От ясла на градина

  • 4 739
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 990
Ти ела да видиш понякога как се бърше моята-голяма игра и голям смях-половината руло ми е заминало по предназначение Twisted EvilИ ми вика-ама по-голяма хартийка, че да се избърша хубаво/ че преди и се карах,че къса съвсем малко и очаква да успее да избърше нещо Crazy/
А проблеми в сборните групи сега е нормално да има малко-твоето детенце няма да е в сборна, ще си я поемат госпожите в началото...
Хайде-не се притеснявайте много-ще се оправят децата.Аз на ясла дадох бебе-не говореше, с биба и с памперси-елате да видите каква госпожица ми връщат само!За един миг стана всичко! Hug

# 31
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Дъщеря ми ходи на градина от 2 седмици, а преди това почти година на ясла. Честно казано не съм очарована от промяната, понеже всеки ден я оставям и взимам от съвсем различни госпожи, които в повече от случаите не им знаят имената. Детето се е шашнало съвсем, и понеже не може да се изкатери по тоалетната чиния редовно взе да се напикава там (от 7 мес. сме съвсем без памперс), паднала в тоалетната, а никой не знае дали се е напикала, заляла с нещо или са били на мивките, защото винаги е станало в "другата" смяна. Успокоиха ме, че така ще бъде само в периода на отпуските понеже всички били заместнички, но ще видим...
Slavi Yo и аз имам подобни притеснения за Валентина, че може да не успее да се нагласи на тоалетната чиния у да се изпусне .. Иначе ми е много чиста и въобще няма да миряса ако не я сменят. Притенявам се и при миенето на ръчичките, не за друго, ами защото е голяма "ваба" и умира да си играе с вода. А вие в коя градина сте?

# 32
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Дъщеря ми ходи на градина от 2 седмици, а преди това почти година на ясла. Честно казано не съм очарована от промяната, понеже всеки ден я оставям и взимам от съвсем различни госпожи, които в повече от случаите не им знаят имената. Детето се е шашнало съвсем, и понеже не може да се изкатери по тоалетната чиния редовно взе да се напикава там (от 7 мес. сме съвсем без памперс), паднала в тоалетната, а никой не знае дали се е напикала, заляла с нещо или са били на мивките, защото винаги е станало в "другата" смяна. Успокоиха ме, че така ще бъде само в периода на отпуските понеже всички били заместнички, но ще видим...

В коя градина ходите?  newsm78

# 33
  • Мнения: 1 425
Не знам ,в коя градина ходите и как са там тоалетните чинии,но в наща са много мънички и супер ниски.Не се налага никой да се катери или камо ли да падне в чинията,че тя е малко по голяма от дупенцата им.Ако имате възможност ,съберете се майките от групата и сменете чиниите с по-малки,или ако наистина са толкова големи слажете им помощни дъски.Не се притеснявайте чак толкова всички деца са толкова оправни,че  ние дори хабер си нямаме   bouquet !!!!!

# 34
  • Мнения: 3 371
Това , че е летен период и детето посещава сборни групи , не е оправдание за поведението на госпожите. А иначе , Пенелопа е абсолютно права - все пак от вас зависи децата ви да имат елементарни навици .

# 35
  • Мнения: 7 378
Леглата в групите са достатъчно ниски и няма опастност децата да се ударят , повече , отколкото на всяко друго креватче..........По правило децата , посещавали яслена група се адаптират много по - бързо и безболезнено , от тези , които тепърва постъпват на градина !
   За адаптацията правила не важат.Има деца ,които не са ходили на ясла и се справят чудесно и обратното. Mr. GreenА за леглата  - има и двуетажни в малка група,които са обезопасени.Но за втория етаж винаги е имало повече желаещи. Mr. Green  bouquet

# 36
  • Мнения: 3 371
Не знам кави правила важат за теб , Дидиа , но аз говоря от собствен опит , без да претендирам за меродавност на мнението и наблюденията си . Аз нямама проблеми с адаптацията на децата си , по принцип! Колкото до двуетажните легла в малка група , а даже и в голяма - това е пълно недомислие! Точно , както катерушките забодени в асфалта! newsm78

# 37
  • Мнения: 7 378
По правило децата , посещавали яслена група се адаптират
   Това не е ли твой цитат?
Не знам кави правила важат за теб , Дидиа , но аз говоря от собствен опит , без да претендирам за меродавност на мнението и наблюденията си . Аз нямама проблеми с адаптацията на децата си....
    Да съм коментирала някъде някакви правила? А да съм те питала как се адаптират децата при теб?Явно ти имаш правила ,а аз само казах,че има изключения от всяко правило.Хайде,не стряскай майките,чиито деца не са били на ДЯ,че и ние не ядем доматите с колците. Mr. Green

# 38
  • Мнения: 3 371
По правило децата , посещавали яслена група се адаптират
   Това не е ли твой цитат?
Не знам кави правила важат за теб , Дидиа , но аз говоря от собствен опит , без да претендирам за меродавност на мнението и наблюденията си . Аз нямама проблеми с адаптацията на децата си....
    Да съм коментирала някъде някакви правила? А да съм те питала как се адаптират децата при теб?Явно ти имаш правила ,а аз само казах,че има изключения от всяко правило.Хайде,не стряскай майките,чиито деца не са били на ДЯ,че и ние не ядем доматите с колците. Mr. Green
[/quo
Не мисля , че съм стреснала , който и да е ! Просто , защото не съм страшна ! А и не знам защо си решила , че лично на теб давам някакви обяснения  или отговори !Така че -не ми размахвай пръст , моля , и доматите ги консумирай по свой избор- със или без колците! Мнението ми беше ориентирано към майките , за които прехода ясла - градина е изпълнен с достатъчно неизвестни и притеснения и мисля , че се изразявам достатъчно ясно и грамотно за да ме разберат!

