Картони за ваксините - продават ли се?

  • 5 409
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 478
Интересно... Утре отивам пак да "се боря" за паспорта. Бяхме в чужбина за ваксина, е оказа се, че такава тъпотия като тия рекламни картончета няма!  ooooh! Искат хората истински документ и ни гледат като извънземно, за това, че е на ръка написано всичко.  #Cussing out Утре докато не ми попълни паспортчето за 55 стотинки няма да си тръгна от кабинета й! После отивам да търся нов педиатър с компютър...  Crossing Arms

# 16
  • Мнения: 11 658
Като няма имунизационен паспорт (малкият няма), не ви ли издава служебна бележка с направените и липсващи имунизации, контролни прегледи и т.н като тези, с които подавате за детски и ясла/градина? Те също са официален документ, но за чужбина може би ще трябва да се легализират като другите документи.

# 17
  • Мнения: 10 478


Мама Ру, за яслата ни даде една бланка със заглавие "Здравно профилактична карта" ( ooooh! #Cussing out ooooh! това, ако някой трябва да ми го преведе на чужд език като "карта", направо не знам как ще ни изгледат на Запад), което представлява една криво-ксерокопирана бланка с многоточия, които някои попълва на ръка, други - задрасква. Толкова е първобитно всичко... Та, друга служебна бележка нямам от тази жена. Как да я накарам да ми издаде удостоверение, разпечатано от компютър, с ваксините на детето, при положение, че ми отказва с паспорт "да се занимава"? По закон са длъжни да пращат инфо до РЗИ за всички деца, така ли? Ако е така, да отида директно там да искам документ?  newsm78

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 16:02 от amy_nka

# 18
  • Мнения: 11 658
Amy_nka, и аз за това си помислих - да отидеш до РЗИ, а  защо не и да пуснеш една жалба за отказа й да ви издаде официален и нужен документ. Да РЗИ водят статистика за всички граждани в Бг и следят за надлежното ваксиниране на населението, налагат и глоби при отказ от ваксиниране, дори при осиновяването на малкия само го записах на ЛЛ и по служебен път се прехвърлиха информацията, въпреки смяната на имена, ЕГН, град, адрес, ЛЛ. На следващият месец вече беше подаден в списъка за ваксиниране. И какви са тези оправдания, че нямала време? Да ви даде срок 2-3 дни, но да намери време да го издаде. Явно документите й са пълен батак и за това не й се занимава. Откъде си, ако може да помогнем с избора на читав лекар/ педиатър?

Последна редакция: пн, 05 юни 2017, 15:54 от Mama Ru

# 19
  • Мнения: 10 478
Взех, че звъннах на РЗИ и от там ми казаха, че официалния документ, който щял дя ми важи и в чужбина била личната здравна книжка ("синята, зъболекарската", не амбулаторната - ми казаха).  Shocked newsm78

Също така ми опровергаха, че педиатрите пращат инфо за ваксинитр на децата до ХЕИ. "Вече не" - ми отговориха.

# 20
  • Мнения: 11 658
Явно има някаква промяна, но пък в нашите книжки няма нанесено нищо. Тези дни като отида при ЛЛ ще я питам.

# 21
  • Мнения: 10 478
Продължавам да задълбавам аз и попадам на следната статия: https://www.blitz.bg/article/5635, от която става ясно, че ЛЛ трябва да се заеме с издаването на ЗДРАВНООСИГУРИТЕЛНА КНИЖКА на детето от самото му раждане. Звъня съответно на ЛЛ, представляван от фелдшер. Обяснявам, че ни трябва такава книжка, за ваксините, понеже първо си помисли, че ще водя детето на зъболекар. Следователно ми заявява, че той не издавал такива книжки, че трябвало да отида до Здравна Каса, да ми я издадат от там и после той да ми я завери. С други думи, ме прати да му върша аз работата. Като се върна от ЗК (което било различно от НОИ и като институция и като местонахождение) ще ъпдейтна, да спестя някое разкарване на други в моята ситуация.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт