Спорт по време на бременност

  • 5 932
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София, България
  • Мнения: 456
Не мога вече да си редактирам поста, така че добавям тук: като бях за констатиране на бременност днес, лекарката ми каза,че мога да продължа със спорта, но по-леко и да избягвам упражнения, в които се товари коремната област.

Ако някой друг, освен мен, е започнал да се тюхка на това ограничение: току-що четох,че каквито и коремни мускули да си направила, през бременността се "изяждат" от организма и каквото остане се сбутва настани, така че май не си струва риска и усилията в този период

# 16
  • Мнения: 15
За "изяждане" не може да се говори, имам снимки по седмици, на които си личат коремните мускули до 19 г.с. Контурът на правите коремни мускули се вижда все още отстрани и хоризонтално на горните две. Да, композицията на тялото се променя, но това най-вече се вижда от самата жена ако е била в добра форма и относително нисък процент мазнини. Аз също предпочетох да не правя корем, но пък клякам и до сега. Може до голяма степен и от нагласата ми да е било и реално да съм могла още седмица-две да работя по корема и малко екстензии за долната част на гърба. Просто спрях. А относно "сбутването", също се случи по-късно и доста се изкорках като видях на какво прилича корема ми в полулег, докато се опитвам да се изправя. Сега ми е смешно, но когато го забелязах за пръв път бях потресена.

# 17
  • София, България
  • Мнения: 456
Благодаря за отговора, Savage7. Доста съм раздвоена, всякакви неща чета по чуждестранните сайтове (от пълна забрана на каквито и да е коремни натоварвания до полезността на такива упражнения и как спомагат за по-лека бременност ). За себе си май  ще се спра на по-безопасните такива, поне докато мина в 6-ти месец.

Между другото, този линк  има интересни неща по темата. Зарадвах се да видя ренегатското гребане (№19), което по принцип правя с тежести и от височина и е страхотно упражнение за корем.

# 18
  • Мнения: 6
Аз също се vулнуvам от темата. Вчера изгледах няколко клипа v  utube за maiki които са спортували много активно по време на бременност . Едната беше лекарка И е спортувала до дена преди да роди , другите две са бяха фитнес шампионка И модел . И трите Жени са родили здрави деца. Също така има официални проучвания че е полезно да се спортува по време на бременност. Аз се страхувах до сега но се чуvстаvем добре И смятам да продуля сус спорта. За натожаржането И теjestite е наи добре да се консултира с лекарq до колко е razumno И според индиvидуалната бременност ][/video]10 myths about exercise an pregnancy

# 19
  • Мнения: 822
аз тичам и съм се консултирала. на мен изрично ми беше казано, че всичко, което съм си правила преди бременността, мога да правя и след, стига да не ми причинява дизкомфорт. единствено са забранени екстремни спортове и бойни изкуства. фитнес и кардио са напълно ок, потърси в ютюб клипчета. в днешно време се счита, че една здрава бременност не е причина за ограничения. изобщо прави всичко, което ти е физически комфортно.

Общи условия

Активация на акаунт