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дидиа - умрЕш да се заяждаш.  Thinking
Виждам много истини в думите на госпожата, няма спор.
Но всяко дете си е индивидуалност от зародиш, така че недейте да спорите за правилата и изключенията Wink

Последна редакция: ср, 28 юни 2006, 21:51 от Шани

# 40
  • Мнения: 7 378
Не знам кави правила важат за теб , Дидиа , но ....
  И ако това не е лично обръщение здраве му кажи.Аз съм ЕДНА майка все още,не зная как ме виждаш като "мнение ориентирано към майките".                                                                                                                  Освен това забелязвам,че има хора, които просто не търпят чуждо мнение или пояснение към тяхното. smile3512  На това ми прилича поведението им.Сори , ако не си ме разбрала не съм се противопоставила на това ,което обясняваш за да ми отговаряш по този начин.
Не знам кави правила важат за теб , Дидиа , но аз говоря от собствен опит ....
  Не ти оспорвам опита и дали си страшна или не - не ме интересува моите деца вече не са в детска градина за щастие. Mr. Green

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...моите деца вече не са в детска градина за щастие. Mr. Green

еееееееееей  ooooh!, ще кажеш, че там колят и бесят, видиш ли...
Дидиа - давай по-кротко, плз!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 617
Ние сме в Крилатко. Наистина тоал.чинии са по-малки, и не знам как точно е паднала дали с дупето вътре или при слизането, защото е трудничко да слезеш с гащи на глезените, но си беше преоблечена изцяло. А мивките са на тяхна височина и голяма игра пада, особено със сапуна който виси в кесийка...

# 43
  • Мнения: 9 990
Вижте кво, сега вече може и аз да бъда груба, ама ми писна да чета теми за градините, честно.И разни сприхави изказвания в стил-моето не ходи, за щастие.Префърцунени  изисквания!
Мацки-липсва ви диалог.Тези, които виждат проблем с детето или с госпожата в градината-тук идват да роптаят.Плюят по градини, плюят по лелки и учителки.Ама тук.Къде ви е разговора с доректора, с учителката.Ми то не става ей така!
Няма правила, няма изключения от правилата-това са си някакви ваши си лични съдби и драми.
Който го притеснява прехвърлянето в градина-да отиде, да разгледа в градината-пускат.Да види тоалетните какви са, да сподели с учителката, че се притеснява за нейното дете и как се справя.Толкова е просто!!!Аз вчера си прибрах детето с поредната рана.Ми паднала, ударила се-много важно!важното беше, че детето е обгрижено адекватно.На едно от децата му се обриваше дупето от гърнетата явно-ми дойде майката, говори с персонала-донесоха си тяхно гърне, проблем няма.Важното е да има диалог между родители и персонал-само и единствено тогава нещата ще спорят.Не забравяйте, че децата ни са там Цял ден.

# 44
  • София
  • Мнения: 847
Вижте кво, сега вече може и аз да бъда груба, ама ми писна да чета теми за градините, честно.И разни сприхави изказвания в стил-моето не ходи, за щастие.Префърцунени  изисквания!
Мацки-липсва ви диалог.Тези, които виждат проблем с детето или с госпожата в градината-тук идват да роптаят.Плюят по градини, плюят по лелки и учителки.Ама тук.Къде ви е разговора с доректора, с учителката.Ми то не става ей така!
Няма правила, няма изключения от правилата-това са си някакви ваши си лични съдби и драми.
Който го притеснява прехвърлянето в градина-да отиде, да разгледа в градината-пускат.Да види тоалетните какви са, да сподели с учителката, че се притеснява за нейното дете и как се справя.Толкова е просто!!!Аз вчера си прибрах детето с поредната рана.Ми паднала, ударила се-много важно!важното беше, че детето е обгрижено адекватно.На едно от децата му се обриваше дупето от гърнетата явно-ми дойде майката, говори с персонала-донесоха си тяхно гърне, проблем няма.Важното е да има диалог между родители и персонал-само и единствено тогава нещата ще спорят.Не забравяйте, че децата ни са там Цял ден.

Абсолютно  Peace
Аз обаче се чувствам поставена в една позиция, в която трябва да съм супер благодарна и доволна, че изобщо са я приели в детска градина, да, хей толкова се радвам и т.н. щото нали сега знаете какъв наплив е, то си е истински късмет да влезеш (ето така са ни промити мозъците, сигурно и благодарение на форума) и оттук нататък каквото сабя покаже! Имам чувството, че много хора са така и затова ни остава само тук да се оплакваме. Естествено ще търся диалог, когато нещата започнат да се случват реално, и истински ще се надявам не на повече, а само на това, което ти формулираш като "адекватно обгрижване"!
Що се отнася до пускането на теми - защо пък да не си каже някой притесненията, а ако има по-нататъшно развитие с разговори с директори и персонал, още по-добре и много полезно за останалите "новобранци".

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт