Близо 2 години неизяснена кашлица

  • 11 931
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Каза, че сте пускали кръвни, какви точно кръвни? Защото ако е алергия тя лъсва при изследване на ДКК и на Total IgE, т.е. не би трябвало да е вероятност, а сигурна диагноза Confused
Да, алергологът пусна това и със сигурност имаме алергия. Въпросът е дали тази кашлица е от нея и защо не спира при спазване на лекарските предписания? Т.е. спира за малко и пак се появява  Thinking

# 16
  • Мнения: 3 841
Не препоръчвам растителните кашкавали и сирена,  защото са главно от соя,  която пък е бъкана с ГМО... Има вариант да се е отклчила и друга алергия към полени и разните цъфтящи дървета- сега е гочно сезонът...
Ето малко информация за ГХИ:
http://goodnaturedfood.org/2015/12/11/how-to-make-ghee/

https://www.stefibozhilova.com/?p=637

Не съм купувала гогово,  но ето:
https://www.zoya.bg/%D0%93%D1%85%D0%B8-(%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%87 … E)-160-%D0%B3.658

Друга алтернатива за мозане на филия е авокадо с яйце,  маслиново песто,  а за готвене- кокосово масло...

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 15:09 от eleaa

# 17
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Започна, днес по-късно, в 19.15 ч. Не е ял нищо млечно от 24 часа.

Сега вероятно Фенистил би помогнал, но последно го давах в 14.30 и още май е рано. 3х10 ни е изписан, но обикновено той на обедното даване на кашля и сега, когато имаме нужда, не може. Не знам дали да не го давам при нужда  newsm78

Последна редакция: вт, 23 май 2017, 19:35 от N_A_N™

# 18
  • Мнения: 11 312
Фенистила не е като сиропа за кашлица или вентолина да го даваш като кашля.
Да не говорим, че механизма му е такъв, че започва да действа след 4-5 часа. Което означава, че не е нужно да се дава при пристъп.

Дай нещо което да смаже гърлото. Фенистила се дава по схема, а не при кашлица.

# 19
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Съгласна. И пак стигам до проблема, че кашлицата не спира от нищо - нито антихистамин по схема, нито сироп веднага и по схема, нито вентолин веднага или по схема, нито инхалации с кортикостероид, нито такива само с физ. разтвор, нито пара в банята, нито чист, нито мръсен, нито сух, нито влажен въздух. Кашля си 2-3-4 часа и спира от раз, ни лук ял, ни мирисал. А аз се побърквам.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 25 236
А нещо подтискащо кашлицата от рода на демефан? Синекод е със същото действие, но моя син го разкашля ужасно преди 2 месеца и аз упорита давах 2 дни, докато се усетя, че се влошава от него ooooh! И от други майки съм чувала същото, че уж противокашличен, а разкашля много. Но демефан сякаш е помагал...

# 21
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
А нещо подтискащо кашлицата от рода на демефан? Синекод е със същото действие, но моя син го разкашля ужасно преди 2 месеца и аз упорита давах 2 дни, докато се усетя, че се влошава от него ooooh! И от други майки съм чувала същото, че уж противокашличен, а разкашля много. Но демефан сякаш е помагал...
Това е нещото, което не сме ползвали, и за което се чудя от известно време. Аз не виждам смисъл от тази кашлица, в смисъл не е продуктивна и не става такава с отхрачващите сиропи. Само детето го заболяват мускулите на коремчето от напъване, а звукът е просто съсипващ.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Значи основно правило - при суха кашлица не даваш сиропи за отхрачване. Те всички без изключение разкашлят допълнително, с цел да изкарат секрета, какъвто в случая няма. Само успокояващи сиропи и подтискащи кашлицата. Ако не си пробвала демефан - вземи го, също от Джуниър ангин съм доволна аз, и той е за суха кашлица.

# 23
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
'Начи през тези 2 години само отхрачващи сиропи ни изписват - те ли втечняват секрета?. Аз му давам чат-пат Биокс Тими, за да се поуспокои, а педито сега ми се скара, че "това не било сироп" и как си мисля, че с него ще мине кашлицата ... А аз нищо не мисля, просто очаквам адекватна рецепта, а не двата сиропа, които изписва на всеки.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Стига де, при какви лекари сте били? Как за суха алергична кашлица ще предпишат отхрачващ сироп? Да, те евентуално втечняват секрета, но преди всичко предизвикват жестоки позиви за кашляне. Значи детето кашля сухо и непродуктивно, ти му бухаш отхрачващия сироп и то почва да кашля още по-зверски и понеже няма секрет, който да се откърти и да облекчи кашлицата става страшно. Спирай ги, наистина не знам кой и с какъв акъл ви ги предписва... При суха кашлица от гърлото са ни предписвали само и единствено подтискащи сиропи. Друг е въпросът, че както писах последния път синекодът го разкашля още повече, явно направи някаква алергия към него, не знам.

# 25
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Значи детето кашля сухо и непродуктивно, ти му бухаш отхрачващия сироп и то почва да кашля още по-зверски и понеже няма секрет, който да се откърти и да облекчи кашлицата става страшно.
Точно това се получава след доза Флудитек и Салбутамол /Вентолин/. Не знам точно кой от двата го разкашля, но кашлицата веднага става влажна.

Относно докторите - всички, при които сме ходили, са предварително проучени. И е на!  ooooh!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Вентолин разкашля със сигурност, другия не го знам.
п.п. сега прочетох, и той е отхрачващ. Ами аз лично бих ги спряла на секундата, ако съм сигурна, че няма хрипове в гърдите, а така като чета детето няма.
п.п. последно става ли влажна кашлицата или е основно суха и чат-пат има храчка? Защото в двата последни поста си писала различно. Но сухата кашлица с редуване на храчки от време на време също е характерна за алергична реакция, така ми е казвал един пулмолог навремето.

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 20:00 от Месечинка виторога

# 27
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
п.п. последно става ли влажна кашлицата или е основно суха и чат-пат има храчка? Защото в двата последни поста си писала различно.
Ох, не знам вече! Аз не знам точно на кое му се вика влажна. След сиропите става една такава повърхностна, като от гърлото, кратки изкашляния, а не такива дълбоки и дерящи.. Но за сметка на това стават много по-чести. Детето ходи да плюе, но по-скоро събира слюнка в устата, а не жилави храчки. Следващият път ще го накарам да изплюе пред мен, да разгледам какво е  Crazy
Ако влажна кашлица е онази, при която се чува едно откъртване на секрет, не, никога не е такава.

Днес е вече върха - и денем и нощем спира за около час. Спрях лекарствата, освен Биокс Тими, който го успокоява временно.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ако влажна кашлица е онази, при която се чува едно откъртване на секрет...
Да, това е влажна кашлица. Значи спирай всички отхрачващи, включително и биокса. Не знам как го успокоява, но мащерката разкашля. Опитай Джуниър ангин, нищо не губиш. И нещо подтискащо от рода на демефан.

# 29
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Кашлицата е ларингитна! Днес като по поръчка се разкашля пред двама доктори и те "Ма това е ларингит". Той се стиска и не кашля пред докторите /страх го е да не решат, че е много болен и да му дупчат дупето  Mr. Green/. И аз се мъча да обясня как точно кашля, но какво обяснявам и какво не ... явно нищо  ooooh!
Та хайде пак при педиатъра /и там кашляше/, чу го и той, каза да спрем всичко преждеизписано и да почнем Муколитин /още по-втечняващ/ и Калциев глюконат - искал хубаво да се овлажни кашлицата  Thinking Продължаваме си и с антихистамините.

Нищо не разбирам, честно! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт