Колко едри са децата ви и притеснява ли ви това?

  • 2 361
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 764
Омръзна ми педито да ми прави забележка,че много го храня,като това не е вярно.
Сега сме на 6,5 мес а тежим 11 кг,но и см.ни не са малко-74.Вече спирам да се притеснявам,все пак това си е и до ген,какво да направя?
Как е при вас? Embarassed Embarassed Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 9 826
Дъщеричката ми е 11кг,80см-на година и половина,и според педиатъра си е в норма.Храни се много добре.Говорила ли си с педиатъра за режима на хранене,за храните,които хапавате.Не става въпрос само за количеството на храната,а за вида и.Аз съм доста пълна,но нито едно от децата не е ,а и двете си хапват доста.

# 2
  • Мнения: 513
Моята сладурана е 10кг. и е 74 см , въбще не ми пука че била едричка според някой  Tired , но пък е дълга  LaughingАко питат мене важно е съобразено със см. дали е добре  Peace

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами то и аз мислих че моя е едър,ама вече не newsm78.Шегувам се разбира се че е до ген

# 4
  • Мнения: 4 806
ами при нас - момиченцето ми е на 1г 6м и още не е достигнала 11 кг. Понеже с мъжа ми имаме проблеми с кг (в повечко са ни), аз бих се притеснявала. Нооооо, ти недей. Важно е бебето да е здраво. Наблюдавала съм много случаи, когато са си големички бебоците, а после израстват нормални, даже някои са вейки.
Ти си решила съвсем правилно - няма място за притеснение и не е на възрастта, при която можеш да мислиш за ограничаване на яденето по какъвто и да било начин.

# 5
  • Мнения: 513
Забравих да кажа ,че аз съм била доста пълно бебе и съм имала доста големи бузки , а като ученичка бях такъв скелет че не ме подминаваха подигравките.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 971
Mоят син на 15месеца е 11 кг., ако детенцето  си е здравичко , значи всичко е нормално.

# 7
  • Мнения: 1 425
Ами и аз мисля ,че няма защо да се принесняваш.Моят син е на 3.5г и е 115см. и тежи 24кг. #CrazyПо там разни таблици и статистики е много ,много над нормата ,но детето е здраво/слава богу/ и изглежда добре.Според мен това е най-важно. PeaceПък и имай предвид,че като тръгне да върви ,а и с възраста децата доста се променят и почти нищо не остава от бебешкото им.!!!!!!  bouquet

# 8
  • Мнения: 356
       Когато моето дете беше на 6-7 месеца, докторката ни сложи на диета. Под това разбирай - никакви каши, вместо попара сутрин - сиренето на обяд със зеленчуковото пюре, вместо мляко в 10 ч - плодово пюре и чак към 13 ч - обяд. Опитах се да спазвам този режим, но беше от ден до пладне... Grinning   Много майки ми казваха тогава - " Не се притеснявай, като проходи детето , ще отслабне..." Така и стана - когато взе да тича, да скача да видиш как се отслабва - и той, и аз. Mr. Green Колко добре си хапваше до 1г и 3-4 м. , толкова сега е злояд и претенциозен. / за сведение- ние сме на 2г и 3м/
       Тъй че не се притеснявай за детенце. Щом му се папка, нека си хапва. Да ви е живо и здраво.  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 393
На 9мес.75-6см и 8550,а яде като змей  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 965
Хммм, моите се вижда на колко са от лентичката. В момента са 83 и 85 см., а килограмите им са съответно 11,5 и 12, 3 кг. Според различните таблици са малко над средния ръст за възрастта и около средното тегло.
Като по-малки вървяха по-дребнички, защото се родиха малки (2200 и 2400 г. и ръст 45 и 44 см.). На 6 мес. са били 64 и 65 см. при тегло 6900 и 7200 г.
Никога не съм се притеснявала за килограмите им, с изключение на първия месец, защото след раждането свалиха доста от теглото си, а наддаваха много бавно. После качваха по около 1 кг. на месец, което беше напълно нормално. В момента качват по 1 кг. на около 3-4 месеца. На ръст наваксват бързо (нормално е ръстътот раждането да се удвои до 3-тата годинка, а те вече почти са го удвоили), но и гените им са такива - мъжът ми е много висок.
Според таблицата в края на картона, на 6 месеца средното тегло трябва да е между 7,5 и 8 кг. при ръст 65-70 см.

Въпросът е не колко тежи детето, защото твоето детенце е наистина височко, а как изглежда общо - може и да тежи много, но да не е толкова "пухкав".
В интерес на истината, високото тегло е опасно. Детето на зълва ми е на 4 г. - високо е 120 см., но тежи 33 кг.  #Crazy, заради което сега е на специална диета, защото теглото му се отразява здравословно (няма да коментирам проблемите).

Въпросът е дали сте на кърма/АМ или вече даваш и други храни и какви точно, както и на какъв режим е детенцето.

# 11
  • Мнения: 8 917
Омръзна ми педито да ми прави забележка,че много го храня,като това не е вярно.
Сега сме на 6,5 мес а тежим 11 кг,но и см.ни не са малко-74.Вече спирам да се притеснявам,все пак това си е и до ген,какво да направя?
Как е при вас? Embarassed Embarassed Embarassed

Гери е на 1 г и 6 месеца и е доста едричка - не дебела. Винаги я вземат за по-голяма, но това е - едричко си ни е детето - и аз,и бащата сме високи. Важното е да са здрави и да се чувстват добре Mr. Green

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Близо 3 годишна щерката не тежеше 11кг.

# 13
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 845
ние сме почти на 5месеца и тежи 8килограма и е 69см.според педито сме над нормите,но на мен не ми пука.малкото кики се роди едричка а и първите два месеца надаваше над килограм а бяхме на кърма.сега надава около500грама на месец.детенцето е здравичко/да чукна на дърво/и доста щураво.сигурна съм че като започне да ходи ще си влезне в нормите.а моге и да прилича на татко си Laughing

# 14
  • София
  • Мнения: 4 865
габа е на 4 години, тежи между 12 и 13 кг (с дрехи) и е висока малко под 1 м.
на годинка още не беше стигнала 8 кг.
хапва доста добре.

Общи условия

Активация на акаунт