Изследвания на годинка

  • 1 262
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мами!Днес излязоха изследванията на нашия син,който се правят на годинка.Нищо почти не е в границите,подобни бяха и на 6месеца като ги правихме,но педиатъра каза че няма нищо притеснително.Само нисък хемоглобин,който според него е наследствен.Моля за мнения,малко се попритеснихме...Не знам как да прикача файла тъй като публикувам за първи път,ще съм ви благодарна ако се включите:)    Hgb-94( м135-180 ),                        RBC-4,6(M-4,4-5,9),HCT-0,28(0,4-0,53),WBC-12,1(3,5-10,5),MCHC-339(300-360),MCH-20,5(27-33),MCV-60,4(82-96),RDW-17,9(11,6-15,7)PLT-324(100-440),MPV-7,4(7,5-11),LYMF-9.00(за деца-1,3-7,4),GRAN-1,70(за деца-0,9-5,3),MID-1.40,LYMF%-74,70(за деца 50-70),GRAN%-14,20(за деца 20-50),MID%-11.10

Последна редакция: пн, 22 май 2017, 12:29 от maslinka79

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Дай конкретни стойности, как да ти кажем мнение така?  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 475
В повечето лаборатории, референтните стойности са само за възрастни и е съвсем нормално за дете на годинка, резултатите да излезнат извън границите. Само педиатър може да каже дали всичко е наред.

# 3
  • Мнения: 4
Тъй като не успях да ги публикувам,преписах резултатите.

# 4
  • Мнения: 714
Здравей, когато излязоха резултатите на сина ми и аз се бях притеснила, имаше разминавания тук там. Но док каза, че всичко е ок, само малко по-нисък хемоглобин, но детето тогава не ядеше много месо. Оказа се, че наистина референтните стойности са за възрастни, и това ни обърква. Щом всичко е ок според док, значи е ок. Ако все още си притеснена, отиди при още един педиатър за мнение.
Не съм специалист, но хемоглобинът ми се вижда занижен, хапва ли си месо детето? На сина ми му дадоха някакво сиропче (при хемоглобин 107), но аз исках друго мнение и док каза да не го пие, просто да хапва повече месо. След месец пуснах само хемоглобин и беше 114.

# 5
  • Мнения: 475
Здравейте,
Като майка на дете с подобни резултати на първата година, ви обръщам внимание не само на хемоглобина. Вижте MCV, mch - това означава, че еритроцитите са с малки размери. За тях референтните стойности са едни и същи за деца, и за възрастни. Изследвайте стойностите на желязото. Най-вероятно става дума за желязо дефицитна анемия, която се коригира лесно.
Успех!

# 6
  • Мнения: 180
Здравейте, поискайте мнение на още Еди педиатър ,че даже и на трети , за да сте спокойна. Ние само може да гадаем.

# 7
  • Мнения: 475
Нашата педиатърка ни насочи към ИСУЛ - Клиниката по детска онкохематология, точно до входа на Спешния център. Нямате нужда от направление, правят и изследвания в тяхната лаборатория безплатно.

# 8
  • Мнения: 4
Здравейте пуснахме ише няколко изследвания,желязото му е в норма.Тъй като съпруга ми и неговата майка са с леки форми на анемия,обяснениято при сина ни е че е наследствено.Педиатъра ни каза,че се касае за най-леката форма на анемия(наследствена),а щи се отнася до останалите показатели обясни че първо това са стойности за възрастни,а при сина ни поради ниския хемоглобин е нормално да се разминават.Ще следим хемоглобина,ако падне под 80 единственото което се предписва е фолиева киселина.Потърсих мнения от друг педиатър,мнението му беше горе долу същото.

# 9
  • Мнения: 475
При хемоглобин под 80 единствено се кръвопрелива!!! Моето дете беше първоначално с хемоглобин 82 и борбата беше огромна да не стигнем до кръвопреливане. Има деца дори с хемоглобин 40, който е несъвместим с живота, но телцата им се приспособяват.
А желязото в кръвта е неточен показател - изследва се феритин и желязосвързващ комплекс. Желязото варира много, зависи какво е яло детето.
Действително с течен Малтофер и фолиева киселина кръвната картина се подобрява, детето ми достигна хемоглобин 130 на две години. Курсът на лечение е месец, после се прави почивка. За референтните стойности пак ще ви кажа, че не е съвсем така. Размерите на еритроцитите на детето Ви са намалени - MCV 60,4 при норма 82. При моето дете този размер дори беше 56. Всички лекари държаха да се вдигнат размерите на еритроцитите, дори и хомеопата ми обърна внимание на това. Изследваха ни цялото семейство в Националната лаборатория по таласемии и хемоглобинопатии, когато детето навърши 1 година и 6 месеца. После правихме и генетични тестове в Майчин дом, които не доказаха наследствен фактор. Сега следим периодично кръвната картина на детето в ИСУЛ.
Успех!



Общи условия

Активация на акаунт