Раждания с голяма разлика във времето... ;) 😘--Вашият опит?

  • 6 192
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 877
Привет, Майки раждали с голяма разлика между ражданията,

Раждах нормално и сравнително лесно за пръв път преди 11 г. Наскоро обсъждахме второто с док. И той ми каза, че след 5г разлика между ражданията няма как да се предполага за по-лесно и бързо второ раждане,  както се случва често втория път, тъй като матката "помни" до толкова години.

Сигурно е до физиология най-вече, но реших да се разровя по темата.

(Първия път бях на 27, пак такава ми бе бременността с усещането, формата на корема и с килата, както и тази, само дето сега е момче. 💙)

Здраве на всички!🌿🌿🌿

Последна редакция: вт, 06 юни 2017, 19:07 от ва ни ла

# 1
  • Мнения: 30 802
Имам разлика 5 и половина години- е няма как второто раждане да е като първото. Не беше по-бързо, но беше по-лесно.

Как ли я измериха тая памет на матката...

# 2
  • Мнения: X
Няма как да се правят реалистични прогнози какво ще е раждането като трудност и продължителност, независимо каква е разликата между бременностите, поредност на бременността, други фактори.

Моите бременности са през 2 години. Противнно на всякакви предвиждания най-трудно беше третото раждане.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 530
Няма правило как ще тръгне и протече едно раждане,но тъй като питаш за опит,споделям,че при разлика 13 години последното ми раждане мина най-бързо и лесно от трите.Без шевове,естествено и без усложнения.
Бъди спокойна и позитивна! Grinning

# 4
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Между първото и второто 11,5 години Simple Smile -> при второто раждане - събудих се почти в 3 през нощта от контракции, в 3,45 казах на ММ да тръгваме към Майчин дом ... добре, че живеем близо Simple Smile, в 3,55 пристигнахме, в 4,10 бях родила Simple Smile Трето раждане 15,5, години след първото и 4 години след второто -> изтичане на води в детската градина на средната в 17,30, прибиране с детето, къпане, пристигане в Майчин дом в 18,30, доста се помоткаха с настаняването в родилна- чак в 19 бях там Simple Smile, в 20,10 бях родила Simple Smile Всички раждания естествени и без никакви шевове Simple Smile
До човек си е, а не до години разлика между ражданията Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 1 877
Между първото и второто 11,5 години Simple Smile -> при второто раждане - събудих се почти в 3 през нощта от контракции, в 3,45 казах на ММ да тръгваме към Майчин дом ... добре, че живеем близо Simple Smile, в 3,55 пристигнахме, в 4,10 бях родила...

Мечта! 😘

# 6
  • Мнения: 2 285
Моят опит също потвърждава, че "матката помни".  Laughing
Между второто и третото ми раждане има 14 години разлика. Първото беше най-тежко, третото - най-бързо и леко.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 675
Имам две нормални раждания с 7,3г разлика м/у тях.
Много различни бременности - 1ва безпроблемна (с лежане за задържане в 8ма г.с.), 2ра - рискова
Разлики при ражданията: 1во - изтекли води; 2ро - спукан мехур в родилното
1во - леки разкъсвания (4 вътрешни шева); 2ро - без никакви екстри

Прилики: бързо раждане - 4 часа (от прием в родилно отделение до раждане)
болка... нормална  Laughing Мисля че второто ми раждане бе по-безболезнено.

# 8
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 400
Според мен матката „помни“ завинаги, а не само до 5 г., но това не е единственият фактор, който влияе върху бременността и раждането, затова подобни опити за предсказване са безпредметни. Peace

Ако разгледаме нещата от гл.т. на твоя опит обаче, ти ще можеш ли да се възползваш от него след 11 г., за да протекат нещата по-бързо и леко?  Mr. Green

Така или иначе, пожелавам ти бързо и леко раждане на здраво и пухкаво бебе!!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 064
Близо 14 години разлика между двете раждания. Първото форцепс, със счупена ключица и  голямо червено петно на челото, което остана дълго време. Второто - секцио, категорично не ми се рискуваше.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Не знам какво помнела матката, но понеже питаш и за опит - аз личен такъв нямам, но колежка роди второ дете с 15 години разлика с първото, при второто беше на 42 години, естествено и сравнително бързо раждане. Първото, както може да се очаква, пак естествено (май лекарите нямат навик да рискуват по естествен път с толкова дърти родилки, ако не са "проверени" с поне едно предходно естествено раждане), не знам дали лесно и бързо.

# 11
  • Мнения: 2 760
Моята матка явно е склерозирала, нищо не е запомнила от първото раждане, защото хич не се размърда и се наложи секцио по спешност.

# 12
  • Мнения: 899
Явно са те смутили докторЯта, те обичат така да правят с "възрастните" родилки  Laughing.
При мен - разлика 12 години между ражданията, на 23 и 35. И двете нормално, като усещане си приличаха, второто обаче протече 3 пъти по-бързо, та затова ми се стори по-леко. 2 часа след това бях по коридорите. Моя позната роди след мен, с 10 години разстояние между двете раждания, с първо секцио по спешност и планирано второ такова поради гинекологични проблеми. Тръгна да ражда непредвидено през нощта и бебето излезе нормално, за 45 минути от постъпване в болницата.
И още два случая от моята лична статистика. Първо секцио, второ след 9 години, преминало добре, но с трудно възстановяване след това. Жената беше на 40 г. втория път. Преди седмица роди моя близка, на 38. Второ раждане, 7 години след първото. И двете секцио, и двете минаха много леко, с бързо възстановяване.
Всъщност не познавам жена, чието раждане да е преминало тежко заради напреднала възраст или голям промеждутък между ражданията.
Успех!

# 13
  • Мнения: 8 890
Разликата при моите деца е 9 години.
Второто раждане премина по-бързо, но много по-трудно.
Обсъждайки с докторката след това, тя ми каза, че раждане преди 9 години е все едно не си раждала...  Thinking

Все пак, каквато и да е, помнете, че естественото раждане е най-добрият избор и за майката, и за бебето!

# 14
  • Мнения: 2 467
Децата ми имат 11 години разлика. Второто ми секцио беше дори по-леко от първото, както и възстановяването след това. За протокола бях на 32г и 43 г съответно. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт