полезна ли е временната раздяла

  • 10 997
  • 125
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 408
Давайте свободния апартамент под наем и с парите от наема си наеми жена да ти помага в домакинството. Купи уреди, които да ти спестяват от работата и така ще си освободиш време за себе си.

# 121
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Отговарям на първия пост на авторката.
Да, ще се разтълкува погрешно. Кажи си там, каквото те мъчи или дразни. Отиди на почивка сама. За 1 седмица ще ти се наместят и чакри и чувства.

# 122
  • София
  • Мнения: 459
деска,проблеми с домакинството нямам-той помага,а и имаме всички възможни уреди,които пестят време и усилие- умората е от недоспиване и търчане по децата,понеже нощем при събуждане реват конкретно за мен-десетки пъти е опитвал да ме отмени по нощите- не става. Пищят. 2 деца на еднаква възраст,будещи се всяка нощ,всяко по поне 2 пъти.   Това + 9 часа на работа,със сериозно умствено натоварване и финансова отговорност..Иначе за домакинството ми е златен- моя отговорност са само децата и да раздигна масата вечер + зареждане на пералня и сушилня,ако някой не я е пуснал преди мен. В съботите си правим основно почистване с прахосмукачки,бърсане на прах,миене на бани и т.н. Там делим на половина нещата. Не съм счупена от домакинска работа жена. Не знам как се справят повечето,на които им се налага освен работа и деца,да се нагърбят и с домакинстване ежедневно.Но въпреки доста по-малкото ми домашни задължения,в сравнение със средностатистическите семейни жени,изнемогвам физически и психически.  За сега намерихме решение. Остава да се надявам,че с времето ще спрат да се будят и всичко ще си дойде на мястото

# 123
  • Мнения: 2 111
Защо не си вземете домашна помощница да идва 1-2-3 пъти седмично? Така ще си освободиш поне съботите да си починеш...

# 124
  • Мнения: 2 485
Авторката, напълно те разбирам и не виждам нищо странно в желанието ти да останеш известно време сама. Организмът има нужда от почивка и презареждане.Чудесно е, че има кой да гледа децата и че сте се разбрали със мъжа ти. Използвай времето максимално за почивка- сама или с половинката, както го почувстваш. Мъжът ти,ако  те обича, ще те разбере и няма да се сърди.
Две зими подред отиваме с.мъжа ми на почивка сами без деца. Цял ден мързелувам, спя, чета си книжка в леглото, не мисля за никой и нищо. Това ми е най-прекрасното време през цялата година. После се връщам щастлива и презаредена. А какво по- хубаво за децата от щастлива и спокойна майка.

# 125
  • Мнения: 46 403
Заключвам по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт