Недоносено моля помогнете

  • 2 672
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте мами,ако има минали по този път моля да ми дадете съвет.Сина ми е роден 32г.с сега е на 6 месеца и тежи 3200 има много увреждания.На кислородна палатка е и няма сукателен и гълтателин рефлекс на дясна камера има двоен изход и син порок,но от кардиологията отказват да го оперират,заради ниско тегло.В момента е в първа градска в София излекуваха го от инфекция и казват.че вече не може да остане там.В къщи няма как кислородо зависим е.Съветват ме че е по добре да не е болница да не се зарази отново и ме карат да го оставя в дом за медико-социални грижи.Настръхнах като чух ,че след нова немога да си го прибера,когато пожелая а трабва да чакам социални да решат.Попитах в болница в Пловдив от където сме и ми отказват прием незнам вече къде да го заведа а много искам да съм с него

# 1
  • Мнения: 6 313
Потърсете за съвет и консултация Д-р Румен Маринов от клиниката по Детска  кардиология - Националната Кардиологична Болница - София.
Не съм сигурна дали телефонът е актуален, но опитайте се да се свържете с него на тел. 02/9804162

Стискам палци и желая успех!

# 2
  • Мнения: 6
Вече лежахме там не искат още до го оперират заради ниското тегло

# 3
  • Мнения: 11 234
Преди доста време познато детенце с проблеми и недоносено бе настанено именно в дом за медико - социални грижи заради техниката. Родителите ходеха там постоянно и не е било необходимо да се отказват от него, за да бъде прието. Ползваха домът и лекарската грижа.
Според мен посетете такива домове и поговорете с директорите, за да разберете какво и как се прави.  Peace

Не напускайте болницата докато не уредите преместването, дори и да настояват и да ви плашат. В крайна сметка няма да изхвърлят детенцето, дори и да им е свършила клиничната пътека.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 14 091
Никой не е казал, че е необходимо да се "отказват", нея я притеснява, че настаняването и прекратяването на настаняването става със заповед от Дирекция "СП" (и с последващо решение на съда, който в обичайния случай постановява това, което са преценили и социалните).
За останалото не мога да дам никакъв съвет, но за настаняването в дома не мисля, че ще имате трудности да си приберете детето, когато решите, тоест когато отпадне причината за настаняването. А причината е невъзможността детето поради здравословното му състояние да бъде гледано вкъщи, не друга, настаняването не е санкция или нещо такова.

# 5
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Джеси,много съжалявам ,че сте в това положение.Лекарите не правят ли нещо по въпроса със сукателния и гълтателния рефлекс?В момента на колко месеца е детето?Според мен ако се поработи по този проблем детето ще качи бързо килограми.

# 6
  • Мнения: 6
Не не правят казват, че е изгубен на 6 месеца е постъпи в това отделение заради инфекция и сега казва че няма какво повече да лекува и до го пратя в дом

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 947
Джеси, моето лично мнение е, че можеш да се довериш на хората. Аз живея съвсем близо до такъв дом, но във Варна. От първо лице знам, че искаха да превърнат дома в здравен център, т.е. да приемат деца, при които е изтекла пътеката в болницата, но имат нужда от още здравни грижи. Под шапката са на Министерство на здравеопазването. Не знам дали е станала трансформацията, но доста деца идват на рехабилитация. Предполагам, че подобно е положението и в другите домове за медико-социални грижи в страната.

Последна редакция: нд, 11 юни 2017, 10:27 от gallizia

# 8
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Да,във Виница има такова отделение.Ние бяхме там 2011година лятото.Много съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт