например платена жена за почистване и гладене и т.н.
Чувствате ли се уморени от претоварено ежедневие?
Понякога вечер искам да играя с децата, но се чувствам толкова уморена, че нямам желание, а после се упреквам постоянно.

# 1
  • София
  • Мнения: 24 839
Работиш на бюро и пред компютър, нали?
Нямаш ли нужда от раздвижване преди да си легнеш?
Нали мъжът ти готви, а чистиш и переш в почивните дни, значи можеш след работа да потичаш с децата в парка или да поскачате на въже.

# 2
  • Мнения: X
Понякога вечер искам да играя с децата, но се чувствам толкова уморена, че нямам желание, а после се упреквам постоянно.
Нали работиш на 4-часов работен ден? Какъв е проблемът?

# 3
  • Мнения: 18 858
Проблемът е, че забравя какво е писала. В една тема е "Аз като мина с прахосмукачка и след половин час вече не се вижда. Или децата докато се наядат и след това под столчетата им е пълно с трохи. А дрехи отдавна не гладя.", в друга - проблем с гладенето има жената. В трета тема ще разцелува, ако някой подари на съпруга ѝ апартамент, в четвърта имал подарен (щото пък от пета става ясно, че друго имущество преди къщата не е купувал), който отдава под наем...

А пък за работата най-много забравя какво е писала, там е бисер до бисер.

# 4
  • Мнения: 1 701
Проблемът е, че забравя какво е писала. В една тема е "Аз като мина с прахосмукачка и след половин час вече не се вижда. Или децата докато се наядат и след това под столчетата им е пълно с трохи. А дрехи отдавна не гладя.", в друга - проблем с гладенето има жената. В трета тема ще разцелува, ако някой подари на съпруга ѝ апартамент, в четвърта имал подарен (щото пък от пета става ясно, че друго имущество преди къщата не е купувал), който отдава под наем...

А пък за работата най-много забравя какво е писала, там е бисер до бисер.
Не можеш да ме разбереш, защото явно нямаш все още деца.
А и не разбирам, пак ли започваш с твоето доукрасяване на думите ми?
Влизаш в тема с цел да се заяждаш, явно животът ти е много тъжен, приличаш на много озлобен от живота човек. Но не мятам да си губя времето с теб, просто ще те игнорирам, ти не пишеш и без това по темата, а само спамиш.

# 5
  • Мнения: 18 858
Да, нямам деца, и граждански и църковен брак нямам, да не забравиш да го споменеш.  Laughing

Целият ти първоначален пост противоречи на неща, които си писала в предишни постове. Скучно ти е и затова реши да пуснеш някаква тема, или какво?

# 6
  • Мнения: 1 701
Да, нямам деца, и граждански и църковен брак нямам, да не забравиш да го споменеш.  Laughing

Целият ти първоначален пост противоречи на неща, които си писала в предишни постове. Скучно ти е и затова реши да пуснеш някаква тема, или какво?
Аз противоречия не виждам, но ти явно толкова си се разбесняла, че във всяка тема влизаш да захапеш.
Като си открила някакви противоречия, вмъкни ми цитатите, аз ще ти обясня, какво съм имала впредвид, като толкова те интересува, но така да ми говориш наизуст, не разбирам причина.
Казвали са ти го и по другите теми, ако имаш някакъв дълбоко-жизнен проблем, обърни се към специалист и потърси помощ.   Peace

# 7
  • Мнения: X
Аз все пак не разбрах какъв е проблемът, при условие, че работиш на 4 часа, а децата са на градина.

# 8
  • Мнения: 18 858
Не мога да цитирам заключени теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969293.765


Събота и неделя се събуждаме към 9 часа, правя палачинки, излизаме да пазаруваме, или басейн ако е топло времето. Следобяд докато децата спят се запова с къщната работа- мъжът ми градината, аз чистя, в неделя гладя дрехите на всикки за седмицата и така седмицата минава. Отпочивам си единствено, когато сме на почивка и за това като имаме отпуска веднага пътуваме или летим. Наготвено ти е, няма да чистиш, само игра с децата по цял ден.

Да давам ли още?

# 9
  • Мнения: 1 701
Не мога да цитирам заключени теми:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=969293.765


Събота и неделя се събуждаме към 9 часа, правя палачинки, излизаме да пазаруваме, или басейн ако е топло времето. Следобяд докато децата спят се запова с къщната работа- мъжът ми градината, аз чистя, в неделя гладя дрехите на всикки за седмицата и така седмицата минава. Отпочивам си единствено, когато сме на почивка и за това като имаме отпуска веднага пътуваме или летим. Наготвено ти е, няма да чистиш, само игра с децата по цял ден.


Да давам ли още?
Маце, ти верно си ненормална, не виждам нищо странно в поста ми.  Peace

# 10
  • Мнения: 758
Момичета, искрено ме разсмяхте... Joy
Явно по-старите тук се познавате, а аз като един новак щях да пиша как си поделяме задълженията и вечер, след работа ни е времето заедно и т.н., но май е безсмислено Joy   bouquet

# 11
  • Мнения: X
Пеперудова, какъв е проблемът на жена, която работи на 4 часа в отдела, на който съпругът ѝ е шеф, а децата ѝ са на градина?

# 12
  • Мнения: 18 858
Или дишаш, или не дишаш, или гладиш, или - не, да не си котката на Шрьодингер, че и двете едновременно да са валидни? И това е нещо съвсем дребно, но на теб цялата ти работа е такава.

# 13
  • Мнения: 1 701
Аз все пак не разбрах какъв е проблемът, при условие, че работиш на 4 часа, а децата са на градина.
В момента поработвам малко повече от 4 часа на ден, а и 2 часа сутрин, да се оправя аз, да направя закуска за децата, да ги оправя за детска, да ги занеса. После да отида на работа. След това да поработя 4-5 напоследък и 6 часа и повее дори се е слувало. Да взема децата от градина. Айде вкъщи, следобенда закуска евентуално. В момента имам работа в градината всекидневно. Вечер да наготвя, кухнята да се разисти, мъжът помага де. И хайде приказка и по леглата. А аз съм адски изморена.

# 14
  • Мнения: 25 551
А кой пише във форума?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт