Сърцебиене през бремеността....

  • 2 136
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте, видях че има такава тема, но е заключена отдавна...
Бременна съм в 32 сед. в началото на месеца бях на ЖК и казах за този проблем - сърцебиене при най - лекото усилие или понякога дори без никакво усилие, докато си седя и закусвам, и продължава по около 30-40мин... + задух естествено. Ад. Док ми каза да го проследя ако продължи ще ми даде бета блокери, следях го не е изчезнало, но като че ли преминава по - бързо незнам какво се случва. Преди 2 дни ми прилоша в парка докато седях на пейка, което е странно не ми е прилошавало докато седя, яко сърцебиене, забучаха ми ушите, изпотих се цялата, ръцете ми изтръпнаха, ужасно  Cry нормално ли е, хормони ли са нз какво, но е факт че не съм за никъде вече. А още един месец не ми се мисли, и то почват сериозните жеги...  Shocked Уфф
Имате ли го този проблем, какво правите в такива моменти? smile3511

# 1
  • Мнения: 894
Аз имах ускорен пулс още от първите месеци на бременността, вкл.и в покой 90 пулс. Да, не е приятно, но пък после наистина изчезва и се нормализират нещата. Обяснили са ти предполагам - повече кръв, повече работа за сърцето, съвсем лаишки казано. Разбира се посети добър кардиолог, за да си спокойна, нека ти направи ЕКГ, ехограф, каквото прецени. Бетаблокери не бих пила на твое място категорично!!! А това което описваш за в парка, допускам, че е имало фактори - ниско кръвно, не си била яла добре или пила течност и след това се добавя и паниката от това, че ти става кофти. Ако се шашкаш допринася категорично, мъничка паник атака, познато ми е също! Затова посети кардиолог, за да си сигурна, че си здрава и приеми, че още месец ще го даваш по-спокойно и, че за сърцебиенето си има обяснение. А ако настанат жеги, ще си седиш у дома на хладно и ще си почиваш. Наслаждавай се на бременността си, че скоро бебече ще гушкаш! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 8 850
Магнезий пиете ли?

# 3
  • Мнения: 17 546
Била съм бременна много отдавна, но и с двете бременности имах този проблам. Първия път гинеколожката ми изписа Панангин и някак изкарах до края без проблеми. Но с втората бременност(с близнаци), беше по-сложно... В 7-мия месец получих пристъп на пароксизмална тахикардия и пулсът ми стигна 220 у/м, имам го документирано и добре че бях на 100 метра от военна болница. От там до раждането бях на лекарства. Родих със секцио почти месец преди термина заради учестен пулс и кръвно от порядъка на 160/100.
Съветвам те да посетиш кардиолог и да си обърнеш внимание, защото усещането наистина е много мъчително.

# 4
  • Мнения: 81
О да, сутрин и вечер.
 
Anikka, да вероятно е и малко паниката да се е обадила, за ядене и пиене не са ми липсвали, отидохме в парка хапнах, не мога да стоя гладна хаха, а вода винаги имам в себе си... но както казваш най - вероятно като ида другата седмица при лекарката ще ме прати за едно екг, хич не ми се занимава да му се не види, но пък имах всички "екстри" на бременноста #Crazy

# 5
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
А ТСХ проследявате ли?
ТСХ през бременността се повишава и може да е повод за сърцебиене и умора.

# 6
  • Мнения: 81
А ТСХ проследявате ли?
ТСХ през бременността се повишава и може да е повод за сърцебиене и умора.
Проверих го, нормално е. Хем се успокоих, хем пак не знам причината... абе луда работа. Не е болка за умиране, но искам да знам че не  води до недобри последствия.

# 7
  • В градината...
  • Мнения: 15 923
Има референтни стойности на ТСХ за всеки триместър, на тях трябва да отговаря.
А ако не е това, наистина си следи кръвното, за да няма опасност от прееклампсия.
Аз така се чувствах, но от много ниско кръвно и то в началото на бременността. В края е по-вероятно да е високо.

# 8
  • Мнения: 81
Има референтни стойности на ТСХ за всеки триместър, на тях трябва да отговаря.
А ако не е това, наистина си следи кръвното, за да няма опасност от прееклампсия.
Аз така се чувствах, но от много ниско кръвно и то в началото на бременността. В края е по-вероятно да е високо.
Следя го, повече от 120/70 не ми е било. А в нормалните случаи е около 100/60. Но не спирам да го проверявам редовно. Страх ме е да не почне да хвърчи нагоре, но за сега слава богу е наред...  Thinking

# 9
  • Мнения: 142
Аз също имах сърцебиене, за пръв път го усетих, когато ми вливаха магнезий в болницата (лежах, заради съмнение за изтичане на околоплодни води, фалшива тревога). В последствие, като ми увеличиха хапчетата магнезий (в 7-ми месец) пак започнах да усещам и ми намалиха вечерната доза, защото като легнех имах чувството, че сърцето ми ще изскочи.
Консултацията с лекар е задължителна, но не се шашкай, може причината да е като при мен.

# 10
  • Мнения: 53 918
Такова сърцебиене е характерно за хора с ритъмни нарушения.
Но повечето кардиолози или не знаят, или не им се занимава и изписват ББ.
Ако си от София, може да се консултираш с кардиолог от Токуда или НКБ, но електрофизиолог, не просто кардиолог.
Не е страшно, неприятно е.
Пробвай да дишаш дълбоко и да издишваш.

# 11
  • Мнения: 81
 От София съм.... Другата седмица съм на ЖК ще кажа пак за проблема. Страх ме е ако не се вземат мерки какво ли опасности се крият в това 😐 и въпреки всичко гледам че доста жени се оплакват от такова сърцебиене и се счита за нормално. Разбира се, знам че при всеки човек е индивидуално 😐

# 12
  • Мнения: 53 918
Ако имаш възможност, опитай да отидеш до болница или поликлиника, да ти направят ЕКГ, когато имаш сърцебиене. Да се хване на момента.
Там ще стане ясно какво е.
На ЖК едва ли ще ти помогнат.
Обикновено се случва на хора със здраво сърце, но с проблем в проводната система.
Аз съм така, стигала съм до 240 пулс. Crazy
Но по време на бременността нямах пристъпи.
И сега вече нямам, защото ми направиха аблация и си реших проблема. Simple Smile

# 13
  • Мнения: 227
И аз бях така същите седмици. Седя сш в покой и започва едип сърцетуп от нищото, задух и въобще много неприятно усещане като цяло. Кръвното ми беше нормално. ТСХ в норма (пия еутирокс).
На ЖК ме посъветваха да направя консултация с кардиолог. И отделно ми изписаха магнезий на Биолектра. При кардиолога ми погледнаха сърцето на ехограф, направиха ми кардиограма, преслуша ме и измери кръвно. Всичко ми беше перфектно от гледна точка на сърцето. Коментарът на доктора беше, че за тези месеци от бременността това е нормално да се случва заради притискания на органите, а и предвид че съм с хашимото и хормоните допринасят.
Не ми изписаха никакви хапчета. Няколко дни по-късно всичко отмина. Просто докато бебче е на високо и притиска май ще си така. Все пак за твое спокойствие може да потърсиш мнение на кардиолог.  Успех Peace

# 14
  • Мнения: 81
И аз бях така същите седмици. Седя сш в покой и започва едип сърцетуп от нищото, задух и въобще много неприятно усещане като цяло. Кръвното ми беше нормално. ТСХ в норма (пия еутирокс).
На ЖК ме посъветваха да направя консултация с кардиолог. И отделно ми изписаха магнезий на Биолектра. При кардиолога ми погледнаха сърцето на ехограф, направиха ми кардиограма, преслуша ме и измери кръвно. Всичко ми беше перфектно от гледна точка на сърцето. Коментарът на доктора беше, че за тези месеци от бременността това е нормално да се случва заради притискания на органите.
Не ми изписаха никакви хапчета. Няколко дни по-късно всичко отмина. Просто докато бебче е на високо и притиска май ще си така. Все пак за твое спокойствие може да потърсиш мнение на кардиолог.  Успех Peace
Ох милото ми същество, искам само то да е добре, е и аз де че да мога да се грижа за него, в случая за Нея  Heart Eyes и при мен ТСХ е нормално, др изследвания не са ми правени. Аз също пия Биолектра от самото начало на бремеността, тъй като съм ин витро и ми го изписаха от първия положителен тест. Иначе имам яко топли вълни придружени със сърцебиене общо взето за кратко, и отшумяват заедно. Уф дано не се наложи да пия лекарства  Praynig Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт