Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 134 543
  • 1 062
  •   1
Отговори
# 1 050
  • Мнения: 108
Не бих настроил никой човек,камо ли група хора,да търсят каквото и да било,независимо лекари или друго.Вие че го правите е Ваше право.Споделих каквото знам и съм видял.Учил съм психология,интересувам се от психотерапия,но не я работя.

# 1 051
  • Варна
  • Мнения: 387
Чета поредните заблуждаващи натрапливости, как стояли нещата в науката за душата.
Която според мен, а и не само не се изчерпва с академично изучаваната психиатрия.
Науката за душата е безгранично пространство, както е казал неврохирурга трето поколение Николай Габровски "завинаги предизвикателство пред голямата наука".  И според много други хора също...
Не си пример за човек на който му е променена химията в следсвие на каквато и да била психотерапия.
Не те познавам от физическият свят, но във виртуалния цялото ти излъчване е обсесии и натрапливости....и от тази тема и от една друга...
От къде разбра, че ти е променена химията, измери я по някакъв начин ли...!
Беше казала, че и ти можеш да си отвориш кабинет и да печелиш..
Да, можеш, закон няма, формални пречки няма.
Но тази професия не търпи НЕздраво его като твоето, да не говорим че и знания ти липсват, не някакви специални, ами дори от обща култура...
Има други неформални закони, и да си отвориш кабинет, по естествен път ще бъдеш изхвърлена от системата заради проблемното ти его.

Преди нямаше закон за психотерапията.
Скоро не съм чела по въпроса.
Преди няколко години една депутатка май Ирена Соколова се казваше внесе законопроект, предполагам нищо не е станало.
Но липсата на закон за психотерапията с нищо не поставя психиатрите на по горно стъпало относно провеждане на психотерапия. Липсата на такъв закон касае точно толкова психолозите, колкото и психиатрите.
Случването на безполезни разговори в процеса на психотерапия, също касае точно толкова психолозите, колкото и психиатрите.
Губенето на време и пари относно психотерапия също касае точно толкова психолозите, колкото и психиатрите.....
Самозванци психотерапевти има и сред психолозите и сред психиатрите. Ей тъй слагат си титла "психотерапевт" без да са такива, за по голяма тежест. Все пак няма закон....

# 1 052
  • Мнения: 11
Здравейте.
Моля дайте ми мнение за неорайхианската психотелесна терапия. От няколко места чувам, че е много ефективна и пробвах да ходя при няколко терапевта от тази парадигма, но нещо не мога да изградя доверие и не можем да се напаснем. Та, въпросът ми е - дали аз просто не мога да случа на човек, или цялата тази школа не става. Има ли някой, който може да ми даде лични впечатления?
Благодаря

# 1 053
  • Мнения: 2 757
Чета поредните заблуждаващи натрапливости, как стояли нещата в науката за душата.
Която според мен, а и не само не се изчерпва с академично изучаваната психиатрия.
Науката за душата е безгранично пространство, както е казал неврохирурга трето поколение Николай Габровски "завинаги предизвикателство пред голямата наука".  И според много други хора също...
Не си пример за човек на който му е променена химията в следсвие на каквато и да била психотерапия.
Не те познавам от физическият свят, но във виртуалния цялото ти излъчване е обсесии и натрапливости....и от тази тема и от една друга...
От къде разбра, че ти е променена химията, измери я по някакъв начин ли...!
Беше казала, че и ти можеш да си отвориш кабинет и да печелиш..
Да, можеш, закон няма, формални пречки няма.
Но тази професия не търпи НЕздраво его като твоето, да не говорим че и знания ти липсват, не някакви специални, ами дори от обща култура...
Има други неформални закони, и да си отвориш кабинет, по естествен път ще бъдеш изхвърлена от системата заради проблемното ти его.

Преди нямаше закон за психотерапията.
Скоро не съм чела по въпроса.
Преди няколко години една депутатка май Ирена Соколова се казваше внесе законопроект, предполагам нищо не е станало.
Но липсата на закон за психотерапията с нищо не поставя психиатрите на по горно стъпало относно провеждане на психотерапия. Липсата на такъв закон касае точно толкова психолозите, колкото и психиатрите.
Случването на безполезни разговори в процеса на психотерапия, също касае точно толкова психолозите, колкото и психиатрите.
Губенето на време и пари относно психотерапия също касае точно толкова психолозите, колкото и психиатрите.....
Самозванци психотерапевти има и сред психолозите и сред психиатрите. Ей тъй слагат си титла "психотерапевт" без да са такива, за по голяма тежест. Все пак няма закон....

С Вас приключих диалог мното страници назад. За мен Вашето мнение не е квалифицирано и меродавно. Прочетох само един ред, за да видя, че се обръщате към мен, за останалото нямам време и енергия. Не се хабете да пишете повече към мен, не го чета.
Предполагам, че отново ме убеждавате в квалификациите си и колко добър психолог сте, а как на мен нещо психически ми има и/или ми правите поредната дисекция на травми и т.н.
Ще кажа само, че добрият психолог ще знае, че да прави анализ на травми и каквито и да е психологически профили на акаунт в Интернет форум, особено бг мамма, вкл.опитвайки се да убеждава който и да е в това, че все пак е добър психолог - нещо не е наред.
Наистина, не се хабете и не разводнявайте темата. Темата не е Васи добър психолог ли е, а е в помощ на хората да намерят такъв по препоръки на други потребители, със сходен проблем.
Хубав ден и пожелавам на намерите хармонията си!

Съншайн, моя позната ходи. Впечатленията и са като вашите - Абра кадабра са нещата и да вземем едни пари. Както всяка школа, впрочем

# 1 054
  • София
  • Мнения: 729
Severina Markova, споделете малко повече за Аля Милушева, в какво направление работи, има ли опит с ОКР, лични впечатления имате ли от нея?

Здравейте,
Благодаря за това, което споделяте!
Стига да не ви притеснява, че отново ще дадете едни 120 лв, бих ви препоръчала Аля Милушева.
https://arhieng.com/nashiat-ekip/alexanda-milusheva/

Скрит текст:
Здравейте, можете ли да ми препоръчате терапевт, който се занимава с натрапливости, ОКР. За Първанов видях, че има много добри отзиви, но ми се ще да проуча и други варианти, принципно предпочитам да ходя при жена.
Ходих при Милена Манова, определено не ми допадна нито като човек, нито като специалист, можех да си спестя едни 120 лв.

# 1 055
  • Варна
  • Мнения: 387
Не се интересувам от диалог с теб и не целя това...!
В мнението ми което си цитирала няма нито една въпросителна..
Многократно ти казаха, че никой не цели да променя твоето мнение, а да неутрализира заблудите в които може да вкараш хора, които тепърва навлизат в тази материя...

Ако ми дойде спонтанно от вътре и за в бъдеще пак ще реагирам, ами пропускай що пишеш и цитираш...
За разлика от теб не се изживявам за началник на темата, всеки който има желание е свободен да реагира на мои мнения ако е решил че вкарвам в заблуда хората
Всичко което си написала говори само по себе си,... с една дума ОБСЕСИЯ.. Нито съм психолог, нито съм се занимавала някога с травмите ти, не съм ползвала такава дума никога.

Иначе е много интересно това. ....Ако някой не е на твоето мнение значи задължително е психолог, като един вид обидна дума.....

# 1 056
  • Мнения: 108
Някой от вас каза нещо в стил ``абракадабра и да се вземат едни пари``.Много отдавна призовавам по общи мероприятия и конференции-терапевтите -  правете първи безплатни сетинги и само ако клиента реши,че му е полезно да си плати.Също и в последващите сетинги-когато клиент след обяснение какво е вършено на сетинга не приема,че му е полезно-да не му се взимат пари.Дори да се връщат пари за цялостно неудовлетворение.
Смятам,че истинските специалисти ще се съгласят на такава работа и ще си изкарват таксите без притеснения.Чувам,че това вече се прави.Другите-ще отпаднат.
Просто искайте това.

# 1 057
  • Мнения: 7 414
Akademik, благодаря за споделеното по-рано във връзка с ОКР и парадигмите.

Любопитна съм, какво отговарят практиците на Вашето призоваване за безплатни сетинги.
Дали така отговорността за процеса не се измества изцяло към специалиста и доколко това не противоречи на същността на психологичната/психотерапевтичната работа?

# 1 058
  • Мнения: 108
Приема се добре,доколко и кога ще навлезе масово незнам.

# 1 059
  • Мнения: 7 414
Допускам, че може да се приема добре от някои хора.
Трудно си представям някои утвърдени терапевти (признати от гилдията) да мислят по този начин. Все пак "клиент" в терапията не е същото като "клиент" в покупко-продажбените отношения.
Но мнения всякакви...

# 1 060
  • Варна
  • Мнения: 387
Извинявам се предварително за дългия пост, на който му е оттегчително....!

Миналата година лятото усетих в тази тема  разминаване относно един психотерапевт и методът му на работа.
Разминаване, каквито наблюдения имах аз и мненията на една съфорумка.
Реших да не повдигам въпроса, да заема наблюдателно поведение.

Но в последните дни това разминаване се засили.
И то вече не между мен и друг, а между други двама съфорумци...
За това ще повдигна въпроса.

Относно споменаването на конкретни имена, аз поемам отговорността.
Ако има проблем, модератор да се обърне към мен.
Това го казвам, защото разбирам че Akademik, може да даде светлина по въпроса.
Да, става въпрос за Първанов..
Не съм нито привърженик нито противник, нито на него, нито на който и да е друг терапевт или метод на работа.
Каквото реша, че ще ми е полезно си го взимам/открадвам, ...дали ще е от психолог, психотерапевт, психиатър, с друга професия,..... без професия, от коя точно парадигма, от науката ли ще е или от духовно учение, от книга, телевизия или интернет.... не ми е важно.
Ако съм фен на подход, това е еклектичния.
Да се владеят минимум две направления на терапия, желателно повече.
Да се усети първо човекът потърсил помощ, и чак след това да се реши как ще се работи с него....
Привърженик съм да не се налага един и същ шаблон/формула на различни хора, а да се прояви гъвкавост и комбинативност според конкретният клиент...
Това погледнато от моя ъгъл, на човек който не работи в тази област.
Та към модераторите,  нямам интерес към реклама на някой или нещо...

Миналото лято прочетох тук, че Първанов се занимавал с когнитивно поведенческа терапия, с това и с нищо друго.
Защото това  било единствено и неповторимо и само то работело.
Изненадах се, защото бях чела, че други са методите му на работа...
Ама си викам, може пък да работи с повече от един подход, в зависимост от това кой е срещу него.
От доста време наблюдавам, че Akademik е с добро мнение за Първанов и в същото време с мнение от преди дни, че когнитивно поведенческата терапия на теория да, ама на практика не работела за ОКР.....
Akademik, преди дни казваш ефективен според теб метод за ОКР - Краткосрочна психотерапия и терапевтична Ериксонова хипноза, но не пожела да кажеш терапевта заради модераторско предупреждение...
Точно това е подхода с който знаех, че работи Първанов, нали има вероятност нещо да не съм разбрала. За него ли става въпрос...?

От друга страна съфорумката фен на лекарите и на Първанов, хем му е фен, хем не иска да чува за никаква хипноза. Според мен противоречие.

Та, с какъв метод работи Първанов...?
Краткосрочна психотерапия и терапевтична Ериксонова хипноза или Когнитивно поведенческа или и двете заедно....?
Иначе съм на 100%  сигурна, че хипнозата не му е чужда, защото съм го засичала лично да говори за нея .......

# 1 061
  • Мнения: 108
Да,той работи в тези парадигми и да той ни препоръча преди години колегата си,при когото заведох племенника.

# 1 062
  • София
  • Мнения: 729
Може ли някой да сподели мнение за тези двама психотерапевти - Тони Добрев и Боян Страхилов?

Общи условия

Активация на акаунт