Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

София

Ще ме извините за неточното описание, но аз за първи път чух за подобен показател.  newsm78
Вчера бях на преглед и уж всичко бе ОК, според доки, докъто не гледа бебо с доплер. Измери сърдечния пулс, който бе ОК, а после измери налягането на кръвта в пъпната връв и ми каза, че съм точно на горната граница - 0,80 Ri... (не мога да прочета по нататък името на термина). След границата, бебчето вече не се хранело добре. Прозвучами ужасно - аз съм на границата, бебо да не получава кръв, храна и кислород  Shocked Shocked
Попитах го естествено какво да направя, за да подобря положението, а той ми отвърна, че нищо не мога да сторя.  Thinking
Някой чувал ли е за този показател? Къде пише нещо по въпроса? Мога ли да направя нещо за бебето си?
Всяка информация, ще ми е полезна!
Цитирай

БГ-изток

Аз бих потърсила второ лекарско мнение за по-сигурно.
Успех!
Цитирай

Варна

Може би се отнася за кръвоснабдяването на матката.
Когато спадане продукцията на есрогени и прогестерон, маточната лигавица остава с намалено кръвоснабдяване.
Цитирай

София

Да ... мери се въпросния кръвопоток в пъпната връв и той трябва да отговаря на оределени показатели .... аз пък съм обратния случай .... много обилен и силен ми е потока:) лекарите казаха , че това не е лошо ... просто кръвта по - бързо циркулира в бебчо и се опреснява по- често.
Аз бих те посъветвала да се консултираш за твое успокоение с още един лекар.
Цитирай

София

а как си с кръвното?
аз имам проблем с повишено кръвно налягане и редовно ходя да ми следят с Доплер кръвоснабдяването на бебето (силата на кръвотока по пъпната връв и останалите артерии там).
знам, че повишено кръвно може да доведе до проблеми с кръвоснабдяването.
Цитирай

София

Благодаря ви за отговорите, момичета  Hug
Става въпрос точно за кръвопотока в пъпната връв към бебчо.
Май наистина трябва да се консултирам и с друг специалист.

jam, и аз си помислих, че е от кръвното. Моето е много ниско 80:40, 90:50, ама лекаря каза, че май не е това  newsm78
Цитирай

София, "Младост 3"

Леси аз бях при Мазнейкова и аз имам проблем с кръвоносните съдове захр.плацентата /това са май двата основни - долу където са яйчниците/.
Аз имам "спазъм" или както там го нарече - т.е. най-вероятно нредовна пропусквателност на кръв.съдове. От там плацентата може /според мен/ на по-късен етап да не се захранваобре и от там плода. Но днес друг гинеколог каза, че този проблем ще стане особено остър след 26-27 г.с.
Също така Мазнейкова каза, че може на по-късен етап от бермеността да започна отново да вдигам кръвно /защото миналата бременост вдигах/.
Но наистина НЯМА какво поне в тези ранни седмици да се направи.
Иначе съм чувала, че н апо-късен етап когато се види, че наистина има проблем може да се правят спец. вливания за подхранване на плода и да се пият лекарства за по-добро захранване на плацентата/кръвоснабдяване/.
НО това е по-нататък.

Аз лично освен това имам по-ниско ЧХГ за дад.седмица както и леко изоставане на бебето- 6 дни.
МИналата бременост Дани се роди проссто 2.7 и аз вдигах крънво - надявам се и този път нещата да са в най-лошия случай такива!

Успех и си мисля, че и да идеш на др лекар - никаква полза. Ако си търсиш някой да те успокои - все ще намериш ама това не ти решава проблема. Просто не се шашакай защото това е просто един повод да се следи внимателно кръвното както и развитието на бебето - да не почне да изостава. И ако не дай Бог нещо подобно се появи - чак товгава се търси решение спрямо ситуацията. Така че горе главата - имаме всички шансове нищо лошо да не стане въпреки леките влошавания на показателите!
Цитирай

София

catnadeen, съжалявам, че и ти имаш проблем от това естество  Sad .
Ужасно е да знаеш, че бебчето може да не се захранва добре.
Знаеш ли защо тези мерки, за които пишеш, се правят в по-късни месеци. Не може ли сега и ако не от кога най-рано ще може?
Поздрави,
Леси
Цитирай

София/Москва

Това е т.нар зрялост на плацентата,явно си втора степен зрялост.Задължитено направи и друга консултация. На моята приятелка и бяха казали същото в 6 месец,отиде при друг доктор и нямаше нищо подобно,роди си здраво бебе един ден след термина.Пиши ми на лични ако искаш да ти дам координатите на един наистина добър специалист. не се притеснявай!
Цитирай
Скоро ме приеха в болница, заради високо квърно. След като записаха тоновете на бебето решиха, че нещо не е наред и ми направиха и теста на Доплер, за да видят как се храни бебето. Казаха, че единят кръвоносен съд е обременен, заради високото кръвно и трябва да се свали на всяка цена. Продължиха с записите на тоновете като едновременно с това и постоянно вземах хапчета за кръвното. След 10 дни ( от първия доплер) отново ще ме гледат и ще видят как е положението. Д-р Чорбова от Шейново извършва прегледите на доплер, поне при мен. Ако искаш се консултирай с още един специалист, според него можа и да има изход от положението. Стискам палци.
Цитирай

София, "Младост 3"

не става дума за старостта на плацентата!!!! тя тепърва се образума!
наистина става дума за кръв.съдове ЗАХРАНВАЩИ ПЛАЦЕНТАТА, а не бебето - поне при мен. т.е. това не е пъпната връв!

ЛЕси, не знам защо на по-късен етап - може би защото както каза моя гинеколог - тези захранващи артерии ще станат важни за плацентата /от там и за бебето/ след 25-26г.с.
т.е. до тогава е излишна намесата, а и бебето е твърде малко за друг вид захранване /това са си лично мои изводи/.
Надявам се, че това, че на по-късен етап ще е важно - да ни помогне дори в най-тежкия случай!
Цитирай

София

Аз за подобен случай пих съдоразшираващи(Дузофарм),но ти се посъветвай с друг лекар!
Цитирай

Край морето

Ще ме извините за неточното описание, но аз за първи път чух за подобен показател.  newsm78
Вчера бях на преглед и уж всичко бе ОК, според доки, докъто не гледа бебо с доплер. Измери сърдечния пулс, който бе ОК, а после измери налягането на кръвта в пъпната връв и ми каза, че съм точно на горната граница - 0,80 Ri... (не мога да прочета по нататък името на термина). След границата, бебчето вече не се хранело добре. Прозвучами ужасно - аз съм на границата, бебо да не получава кръв, храна и кислород  Shocked Shocked
Попитах го естествено какво да направя, за да подобря положението, а той ми отвърна, че нищо не мога да сторя.  Thinking
Някой чувал ли е за този показател? Къде пише нещо по въпроса? Мога ли да направя нещо за бебето си?
Всяка информация, ще ми е полезна!
Lessyyy, аз имам същият проблем и бях 10 дни в Шейново за това.   Мазнейкова открила, че имам проблем с налягането на пъпната връв, но не ми спестила информацията. Понеже съм си паника си отидох в Шейново за второ мнение при д-р Богословова. Имаха разни съмнения и ме изпратиха при доц. Томова в детската клиника на МА. Супер съм доволна от нея. Казват че е най добрата във феталната морфолоия и ти обръща голямо внимание. Тя единствено ми обясни какъв ни е проблема, до какво може да доведе и какво препоръчва да се направи.  Съвет, ако приемаш, отиди за второ мнение при Томова.
Цитирай

Мелбърн, Австралия

Можеш да отидеш и до МЦ Фемина. Там има доплер и хубав апарат. Препоръчвам ти д-р Марков, страхотен специалист със специализация точно в тази област.

Дано всичко да е наред !

Леко бременеене и едно здраво бебче след няколко месеца на всички майчета  Love
Цитирай

Scotland

Извинявам се ако мнението ми не е много компетентно.Най-добро за притока на кислород е чистия въздух,дългите разходки и разбира се никакви цигари и задимени места.Стискам палци всичко да е наред. Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора