Какво се случва? Няколко проблема едновременно

  • 1 808
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! От къде да започна и аз не знам ! Имам няколко проблема , които не мога явно да реша ,т.к съм в Англия и здравната им система доста куца( само за безплатни лекарства стават).
1. Преди 1 година се ми се появи малко образувание на дясната гърда( мисля , че е някакъв полип) . Беше с размер 2мм и вече е 9мм. Посетих личен лекар в Англия преди 8 месеца, т.к. забелязах , че продължава да расте. Той ми изписа таблетки за кожни образувания и ме предупреди ,че ако до месец не изчезне ще ми бъде записан час за breast clinic. Това нещо така и не се махна. Изпратиха ме в тази клиника и прегледа ми продължи точно две секунди. Диагнозата му беше мастно образувание и точка по въпроса. 4 месеца след това ( април) реших отновп да си запишанчас ,т.к нямаше промяна и ми бе отказан преглед в тази клиника защото не било кои знае какво. Работата е там , че не знам да се притеснявам ли изобщо , то си расте с бавни темпове , нямам болки, меко е на пипане и е доста безформено. Общо взето ми краси гърдата.
2. Преди около месец както си взимам душче и напипах подкожно топче на около 2 см от дупето. Гледах се , гледах се ... еми не е подкожен косъм, не е хемороид . Седи си там и боли леко от време на време като го пипна. За това не съм ходила още на лекар. Пак не знам каквода правя.
3. Преди3-4 дена пък урината ми почна да мирише странно , мисля че амоняк . точно на боя за коса. Ако не мине този път наистина ще им вися на главите на тия GPта.
Само да кажа, че в родата ми  има диабетици ,  сърдечни пролеми, рак на гърда, шийката на матката, анемия, хашимото и какво ли още не.
Аз отделно съм с нарушен глюкозен толеранс още от 14годишна, паник атаки , анемия. А и наостона най-дразнещото нещо е ,че качих 15 килограма за 3 месеца а не съм променила хранителните навици и начина на живот.Работя како винаги нощни смени, малко повече ми идва стреса в последно време, но се преживява. И така де ако можете дайте някалви съветчета за горните проблеми и ако ви се е случвало калви мерки сте предприемали! Wink

Последна редакция: пн, 29 май 2017, 15:10 от bubanka

# 1
  • Мнения: 1 764
Не разбрах образуванието на гърдата ти външно ли е? Като някаква брадавица? И какви са били тези таблетки за кожни образувания?
Най-елементарното, което можеш да направиш е да си пуснеш изследване на урината. Другото, което може да се направи е консултация с ендокринолог заради рязкото напълянване. Възможно е да е свързано с проблем на щитовидната жлеза.

# 2
  • Мнения: 4 192
Ела си тука, пусни си всички изследвания, направи си всички консултации,  мамография задължително. Ще стане по-бързо, по-лесно и възможно- по-евтино. Плюваме срещу българската здравна система, ама английската я бие.

# 3
  • Мнения: 46 488
Какво й е на английската система? Прегледали са я за всяко нещо, за което е отишла. Това, че не е нещо, налагащо намеса вече може да го каже само лекар.
Миналата година и аз ходих за 2 образувания по кожата, и на мен ми казаха след прегледа, че не са опасни, слава богу.
За другите неща пише, че не е ходила на лекар. Не виждам какво е виновна системата. Записва час и отива. Има и спешен кабинет, не мисля, че ще я върнат, ако състоянието е наистина спешно. Ако не е - чака си часа, като тук. И на мен ми се е случвало да искам направление, но да ми каже, че няма за този месец, хем ми е позната личната.

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз съм имала липом. Тогава ми казаха, че не обработвам добре мазнините и аз гледам да ограничавам и започнах да спортувам... Потърси в гугъл...липомът е мастно подкожно образувание.
Амоняка май означаваше диабет...

# 5
  • Мнения: 135
Каквото и да е образуванието, не трябва ли да се види от хирург?

# 6
  • Мнения: 11 308
Това на гърдата отвън ли е или го напипваш вътре?
Как така мастно образувание отвън?

Подкрепям мнението, че трябва да се върнеш и прегледаш тук.

В Англия здравната система е прсто ужасна. Ако недай Боже се окаже, че имаш рак е много важно да си дойдеш и лекуваш тук. Там просто нищо няма да направят, а ... излъгах ще направят - ще те мотат 5-7 месеца, накрая ще се събере комисия и ще реши, че нищо не могат да направят  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт