Грижа за тялото при бременност

  • 2 488
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
Искам да ви попитам дали този крем е подходящ за бременни жени.
Аз съм в 4 месец, но тялото ми започва рязко да се променя и започвам да имам целулит по краката което до момента не ми се е случвало(знам, че е напълно нормално да напълнея и прочие).Все пак искам да се грижа за тялото си доколкото е възможно по време на бременността.
Ако някоя от вас го ползва или го е ползвала, моля за съвет и мнение.Ако имате други предложения с удоволствие бих ги прочела.
Благодаря! Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 070
Този крем не съм го ползвала ,но докато бях бременна се мажех с чиста мас по цялото тяло.И така нямам напуквания  Naughty

# 2
  • Мнения: 7
Аз напуквания нямам(поне за сега),но искам да се предпазя и от целулит ако изобщо е възможно по време на бременността.

# 3
  • Мнения: 7 325
Чела съм, че антицелулитните кремове не са подходящи по време на бременност. Съдържат кофеин, а е препоръчително той да бъде контролиран. Аз лично бих потърсила други начини за предпазване от целулит, а ако не се получи после ще му мисля. Знам, колко е неприятно да гледаш как се променяш към лошо, но бебето в случая е най-важното.

# 4
  • Мнения: 7
Чела съм, че антицелулитните кремове не са подходящи по време на бременност. Съдържат кофеин, а е препоръчително той да бъде контролиран. Аз лично бих потърсила други начини за предпазване от целулит, а ако не се получи после ще му мисля. Знам, колко е неприятно да гледаш как се променяш към лошо, но бебето в случая е най-важното.

Разбира се че е най-важното!Просто знам колко трудно се маха след като се появи,цял живот се старая да нямам и сега ми е доста кофти като знам че съм безсилна срещу него.Интересно ми е защо не пише никъде " не се препоръчва за бременни и кърмачки"  Thinking попринцип мисля че са длъжни да го изписват ако е противопоказно  Wink

# 5
  • Мнения: 7 325
Ми то и на бутилката бира водка не пише, че не се препоръчва на бременни и малки деца  Laughing ( шегичка )

Виж сега, аз имам лошият навик да чета етикетите на продуктите и да правя справка кое какво е. Също като теб бях стресирана как ще се отрази бременността на тялото ми, че и бях на годинки, което допълнително усложняваше възстановяването, но предпочетох да не използвам много продукти. Мажех се със зехтин вирхен екстра и синята нивеа. Даваха ми от консултацията мострички стягащ крем на мустела за след раждане, но не ме впечатли особено. Аз на твое място бих избягвала храни спомагащи образуването на целулит и може би бих се ориентирала към някаква козметика за бременни. Каквото и да решиш обаче е твоя работа.
Лека бременност и лесно раждане ти пожелавам.

# 6
  • Мнения: 615
Свинска мас, без майтап.

# 7
  • Мнения: 4
Много помагат и маслата на Икаров, ползвам и кремове на Форевър и на мен лично кожата ми става гладка от тях, а и успях да се справя с едни пъпки по лицето след първата бременност.

# 8
  • Мнения: 30 802
И да не се мажеш с нищо, целулитът ще се махне като с вълшебна пръчка след раждането, особено ако кърмиш. Мазнината по бедрата е специфична, кърменето предизвиква разграждане и това е полезно за бебето. А иначе в момента има видим целулит, защото бедрата вече имат специфичните бучки мазнини, разделени от съединителна тъкан. Просто сега има повишено тегло, повишен обем течности и си личи повече.

Но си е важно да не ядеш "за двама", ако е възможно да се движиш и да качиш макс. 10-12 килограма.

Интересното е, че след всяко следващо раждане тялото на жената губи склонност да трупа мазнини по бедрата, но пък почва да трупа по корема...

Общи условия

Активация на акаунт