Чувствате ли се спокойни да пътувате по света към днешна дата?

  • 25 384
  • 199
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 693
Страх ли Ви е да пътувате вече или залагате на "ако ми е писано да се обеся, няма да се удавя"?

# 1
  • Мнения: 46 437
Винаги ме е било страх. От всичко. Опасности да искаш.
В какъв смисъл вече? Ако имаш предвид Манчестър, атентати е имало и ще има.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0% … D0%B0%D0%BA%D0%B8

# 2
  • Мнения: 1 693
Винаги ме е било страх. От всичко. Опасности да искаш.
В какъв смисъл вече? Ако имаш предвид Манчестър, атентати е имало и ще има.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D1%8A%D0% … D0%B0%D0%BA%D0%B8

Нямам предвид само Манчестър. Париж и Лондон са доста желани дестинации като говорим за туризъм. Египет също. Със сигурност хората са много по-бдителни отпреди, само да се доближи някой по-черничък или забулена жена.

# 3
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Страх ли Ви е да пътувате вече или залагате на "ако ми е писано да се обеся, няма да се удавя"?
Второто е. (казва ти го човек който всяка година ходи на надбягванията с бикове на Сан Фермин в Памплона Simple Smile)

# 4
  • София
  • Мнения: 17 591
Никога не съм изпитвала желание да пътувам... За да опознаеш едно място трябва да поживееш в него... Не става турист от мен.В такъв смисъл, не ме е страх вече.

# 5
  • Мнения: 7 325
(казва ти го човек който всяка година ходи на надбягванията с бикове на Сан Фермин в Памплона Simple Smile)
Бягаш ли или си зад оградата  Wink
Чувствам се спокойна да пътувам само в държавата в която живея и предпочитам да не е със самолет.

# 6
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
(казва ти го човек който всяка година ходи на надбягванията с бикове на Сан Фермин в Памплона Simple Smile)
Бягаш ли или си зад оградата  Wink
Чувствам се спокойна да пътувам само в държавата в която живея и предпочитам да не е със самолет.
Пред биковете - в бяло и с червена вратовръзка Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 17 711
Избягвам вече, да, ако не е нещо много желано или наложително.
По принцип съм фен на мотото за каквото ти е писано, но напоследък съм станала по- risk averse.

# 8
  • София
  • Мнения: 30 085
Да, атентати е имало и ще има, но едва ли са били през месец в Европа. В последно време зачестиха атентатите и е нормално човек да го е страх.

# 9
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Не, не се страхувам и пътувам както и предишните години. Наскоро бях в Истанбул, изобщо не съм мислила за атентати. А араби и забулени жени имаше доста, вкл. в нашия хотел. Разхождах се, разглеждах си, от нищо не се притеснявах. След месец ще пътувам в Италия, в земетръсна зона. Е, какво да направя, като имаме работа там? Но мен и от земетресения не ме е страх. Виж от дълги полети, да, страх ме е от затвореното пространство, и отсега ме втриса, че в края на годината може да се наложи да летя до Азия. Но гледам да не мисля за това.   

# 10
  • Мнения: 3 371
Аз винаги съм се страхувала, към арабите имам лично, негативно отношение, така че са ми все подозрителни Mr. Green
Не съм спряла да пътувам, така се стича животът ми, в момента съм в Китай, а тук е такава навалица, че няма накъде. Тук се взимат много строги мерки за охрана, и съм много доволна.

# 11
  • Down south
  • Мнения: 7 634
Страх ли Ви е да пътувате вече или залагате на "ако ми е писано да се обеся, няма да се удавя"?
Твърдо не и същевременно - да.
Не съм спокойна, колкото бях преди години, базирано на случващото се, но ако ще се беся, няма да се удавя или обратното.
Нямам избор, докато работя за въпросната компания, пътувам служебно.

# 12
  • София
  • Мнения: 30 085
Аз не мисля, че тук става въпрос да спре човек да пътува или да не ходи никъде. Ясно е, че няма как да си под похлупак. Всеки пътува по една или друга причина, въпросът е, че сме по-неспокойни. Преди години дори не ми е идвало на акъла, че може да се случи нещо. Сега светът е променен в някаква степен.

# 13
  • Мнения: 12 648
Не ме е страх, но ми е гдно да гледам в какво се превърнаха европейските  държави.

# 14
  • Мнения: 30 802
Бях в Лондон една седмица и не ми беше комфортно да скитосвам сама из центъра, както преди 10 години. Атмосферата беше напрегната, стоях си само в Канари Уорф, което си е "невидим замък"- не влиза кола без карта, навсякъде има колчета и саксии, които преграждат тротоари и площади. Има гардове, които следят, на всеки 20 метра. А доковете са като ров с вода около замъка. Само там се чувствах безопасно. А, и хората бяха по-"бели". Две спирки по-нататък без да искам попаднах в по-обикновен квартал и избягах бързичко.

Просто си личи, че има нещо да става- вече кога ще стане е въпрос на време, но те са си там и чакат удобен момент.

Общи условия

Активация на акаунт