Токуда Болница София - тема 25

  • 93 289
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 602
През нощта има ли неонатолог? Наложи би се сега да отидем през спешното и ни прегледа др Берберова, някой ходил ли е при нея - педиатър. Аз ли съм завела малкия на грешно място или просто няма неонатолог дежурен?

# 46
  • Мнения: X
Има дежурен педиатър (той си седи в спешния кабинет, не слиза от отделението). В този смисъл не викат неонатолог за бебетата, ако това имаш предвид. Иначе предполагам в родилното си има дежурен лекар.
Доколкото ми е известно дежурства в спешното дават и лекари, които не работят в Токуда!

# 47
  • Мнения: 1 602
Има дежурен педиатър (той си седи в спешния кабинет, не слиза от отделението). В този смисъл не викат неонатолог за бебетата, ако това имаш предвид. Иначе предполагам в родилното си има дежурен лекар.
Доколкото ми е известно дежурства в спешното дават и лекари, които не работят в Токуда!

Да, точно това ме интересуваше. Надявах се да попадна на някое от познатите имена. Честно казано тази докторка не ми вдъхна голямо доверие, не съм сигурна, че имаше значение дали сме в Токуда или в спешения кабинет, с който има договор нашия педиатър.

# 48
  • Мнения: X
И аз не съм впечатлена от спешното на Токуда, но вероятно зависи на кой ще попаднеш. Вече избягвам да ходя. Какво му е на детето, евентуално да препоръчам друго място?

# 49
  • Мнения: 19 687
Когато ние водихме малкия в спешното (февруари), ни казаха, че понеже вече е на 4 месеца, ще го види педиатър. Неонатолозите били до 40ия ден newsm78 Затова директно си отидохме в 1дкк, където ни е практиката.

# 50
  • Мнения: 1 602
И аз не съм впечатлена от спешното на Токуда, но вероятно зависи на кой ще попаднеш. Вече избягвам да ходя. Какво му е на детето, евентуално да препоръчам друго място?

Повърна 2 пъти и понеже има вирус и следва нощ реших да го заведа. Но вече ще знам, че няма особен смисъл да го водя там. Тази веднага заговори за приемане в болница, даде направление за приемане......

# 51
  • Мнения: X
Първа детска консултативна клиника имат спешен кабинет, аз съм водила детето там и бях доволна. Иначе за вирусни инфекции спешното на Детска пулмология и Исул (там не съм ходила, но съм чувала, че много се чака). Водили сме децата и в Детска педиатрия, но там се цупят и твърдят, че кабинета им не бил спешен.
Дано изкарате спокойно нощта и да се оправи бързо детето!
Извинявам се за спама  bouquet .

cristi, в интерес на истината и аз за пръв път заведох детето в спешното, когато беше на 4 месеца, та е възможно за по-малки бебета да викат неонатолог.

# 52
  • Мнения: 19 687
Аз се насочих към 1дкк тогава, защото прецених, че там поне познават детето. Защото неонатолозите ми бяха казали да тичаме при тях (беше с пневмония след раждането) и доста се изненадах, като ни отрязаха. Можех да звънна в отделението, но не исках да ги притесняваме.

# 53
  • Мнения: 1 602
Аз се насочих към 1дкк тогава, защото прецених, че там поне познават детето. Защото неонатолозите ми бяха казали да тичаме при тях (беше с пневмония след раждането) и доста се изненадах, като ни отрязаха. Можех да звънна в отделението, но не исках да ги притесняваме.


Калайджиева беше казала същото и на нас (с тежка жълтеница го вкараха обратно след раждането). Честно казано го заведох, защото имат историята му, водила съм го и на ТФЕ няколко пъти там, но след като не са неонатолозите просто няма смисъл от тези 55лв.

Аз лично се съмнявам, че беше от храна това повръщане, детето е супер жизнено, няма температура. Много ме издразниха, че веднага заговориха за приемане в болница, 3дни клинична пътека, 85лв самостоятелна стая и т.н...

# 54
  • Мнения: X
Педиатрията в Токуда е ужасна. Аз лежах там преди 4 години с голямото дете (тогава бебе). Ръснахме една торба пари, а отношението беше много неприятно и от лекари и от сестри. Нито един лекар не ми направи добро впечатление и не я препоръчвам на никой.

# 55
  • Мнения: 19 687
Да, и аз не съм чувала нищо добро за там. Затова и не останахме.

# 56
  • Мнения: X
Аз с баткото съм лежала 4 пъти в педиатрията и бях много доволна.
Но да, в спешното, ако е над 40 дена - педиатър. Лично аз съм ходила до спешното и за мен, и за баткото, доволна съм била, явно зависи от лекаря, а те там постоянно се сменят. Имат голямо текучество.

# 57
  • Мнения: 879
Може би трябваше да уточня, че говоря за цитонамазка, а не двата контролни, които са в рамките на месеца.
На мен ми казаха 8 месеца след раждането.
Когато ние водихме малкия в спешното (февруари), ни казаха, че понеже вече е на 4 месеца, ще го види педиатър. Неонатолозите били до 40ия ден newsm78 Затова директно си отидохме в 1дкк, където ни е практиката.

Неонатолози преглеждат спешно през нощта, както събота и неделя, само ако бебето няма навършени 28 дни Peace

# 58
  • Мнения: 28
Средата на февруари заведох бебето (на 3 месеца с разстройство) в спешното към 8 сутринта. Изпратиха ме в педиатрията, където трябваше да чакам гастро до 13 часа. Отказах и се качих на АГ регистратура. Веднага ми запазиха час за 10 при Масларска, която се появи още в 9, но се извини, че няма да може да го погледне веднага, защото я викат в интензивното. Прие ни в 9.45 и бях изключително доволна.

# 59
  • Мнения: 879
От понеделник до петък между 8 и 19 часа е ясно, че неонатолозите преглеждат по спешност. Ставаше дума за спешни случаи извън този времеви интервал.

Общи условия

Активация на акаунт