подсечено

  • 2 695
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте,може ли някой да ми даде съвет от както се стопли времето ли незнам дупето на моето момиченце се зачерви,тъкмо го оправим се зачервява чонката чак се изтърква и я боли много при миене пробвах много кремове и бочко и бебетан,един мехлем ми направиха от аптеката сега и судокрем ползвам не знам вече какво да ползвам сменям и памперса редовно и я подмивам с вода

# 1
  • Мнения: 37
Здравейте,може ли някой да ми даде съвет от както се стопли времето ли незнам дупето на моето момиченце се зачерви,тъкмо го оправим се зачервява чонката чак се изтърква и я боли много при миене пробвах много кремове и бочко и бебетан,един мехлем ми направиха от аптеката сега и судокрем ползвам не знам вече какво да ползвам сменям и памперса редовно и я подмивам с вода

Здравейте, крем Витасин използваме ние, при моето детенце помага. За отрицателно време обривите изчезват.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Оставяш дупето да диша на въздух колкото може повече.Бипантен крем опита ли?Щом чак изглежда протъркано и я боли,може и да са гъбички.Заведи детето на дерматолог

# 3
  • Мнения: 2 998
И аз също мога да предложа Бипантен.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 213
личен опит: при бебе с направо прозрачно бяла и свръхнежна кожа, която постоянно се обрива, зачервява, подсича и т.н спасението дойде от обиииилно количество бебе пудра Нивеа, това е превантивното; в критични ситуации яко крем Здраве / или друг крем с цинков оксид, който тушира възпалнието/
Кожата се почиства по 2-3 пъти на ден, по възможност се оставя и да 'диша' възможно най-дълго време без пампа.  Grinning
Поздрави

# 5
  • Мнения: 3 841
И аз съм на мнение,че може да са гъбички...Хяма да казвам какво ползвахме ние,за да прецени лекар точното лекарство..Иначе махни пампата за седмица,вече е топло и да се напикава:)

# 6
  • Мнения: 2 908
Остави го малко без памперс и си купи крема на Мустела. При нас Мустелата помага при подсичане.

# 7
  • Мнения: 2 988
И моят син беше така миналото лято- оставих го без памперс и лекувахме гъбички. Много е важно да спазвате точно инструкциите на мазилото, което ще изпише дерматолога, за да не се повтори ако се окажат гъбички.

Заведете бебето на лекар, защото тук всяка майка казва различно мазило, а кое ще е подходящо за вашето дете  не се знае.

# 8
  • Мнения: 978
На нас ни помага крем.за подсичане на мустела.

# 9
  • Мнения: 11 658
Срещу подсичане можеш да ползваш Павловича мас - има няколко варианта, но заведи детето на лекар да вземе натривка - при нас бяха почти постоянни гъбични инфекции, особено на топло. Това, което описваш прилича на инфекция, а не на подсечено. На моя бебок "диагнозата" я постави една позната рехабилитаторка от Дом майка и дете, която случайно го видя, нито ЛЛ, нито Педиатърката разпознаха гъбичната инфекция. Тогава мажех с Тридерм, но не е  работа детето постоянно да е разранено и на антибиотик. Лято е, ако можеш да си позволиш - махай памперса, само това ще ви спаси от инфекциите.

# 10
  • Мнения: 122
Силно ти препоръчвам Uriage Cu Zn крем:


и за миене на дупето A-Derma Exomega Oil:



Дъщеря ми беше се подсекла много неприятно и само тези 2 неща й помогнаха. Иначе минахме през всичко друго - Здраве, Бочко, Судокрем, Мустела, Avene Cicalfate.

И ако си сменила памперсите случайно се върни на предишните.

Общи условия

Активация на акаунт