Работна седмица и време със семейството

  • 24 505
  • 314
  •   1
Отговори
# 300
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И какво стана сега? До неотдавна се чудеше дали да почнеш работа или да си останеш с децата и сега дори и малкото работа не ти понася.
Работя и имам време за всичко. Понякога работя и на второ място и пак не се оплаквам от умора.

# 301
  • Мнения: 22 036
Авторката е в някакъв филм, чиито сюжет се променя ежедневно.
Лиляна, ти правиш впечатление на организирана и така наистина се получават нещата. Аз се старая да правя по малко всеки ден и не ми остава кой знае какво за уикенда, освен градината, която все и трябва нещо. Например, старая се, когато ползвам нещо, да го прибирам на мястото му веднага. Избърсвам плота, ако съм го ползвала, чиниите се слагат в миялната и ей такива дребни неща, но пък почти винаги изглежда подредено.

# 302
  • Мнения: 1 701
И какво стана сега? До неотдавна се чудеше дали да почнеш работа или да си останеш с децата и сега дори и малкото работа не ти понася.
Работя и имам време за всичко. Понякога работя и на второ място и пак не се оплаквам от умора.

Tвоите деца са на 18 и на 11 години, моите са на 3 и 4 годинки. Няма място за сравнение.  Peace

# 303
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Tвоите деца са на 18 и на 11 години, моите са на 3 и 4 годинки. Няма място за сравнение.  Peace
Аз не съм започнала вчера работа. Даже като ми бяха малки децата имах повече време. Тогава четях по 40-50 книги годишно, а сега едва смогвам с двайсетина. Просто съм поела други неща и въпреки това работата ми не ми пречи на семейните ми отношения.

# 304
  • Мнения: 9 270
...
Tвоите деца са на 18 и на 11 години, моите са на 3 и 4 годинки. Няма място за сравнение.  Peace
Аз не съм започнала вчера работа. Даже като ми бяха малки децата имах повече време. Тогава четях по 40-50 книги годишно, а сега едва смогвам с двайсетина. Просто съм поела други неща и въпреки това работата ми не ми пречи на семейните ми отношения.

Лиляна,
моля ти се. Иска ли човек нещо, може да го постигне и без да пита форума. И освен това, то е ясно, че ти деца на 3  и 4 години не си имала, от бебета веднага са станали на 11 и 18 г. И моите така, направо на 6 и 9 г. са се родили.

# 305
  • Мнения: 10 993
Моите деца са на 10 и на 2,8 г. И определено домакинската работа ми пречи на времето за семейството. За това я пренебрегвам максимално. За мен е важно образованието на децата и редовния сексуален живот с мъжа, всичко останало ми е в графа битовизъм. Най-важно ми е да си почина от работата за която все пак ми плащат, за разлика от домакинската за която не ми плащат.
Останала съм с впечатление, че авторката има възможности-наеми жена да чети от време на време. Казват , че било прекрасно, но аз нямам финансова възможност на този етап.

# 306
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ей ама Лиляна като започнете така,защо изобщо се сравнявате.Хората сме различни,различна физика,различна психика,различни неща ни натоварват.На един му дай лопатата,ама на друг не му понася.Дай сега от нищо да не се оплакваме защото задължително някой те захапва да те критикува.
А и жената има болна щитовидна жлеза,заради нея все ти е отпаднало и си изморен.Аз жлеза нямам и за една прахосмукачка спирам да си почивам,така че я разбирам.

# 307
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ей, ама къде съм критикувала. Помня, че в предишната тема Мадам Пеперуда казваше, че не е проблем и да не работи. Като не е проблем и като много се изморява, да си стои вкъщи и да си почива.

# 308
  • Мнения: X
Ей, ама къде съм критикувала. Помня, че в предишната тема Мадам Пеперуда казваше, че не е проблем и да не работи. Като не е проблем и като много се изморява, да си стои вкъщи и да си почива.
Да, точно това твърдеше. Така че, съветът да си остане у дома и да си почива е съвсем уместен.

# 309
  • Мнения: X
Ей, ама къде съм критикувала. Помня, че в предишната тема Мадам Пеперуда казваше, че не е проблем и да не работи. Като не е проблем и като много се изморява, да си стои вкъщи и да си почива.
+1

Ако не желае да работи, не й се налага, има и желанието за това то решението е ясно.

# 310
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Ей ама Лиляна като започнете така,защо изобщо се сравнявате.Хората сме различни,различна физика,различна психика,различни неща ни натоварват.На един му дай лопатата,ама на друг не му понася.Дай сега от нищо да не се оплакваме защото задължително някой те захапва да те критикува.
А и жената има болна щитовидна жлеза,заради нея все ти е отпаднало и си изморен.Аз жлеза нямам и за една прахосмукачка спирам да си почивам,така че я разбирам.

Че сме различни, е ясно. Но тогава за какво е темата? Всеки гледа от собствената си камбанария и сравнява своето ежедневие с това на конкретната авторка.
Опитвам се да си спомня, когато моите деца бяха на 4-5 години; сигурно и аз съм се чувствала изморена на моменти. Но работех 8 часа, тогава живеех в къща на село и работата никога не свършваше- градината отнема ужасно много време и усилия. Но като не ти изнася, не сееш цветя и зеленчуци и не се поробваш в отглеждането им. За памперсите на децата вече беше говорено достатъчно.

# 311
  • Мнения: 1 961
Авторката: защо разкриваш винаги толкова много за себе си. Попаднах на темата случайно и ми е полезна, обаче само от коментари на други потребители те познах от една група във ФБ. И тук много хора го удрят на бъзик, а не си лош човек.

# 312
  • пловдив
  • Мнения: 208
Домакинската работа я върша само и единствено уикенда. Къщата ми е в ужасен вид, като в рекламата на Пирес банк. Малкото ми дете е с нощен памперс и въобще не ми пука. Вечер уча уроците с големия, денем работя, това ми е програма максимум. Повече от това не мога да дам на семейството.

хахах и моята горе долу. гледам да е в санитарния минимум, за да имам време за семейството и работата
другото когато има време и за каквото има

# 313
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Аз пък не разбирам защо някой като пусне тема, почват да  му правят психопрофил и разследване - ровене в архива, сравнения, изводи. Не е ли по-лесно и неразводняващо да се пишеш мнението, ако желаеш, и толкова.

# 314
  • Мнения: 10 993
Защото на някои хора като унижат другия  им се повдига самочувствието. 

Общи условия

Активация на акаунт