Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Мили майки почвам да захранвам моята принцеса с пюрета. Вече се захранихме с каша. Лошото е че захранването почва с по 1-2 лъжички и се налага да хвърлям останалото, а парите не падат от небето без значение дали купувам пюретата или ги правя у дома. Та въпросът ми е: мога ли да разделя пюрето в формички за лед и да го замразя и да размразявам после за всяко хапване необходимото количество? Ако някой е пробвал този метод нека ми разкаже! Интересуваме и дали въобще пюретата могат да се замразяват след като пише да не се държат в хладилника отворени повече от 2 дни. Благодаря предварително!
Цитирай

Карлово

За тези, които си приготвяш - може, но ако са без мляко.Добавяй го преди храннето. За купешкито - не знам
Цитирай

гр.Варна

За купешките пюрета незнам,но тези които си приготвяш в къщи можеш- и е страшно удобство.След време можеш да замразяваш и другата му храна/приготвена в къщи/,но наистина знам че не бива да има вътре мляко.Аз правех така:  Правех примерно една малка тенджерка супа или каквото и да е там ядене и го разпределях в чашки за безалкохолно/пластмасовите/ за по една порция.И след това само размразявах и му ги давах без да се налага да готвя всеки ден.А и някой ден като имах повече време правех няколко вида ядене ,замразявам и готово.Синът ми в момента е на 3.5г,но с този метод го израстих много успешно.!!!!Желая успех и на Вас!
Цитирай

Muenchen

А колко време могат да бъдат замразени така приготвените храни?И друго ,ако сваря и пасирам картоф колко време може да остане в хладилника?Нямам време да пасирам всеки ден.
Цитирай

Димитровград

Ами затворени бурканчета до 10 дни в хладилника.Замразени може и до 3 месеца.
Цитирай

София

Домашно приготвените може да замразяваш във формички за лед - страшно е удобно Very Happy Купешките могат да стоят отворени в хладилник до 48 часа, т.е. може да даваш едно пюре 3 дни (аз все още така процедирам) и после да го доядеш да не става зян. Те не трябва да се замразяват. Naughty
Цитирай

Островитянка Манка

Само да кажа, да не замразяваш пюре от картоф. После не става за нищо. Всичко друго става - тиква, чушки, тиквички, моркови... най-удобно във формички за лед, както са ти казали.
Цитирай

Само да кажа, да не замразяваш пюре от картоф. После не става за нищо. Всичко друго става - тиква, чушки, тиквички, моркови... най-удобно във формички за лед, както са ти казали.
Може,Медузке,може и с картоф. WinkСтига да го кипнеш при размразяване. Very Happy
Цитирай

Островитянка Манка

Може,Медузке,може и с картоф. WinkСтига да го кипнеш при размразяване. Very Happy

Незнам как да го кипна, ама като го размразих (ама беше само картофено пюре, не на супа или на манджа) беше като силаж - сухо, ронещо се, плуваше във вода, изобщо не ставаше ни за кипване, ни за нищо.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.