Разстройство - на какво може да се дължи?

  • 508
  • 9
  •   1
Отговори
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Здравейте, мамчета. Hug
Моята малка Маги от вчера сутрин има разстройство - водно, жълто на цвят и не знам от какво може да е. Храня я само с кърма. Знам, че ако е зелено на цвят може да е настинала, ама то не е.
Моля ви за помощ и съвет. Търсих с търсачката, но или аз съм кьорава или това което е писано не ми отговори на въпросите. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 033
Здравей,
Каквото и да намериш из форума като инфо, най добре се посъветвай с лекар- детето е много малко за да се правят експрерименти и изводи на сляпо. Разстройството е вид инфекция с която организма се бори по свой си начин. Въпреки че се храни само с мляко, това може да е реакция на храна, която ти си приела и е предадена с кърмата. Не е задължително да е тъмно зелено за да е настинало детето. Времето тези дни е много променливо - може леко да е настинала. Обмисли всички факти, дали има други симптоми и се консултирай със специалист. Желая Ви бързо оздравяване  Hug

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Колко е голямо бебето? Колко пъти ака и има ли някакви симптоми на неразположение?
Погледни тук - http://www.lactnews.com/the_diaper_images.html - това са снимки на нормални изхождания на кърмено бебе, което не получава нищо освен кърма - много често се случва да се объркват нещата и съвсем нормалните воднисти акита на кърмачетата да се приемат за разстройство, когато всъщност всичко е наред Grinning

# 3
  • Мнения: 790
През първите месеци на Марти непрекъснато се чудех дали ака нормално. Винаги имаше вид на разстройство. И тема съм пускала, но не мога да я намеря нещо.
 Дори му правих микробиологични изследвания  Embarassed Оказа се, че всичко е било нормално, като за кърмено бебе.
Посъветвай се с педиатър, но не изключвай възможноста това да не е истинско разстройство.

# 4
  • Мнения: 919
може да е настинка или нещо което ти си яла, но за да се води растройство трябва да има повече от 5-6 много акани памперса.. следи бебето да не се обезводни!! кърми по-често! това са съветите които ми даде нашето педи когато Виктория акаше вода направо...
най-важното е да гледаш общото състояние на детето, ако е доволно и щастливо и няма промяна в поведението най-вероятно всичко е ок
все пак питай си и докторката

# 5
  • Мнения: 270
към всичко, което прочетох май няма какво да добавя, само да ти кажа, че и Марто беше с разстройство, явно има някакъв вирус. на него му предписаха хомеопатични лекарства, които много бързо му помогнаха! ако все още имате проблем и си се консултирала с лекуващия лекар за хомеопатични ми пиши на лични да ти кажа препаратитер поне хомеопатията е безвредна, защото видях, че сте само на един месец!
Бързо оздравяване и успех! Peace

# 6
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Благодаря, момичета.
Хедра, за съжаление не ми се отварят снимките, за да видя за какво става въпрос.
Иначе Маги ака вчера 3 пъти, днес 2 пъти - говорих с педито, каза ако се увелече броя на изхожданията да й дам прахче - ама нали съм отплесната, загубих си листчето с името на лекарството. То дано не ми се налага да давам, де.
А иначе си яде нормално, спи си, не е по-неспокойна от друг ден.

# 7
  • Мнения: 2 309
включвам се да ти кажа на нас какво ни изписаха са разстройството, Али е на 43 дни и вече два пъти имаше растройство /тя по принцип си ака редичко и бая честичко, ама това.../. Буквално жълта вода, която прелива от памперса /преди никога не беше преливал/, според нашето педи, разстройство е, ако има 6 такива изхождания за 24 часа. изписа ни първо прахчета Ентерол /по половин пакетче сутрин и вечер/- посмъртно не можах да и ги набутам в човката, после оризова вода- въпреки че е само на кърма бях толкова шашната, че сварих и се опитах да и дам, но тя пак отказа, после някакви капсули с Бифидус Есенсис /по половин на ден/ давах два дни и накрая детето взе че се оправи само. Ти мериш ли за всеки случай температурата?

# 8
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
daizy, точно това беше прахчето, много мерси за подсещането Hug
Температурата не съм я мерила, ама като се събуди ще й я провера. Ама тя ако имаше температура нямаше ли да е неспокойна и да плачка?

# 9
  • Мнения: 462
При нас беше така: Акаше буквално нон-стоп, т.е. на 15 мин например; лееше се жълта вода от дупето. Дупето и беше станало на кървави дупчици от постоянното съприкосновение с акото. Първо казаха дисбактериоза. Трябваше да пием бифидубактерин - това се дава даже и на недоносени деца, ама не ни помогна. После споделих с докторката, че смятам, че кърмата е необходимо и ДОСТАТЪЧНО за бебето и мисля, че не трябва нищо друго да се дава. За мое щастие тя се съгласи с мен и оставихме нещата да се оправят по естествен начин. Друга диагноза беше лактазна недостатъчност, т.е. липсва фермент. По-общо название е ферментопатия. Със сигурност се появява когато аз пия прясно мляко. И накрая при нас е и някаква алергия, ама така и не знам каква точно. Сега чакам резултати от анализите. Но сега вече (след два месеца мъки) сме добре с акането.

За честотата на акането моята докторка каза, че до 8-10 пъти е нормално.

Но може и друго да е при теб. Може например да има стафилокок. Не разчитай, че е просто настинка.

Общи условия

Активация на акаунт